X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Я перша квіточка весни

Завантажити презентацію

Я перша квіточка весни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Я перша квіточка весни Використання ідей К. Д. Ушинського в біології Роботу виконали учні 7 класу Орлівського НВК Керівник: Бабак В. М.

Слайд 2

Урок-екскурсія ”Ранньоквітучі рослини лісу” 7 клас Природа є одним з наймогутніших агентів у вихованні людини, і найдбайливіше виховання без участі цього агента завжди від гонитиме сухістю, однобічністю, неприємною штучністю. К. Д. Ушинський

Слайд 3

Наша мета Ознайомлення з першими весняними рослинами нашого лісу; формування понять про взаємозв’язки в природі; розвиток творчих здібностей учнів; здійснення естетичного виховання.

Слайд 4

Наші завдання Виготовити газету та підібрати матеріал, враховуючи власні спостереження під час екскурсії. Використати художню літературу (легенди, загадки, вірші), малюнки, фотографії.

Слайд 5

І група – фіалка запашна Фіолетову фіалку Юний ранок пригорнув, І фіалка на світанку Пробудилася від сну. Мова квітів.Фіалка – сором’язливість. Ростуть вони в садах, ярах, у балках, Низенькі квіточки в імлі, Це фіолетові…. красуні нашої землі. Повір’я про квіти Вірили, що купіль з фіалок охороняє сім’ю від сварки.

Слайд 6

ІІ група – зірочник ланцетовидний Багаторічна тіньовитривала рослина заввишки 15-35 см.. Квітки досить великі, з трав’янистими приквітками, на верхівці стебла у розвилках. Квітконіжки довгі, коротко опушені. Пелюстки (14-18 мм завдовжки) до середини 2-роздільні, вдвічі довші за чашолистики. При квітники трав’янисті. Коробочка куляста, трохи коротша за чашечку. Росте в листяних , рідше мішаних лісах. Звичайно майже по всій території України. Цвіте у квітні – червні. Рослина медоносна, декоративна. Отруйна. У корней березки Золотые звездочки, А в земле есть луковки, Чуть поменьше клюковки.

Слайд 7

ІІІ група – первоцвіт весняний Легенди Суцвіття первоцвіту нагадують зв’язку ключиків, і в народі їх так і називають – ключики. За давньогрецькою легендою, первоцвіт був ключем Флори – богині Весни; інші легенди твердять, що вони вказують на скарби – відкривають їх шукачам. А може, вони виросли там, де впали на Землю ключі від раю, які впустив апостол Петро? Повір’я про квіти Коли його на Благовіщення знайде дівчина, то вона в цей рік вийде заміж.

Слайд 8

ІV група – медунка темна Медунка Весною у лісі медунка заквітла. Дивились довкола на землю зігріту пучечки рожевого й жовтого цвіту. У ліс принесла вона крапельку світла. Їй ніжно цвілося під сонячним небом. Джмелі ласували Медункою - небом Микола Сингаївський

Слайд 9

V група – пшінка весняна Багаторічна ранньовесняна тіньовитривала рослина заввишки 5-30 см з пучком бульбовидно потовщених додаткових коренів біля основи стебла. В народі її ще називають салатник, заяча салата, бараболька. барабольчак, жабник, пшеничка, пшеничка більша, чистик та чистяк. Наукова назва роду походить від латинського слова ficus, що в перекладі означає «інжир». Назва, очевидно, дана за те, що бульбоподібні корені пшінки зовнішнім виглядом дещо нагадують плоди інжиру – фіги.

Слайд 10

VІ група – ряст порожнистий. Легенди В одному пралісі жила відьма. За ніч вона намотається на мітлі, а вдосвіта повернеться до своєї лісової хатки, щоб заховатись від людей і відпочити. Лишень задрімає, а вже півень починає кукурікати і спати відьмі не дає. Розсердилась вона на півня та й перетворила його на квітку ряст, яка дещо нагадує своєю формою на голову півня. Інша легенда розповідає, що напровесні летіли над лісом жайворонки, посварилися між собою та й почали битися. Билися так, що аж шпорці та чуби свої погубили. Попадали вони на родючий грунт і попроростали гарними весняними квітами. Звичай Коли розквітає ряст, хлопці і дівчата юрбою ходять у ліс і топчуть ряст. Топчуть і приспівують: Топчу, топчу ряст, ряст, Бог здоров’я дасть, дасть. І ще буду топтати, Щоб на той рік діждати!

Слайд 11

Ряст порожнистий Ряст Встала Весна, чорну землю Сонну розбудила, Уквітчала її рястом, Барвінком укрила. І на полі жайворонок, Соловейко в гаї Землю, убрану весною, Вранці зустрічають. Т. Г. Шевченко

Слайд 12

Висновок Ми – частина живої природи, і наше здоров’я залежить від неї. Але від нас залежить, яким буде світ у майбутньому. Навіть найменша причетність кожного з нас до садіння і догляду за деревами є і буде вагомою підтримкою життя на планеті. Перш ніж зірвати квітку, зламати дерево, кинути сміття, вбити птаха – згадаймо, що ми -Люди.

Слайд 13

З метою збереження унікальної флори ми розробили правила поводження у весняному лісі ☺ Не ламайте гілки чагарників і дерев, не пошкоджуйте їх сокирами та ріжучими предметами. ☺ Не можна в’їжджати до лісу на автомобілях і мотоциклах. Вони пошкоджують трав’яний покрив і корені дерев. ☺ Не зривайте дикоростучі лікарські рослини для гербаріїв та букетів. Пам’ятайте! Ці рослини застосовуються в медицині. ☺ Заборонено збирати лісові ягоди різними пристосуваннями. Не порушуйте строків збирання ягід, які щорічно встановлюються залежно від термінів дозрівання. ☺ Не ловіть комах для колекції. До ваших альбомів зазвичай потрапляють найбільш рідкісні та гарні. ☺ Не нівеч кору дерев. ☺ Не зривай на природі квіти, для букетів квіти вирощують спеціально. ☺ Не залишай після себе сміття!

Слайд 14

Використані джерела Колекція ClipArt. Єлін Ю. Я.,Шкільний визначник рослин. – К., Радянська школа, 1988. Макаренко О.Барвінковий край. – Тернопіль, Навчальна книга – Богдан, 2004. Заверуха Б. В. Квіти дванадцяти місяців. – К., Урожай, 1974. Голойда Г. Природа навколо нас. – Тернопіль, Підручники і посібники, 2000.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія