X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Куріння

Завантажити презентацію

Куріння

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Що таке наркотики? Наркотики - речовини, які в силу свого хімічного складу спроможні специфічно діяти на центральну нервову систему що і є причиною їхнього немедичного застосування. Але існує один легальний наркотик, який доступний кожному школяру та студенту. Це — тютюн.

Слайд 3

Цигарка як хімічна лабораторія Цигарка являє собою цілу хімічну лабораторію, яка «виробляє» більше 4000 різних сполук, в тому числі більше 40 канцерогенних речовин. Найбільш шкідливим для організму є нікотин – алкалоїд листя табаку, який являє собою маслянисту, світло-жовту або прозору рідину терпку на смак, з неприємним запахом. Ознаки отруєння нікотином, як правило, спостерігаються при перших спробах куріння. Хімічна формула нікотину

Слайд 4

Хімічний склад цигарок Загалом, дим цигарок містить в собі понад 4000 хімічних речовин. Відомо, що 43 з них викликають онкологічні захворювання. Серед них: ціанід, бензол, метиловий спирт, ацетилен. У цигарковому димі також містяться оксиди азоту і вуглецю – отруйні гази. Головним елементом цього диму є нікотин. 60% 40%

Слайд 5

Групи шкідливих речовин 1) канцерогенні речовини (ароматичні вуглеводні, бензпірен, феноли, нітрозамін, гідразин, вінілхлорид, толуідин, неорганічні сполуки миш’яку та кадмію, радіоактивні полоній, олово та вісмут-210); 2) подразнюючі речовини (ненасичений альдегід пропеналь, оксид вуглецю)

Слайд 6

3) отруйні гази (сірководень, оксид вуглецю, ціаністий водень); 4) отруйні алкалоїди (нікотин, норнікотин, нікотирин, нікотеїн, нікотимін та інші).

Слайд 7

Чому курці кашляють? Головною причиною виникнення і розвитку «тютюнового» кашлю стають краплі дьогтю, що осіли в легенях. Речовини, що містяться в тютюновому димі викликають запалення епітелію, що покривають дихальні шляхи, це призводить до підвищеного виділення секреції та слизу, що зв'язаний з виділенням мокроти при кашлі.

Слайд 8

Чи здорове в курця серце? Доведено, що у курців на відміну від некурящих людей в 2-3 рази частіше розвивається інфаркт та передінфарктний стан, стенокардія та інші захворювання серця При цьому смертність, викликана цими захворюваннями, в курців набагато вища. Доведено, що більше 50 % всіх захворювань, що являються причиною смерті курців, приходиться на долю серцево-судинних захворювань

Слайд 9

Куріння та майбутнє покоління Хоча боротьба з курінням призвела до зменшення курців, але кількість курців серед молоді та серед жінок продовжує збільшуватись. Разом з цим підвищується ризик виникнення хвороби не тільки у самих курців, але й в майбутнього покоління. Куріння наносить велику шкоду всім, тому куріння може негативно вплинути на їх потомство. Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов'язане майбутнє всього людства.

Слайд 10

Негативний вплив Зменшення здатності крові переносити кисень (утворення карбоксигемоглобіну) Пожовтіння та пошкодження емалі Загальне порушення фізіологічних функцій організму, а як наслідок - хронічне запалення дихальних шляхів,склеротичні ураження стінок судин та їх звужування (гіпертонія), погіршення пам'яті, запаморочення, недокрів'я, погіршення стану імунної системи, руйнування кісткової та хрящової тканини Скорочення тривалості життя Негативний вплив на дозрівання статевих клітин як у чоловіків, так і у жінок.

Слайд 11

А також… Куріння призводить до розвитку трьох основних захворювань з летальним результатом: рак легенів, хронічний бронхіт та емфізема; коронарна хвороба. Порівняйте легені курця та людини, яка ніколи не палила!

Слайд 12

Симптоми отруєння нікотином Головний біль, запаморочення, тошнота, блювота, пронос, слинотеча, холодний піт. Пульс спочатку повільний, потім прискорений, неправильний. Звуження зіниць, погіршення зору і слуху, м’язові фібриляції,судоми. Кома, колапс.

Слайд 13

Невідкладна допомога 1. Методи активної детоксикації. Промивання шлунка раствором перманганату калію 1:1000 з подальшим введенням сольового проносного препарату. Активоване вугілля всередину. Форсований діурез. 2. Антидотне лікування. 3. Симптоматична терапія.

Слайд 14

Кальян Хоч любителі кальяну і не проти насолодитися солодким запахом фруктів, не всі знають, що для такого куріння часто використовують тютюн. Він не завжди схильний очищенні, тому часто володіє не дуже високою якістю. Також до його складу входять різні барвники, ароматизатори, гліцерин, патока, спеції, смакові добавки та інші речовини.

Слайд 15

Чи дійсно кальян більш шкідливий ніж цигарки? І хоча кальянний тютюн складається всього лише з 142 компонентів, наш організм схильний до впливу всіх його складових. Адже сеанс куріння триває набагато довше, ніж затягування сигаретою. Не варто забувати і те, що ми отримуємо дозу чадного газу, яка в 15 разів перевершує ту кількість цієї шкідливої речовини, яке ми вдихаємо при викурюванні сигарет. До речі, один кальян зіставимо по шкідливості з сотнею сигарет.

Слайд 16

Факти про куріння На нашій планеті курять приблизно 1,3 мільярди людей За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок Куріння викликає 6% смертей у всьому світі Щорічно від куріння вмирає 3 мільйони людей 300 мільйонів дітей, які живуть сьогодні, будуть убиті тютюном у дорослому віці Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн

Слайд 17

Статистика тютюнопаління в Україні В Україні курить кожен другий чоловік і кожна п'ята жінка; Всього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення; Україна займає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців; Щорічно до числа курців долучається не менше 100 000 українців; Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу цигарку у віці 10 років; Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більше 30% юнаків і дівчат; Наша держава займає ІІ місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. -На кожного українця припадає понад 2500 сигарет — майже 7 щоденно; - Розрахунки Всесвітнього банку свідчать про те, що економічні збитки України від тютюну складають близько 2 мільярдів доларів щорічно; - За офіційною статистикою, в Україні щороку від хвороб, пов’язаних з курінням, помирає 120 тисяч людей.

Слайд 18

Боротьба з курінням 2003 р. Всесвітня організація здоров'я уклала Рамкову конвенцію боротьби з тютюном (РКБТ). Її підписало 172 країни світу. Тим самим вони визнали тютюнову пандемію у світі і зобов'язалися виконати ряд заходів, які мають сприяти зменшенню кількості курців, покращенню здоров'я населення планети та зниження популярності куріння. Наразі РКБТ є головним світовим документом, в якому прописано стратегію боротьби з курінням.

Слайд 19

Способи боротьби повна заборона реклами тютюнових виробів, у тому числі промоакцій, спонсорства концертів, спортивних змагань або будь-яких інших масових заходів; заборона куріння в громадських місцях; підвищення акцизних зборів на тютюнові вибори; введення обов'язкового нанесення на упаковки тютюнових виробів попереджувальних надписів, які мають містити графічні зображення хвороб, викликаних тютюном, і повинні займати не менш як 50% пачки сигарет

Слайд 20

“Бездимний” закон Завдяки запровадженню в 2013 році Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів" рівень споживання тютюнових виробів українцями знизився на 15%. Про це повідомив керівник Центру "Життя", експерт Альянсу із виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну Андрій Скіпальський.

Слайд 21

Тож зробіть правильний вибір! Учениця 11-В класу, Потьомкіна Марина

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)