X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Негативний вплив тютюну на довкілля

Завантажити презентацію

Негативний вплив тютюну на довкілля

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Негативний вплив тютюну на довкілля

Слайд 2

Тютюну присвячено більше наукових публікацій, ніж будь-якій іншій рослині

Слайд 3

Вирубування лісів При сушці тютюну використовується багато деревини, головним чином у вигляді палива, але також і для спорудження сушарок. У всесвітньому мірилі вирубування дерев для обробки тютюну становить 1,7% від загальних втрат лісу. Дерева також вирубуються для виробництва сигаретного паперу й упаковки тютюнових виробів.

Слайд 4

Радіоактивні речовини - 1 До радіоактивних компонентів, концентрація яких в тютюновому димі є високою, належать полоній-210, свинець-210 і калій-40. Крім цього, наявними є також радій-226, радій-228 і торій-228. Проведені в Греції дослідження показали, що тютюновий лист містить ізотопи цезій-134 і цезій-137 чорнобильського походження. Радіоактивні компоненти є канцерогенами. В легенях курців зафіксовані відклади полонію-210 і свинцю-210, через які курці заражені на набагато більші дози радіації, ніж ті дози, які люди звичайно одержують з природних джерел. Полоній- 210 відкладається в невеликій зоні в місці біфуркації бронхів. Це саме та область, де зазвичай починається розвиток раку легенів.

Слайд 5

Радіоактивні речовини - 2 Щорічна доза бронхіального епітелію у людини, яка палить 1,5 пачки сигарет в день, еквівалентна дозі радіації від приблизно 1 500 рентгенологічних досліджень грудної клітини. Щорічна доза опромінення курця більш ніж в 12 разів перевищує безпечну норму, встановлену Управлінням з охорони довкілля США. Дослідження диму польських сигарет показало, що вдихання тютюнового диму є головним джерелом надходження полонію-210 і свинцю-210 в організм курця. При цьому виявилося, що дим різних марок сигарет може істотно відрізнятися за радіоактивностю, а сигаретний фільтр адсорбує лише малу частку радіоактивних речовин.

Слайд 6

Обробка тютюнового куща хімікатами - 1 Тютюн - це чутлива рослина, схильна до багатьох хвороб. Тому її культивування вимагає застосування великої кількості хімічних засобів: протягом одного тримісячного періоду зростання рекомендується до шістнадцяти обробок пестицидами. При вирощуванні тютюну використовується широкий набір хімічних речовин, включаючи гербіциди, фунгіциди, інсектициди. В Україні офіційно дозволено використовувати для обробки тютюну наступні пестициди: актелик, базудін, Бі-52, діазинон, золон, сумітіон, авексил, бенлат, фундазол, трефлан, трифлурекс. Метил бромід, що широко використовується як фумигант в країнах, що розвиваються, вносить помітний внесок у виснаження озонового шару.

Слайд 7

Обробка тютюнового куща хімікатами - 2 Небезпечні для здоров'я хімічні речовини можуть стікати у водні джерела, забруднюючи місцеві запаси води. Залишки пестицидів, що містяться в тютюновому димі, можуть затримуватися в організмі курця. Нерідко на тютюнових плантаціях відбувається отруєння пестицидами. Серед тютюнових фермерів Бразилії збільшилася поширеність гострих і хронічних захворювань, а також самогубств, що співпадає з тими періодами в календарі вирощування тютюну, коли вони обробляють його пестицидами, як наказано їм в контрактах.

Слайд 8

Навіть зелений тютюн небезпечний для здоров'я Хвороба зеленого тютюну характеризується головним болем, нудотою, блювотою і запамороченням. Крім вказаних симптомів, у хворих можуть спостерігатися спазми в животі, утруднення при диханні, озноб і перепади кров'яного тиску і пульсу. Напади хвороби звичайно відбуваються вранці, коли доводиться торкатися вологих від роси тютюнового листя, або після дощу. Нікотин з рослин швидко всмоктується шкірою і приводить до гострої інтоксикації. В Україні (і багатьох інших країнах) збір тютюну здійснюється тільки уручну, часто з залученням дітей.

Слайд 9

Виснаження грунту і ерозія Тютюн вичерпує живильні речовини грунту, такі як азот, фосфор і калій в більш високому ступені, ніж будь-які продовольчі культури. Це особливо дається взнаки у випадку калієвого голодування, оскільки тютюн абсорбує більше калію (іноді в шість разів), ніж інші культури. Виснаження живильних речовин прискорює ерозію грунту. Як тільки плодючість грунту втрачена, тютюнові компанії просто рухаються на нові землі.

Слайд 10

Утворення відходів В процесі виробництва тютюну утворюються різноманітні відходи, у тому числі розчинники, гідросуміші, олії, пластик, папір і деревина, так само як і токсичні хімічні відходи. В США тютюнова індустрія займає 18 місце серед всіх галузей промисловості за обсягом хімічних відходів.

Слайд 11

Сміття Сміття утворюється з використаних недопалків, пачок, упаковок від блоків сигарет й інших тютюнових виробів. В світі продано 6 трильйонів сигарет в 30 мільярдах блоків і 300 мільярдах пачок. Сигаретні недопалки – це найчастіший предмет, який трапляється при прибиранні вулиць і пляжів. Прибиральники сміття в багатьох країнах скаржаться, що підмітання сигаретних недопалків щомісячно вимагає від них багатьох годин додаткової роботи. Сигаретні фільтри розкладаються протягом 5-7 років.

Слайд 12

Отруєння недопалками Сигаретні недопалки є великою загрозою здоров'ю живих істот (у тому числі маленьких дітей), якщо вони їх помилково з'їдять. В Японії провели дослідження випадків госпіталізації маленьких дітей, що проковтнули небезпечні для здоров'я предмети. Було оброблено дані за 2001 рік з 8 педіатричних клінік і виявлено 886 таких випадків. З них в 401 випадку, або в 45%, діти потрапили в лікарню, проковтнувши сигарету або недопалок. Недопалки були знайдені в шлунках китів, дельфінів, морських птахів і черепах. З недопалків виділяються токсичні речовини, що викликають запалення травної системи тварин і, якщо через це розвивається непрохідність кишечнику, призводять до смерті.

Слайд 13

Забруднення води Фільтри сигарет, призначені для абсорбції частини смол й інших токсинів, при попаданні у воду починають виділяти ці токсини. Один недопалок може забруднити три літри води.

Слайд 14

Пожежі Найпоширенішими причинами, що призводять до смерті під час пожежі, є сигарети і сірники. Після найстрашнішої лісової пожежі в Китаї в 1987 році, були арештовано п'ять працівників лісництва, які викидали на траву недопалки. Унаслідок цієї пожежі були спустошено 1,3 мільйони гектарів землі, загинуло 300 чоловік. В цілому сигарети викликають близько мільйона пожеж у всьому світі. Збиток від цих пожеж оцінюється на рівні 8,2-89,2 мільярдів доларів.

Слайд 15

Забруднення повітря Тютюновий дим, що містить тисячі хімікатів, є ОСНОВНОЮ причиною забруднення повітря усередині приміщень. Тютюновий дим віднесений Управлінням з охорони довкілля США до "класу А", або ж до небезпечних для людей канцерогенів, нараженість на дію яких не має безпечних рівнів. 85% забруднювачів в димі сигарети, і особливо його найнебезпечніші компоненти, наприклад, монооксид вуглецю, не мають ні кольору, ні запаху. Тютюновий дим більш токсичний, ніж вихлопні гази. Велика частина шкідливих компонентів тютюнового диму не може бути видалена шляхом вентиляції або фільтрації.

Слайд 16

Рамкова Конвенція з боротьбі проти тютюну В Преамбулі РКБТ мовиться: «наукові дані недвозначно підтверджують, що дія тютюнового диму є причиною смерті, хвороби і інвалідності». Перший з керівних принципів РКБТ закликає уряди вжити заходів «для захисту всіх людей від дії тютюнового диму». Частина 2 Статті 8 зобов'язала сторони “прийняти і здійснювати в областях існуючої національної юрисдикції, визначених національним законодавством, і активно сприяє на інших рівнях юрисдикції прийняттю і здійсненню ефективних законодавчих, виконавчих, адміністративних і/або інших заходів, що забезпечують захист від впливу тютюнового диму на робочих місцях усередині приміщень, суспільному транспорті й у закритих громадських місцях і у відповідних випадках в інших громадських місцях».

Слайд 17

Стаття 18 РКБТ. Охорона навколишнього середовища і здоров'я людей При виконанні своїх зобов'язань по цій Конвенції щодо вирощування тютюну і виробництва тютюнових виробів на своїй території Сторони погоджуються належним чином враховувати питання захисту навколишнього середовища і здоров'я людей, пов'язаного з навколишнім середовищем.

Слайд 18

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)