X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вплив пасивного тютюнокуріння на здоров’я та принципи захисту від тютюновго диму

Завантажити презентацію

Вплив пасивного тютюнокуріння на здоров’я та принципи захисту від тютюновго диму

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив пасивного тютюнокуріння на здоров’я та принципи захисту від тютюновго диму Ресурсний центр з контролю над тютюном

Слайд 2

Тютюновий дим В тютюнових виробах знайдено близько 4000 хімічних сполук, а в тютюновому димі – близько 5000, багато з яких є фармакологічно активними, токсичними, мутагенними й канцерогенними. 85% забруднювачів в димі сигарети, і особливо його найбільш небезпечні компоненти, наприклад, чадний газ, не мають ані кольору, ані запаху. Багато шкідливих компонентів тютюнового диму не може бути видалено шляхом вентиляції або фільтрації.

Слайд 3

Пасивне куріння Крім роздратування, що виникає у зв'язку з тим, що волосся й одяг починають погано пахнути, мимовільна нараженість на дію тютюнового диму може викликати роздратування очей, головний біль, кашель, першіння у горлі, нудоту і блювоту. Численні наукові дослідження переконливо показують, що тютюновий дим є одним з найбільш небезпечних для здоров'я чинників довкілля людини. І хоча відносні ризики для здоров'я малі в порівнянні з ризиками активного куріння, з огляду на те, що ці хвороби дуже поширені, загальний вплив на здоров'я населення є величезним. Проведені дослідження однозначно показали, що нараженість на дію тютюнового диму не тільки підвищує ризик захворювань у некурящих, але і те, що цей ризик є нелінійним. Навіть невелика нараженість на вплив тютюнового диму має суттєвий вплив, в першу чергу, на серцево-судинні захворювання, а подальше зростання впливу тютюнового диму призводить до відносно невеликого зростання ризику.

Слайд 4

Вплив пасивного куріння на дітей Легені дітей менше, і їхня імунна система менш розвинута, що підвищує ймовірність розвитку хвороб, викликаних вторинним димом. Оскільки вони менші й дихають частіше, ніж дорослі, вони вдихають більше шкідливих речовин на кілограм маси тіла, ніж дорослі за такий самий проміжок часу. Нарешті, у дітей через їхню залежність від дорослих просто менше можливостей уникати тютюнового диму, що випускається дорослими.

Слайд 5

Вплив пасивного куріння на дітей Діти можуть померти від спровокованого тютюновим димом синдрому раптової смерті немовляти в перші місяці життя, і можуть стати дорослими, але страждати від захворювань, зумовлених їхнім пасивним курінням в дитинстві, наприклад, доведено, що епідемія раку яєчок серед чоловіків викликана курінням їхніх матерів під час вагітності.

Слайд 6

Наслідки для здоров'я мимовільної нараженості на дію тютюнового диму (звіт Головного лікаря США 2006 року) Вторинний дим викликає передчасні смерті і хвороби серед дітей і дорослих, які не курять. 2. Діти, що наражаються на вторинний дим, мають підвищений ризик синдрому раптової смерті немовляти, гострих респіраторних інфекцій, проблем зі слухом, ускладнень при астмі.

Слайд 7

Наслідки для здоров'я мимовільної нараженості на дію тютюнового диму (звіт Головного лікаря США 2006 року) 3. Нараженість дорослих на дію вторинного диму має безпосередні несприятливі наслідки для серцево-судинної системи і викликає коронарну хворобу серця і рак легень. 4. Наукові дані вказують, що не існує безризикового рівня нараженості на дію вторинного диму.

Слайд 8

Наслідки для здоров'я мимовільної нараженості на дію тютюнового диму (звіт Головного лікаря США 2006 року) 5. Заборона куріння всередині приміщень повністю захищає некурців від нараженості на дію вторинного диму. Відділення курців від некурців, очищення повітря або вентиляція будівель не може ліквідувати нараженості некурців на дію вторинного диму.

Слайд 9

4 вересня 2006 року для України набула чинності Рамкова конвенція Всесвітньої організації охорони здоров’я з боротьби проти тютюну (РКБТ) Стаття 8 РКБТ. Сторони визнають, що наукові дані недвозначно підтверджують, що вплив тютюнового диму є причиною смерті, хвороб та інвалідності. Кожна Сторона приймає та здійснює ефективні законодавчі, виконавчі, адміністративні і/або інші заходи, що забезпечують захист від впливу тютюнового диму на робочих місцях усередині приміщень, громадському транспорті й у закритих громадських місцях та у відповідних випадках в інших громадських місцях.

Слайд 10

Керівні принципи захисту від тютюнового диму (затверджені Другою конференцією сторон РКБТ) Обов'язок захисту людей від тютюнового диму заснований на фундаментальних правах і свободах людини, зокрема праві на життя, на щонайвищий досяжний рівень здоров'я і здорове навколишнє середовище.

Слайд 11

Керівні принципи захисту від тютюнового диму 2. Ефективні заходи з захисту від тютюнового диму вимагають повного виключення куріння і тютюнового диму в конкретному просторі, оскільки не існує безпечного рівня дії тютюнового диму. Такі ж заходи як вентиляція, фільтрація повітря, створення окремих зон для куріння є неефективними, що підтверджене численними науковими дослідженнями.

Слайд 12

3. Всі люди мають бути захищені від тютюнового диму, а не тільки особливо вразливі групи населення. 4. Для захисту людей від тютюнового диму потрібні прості, чіткі і здійсненні законодавчі заходи, добровільні угоди не забезпечують адекватного захисту. 5. Законодавство про повне звільнення від тютюнового диму повинне охопити всі закриті суспільні і робочі місця і всі види суспільного транспорту. Це забезпечує рівний захист для всіх і полегшує контроль виконання закону. Керівні принципи захисту від тютюнового диму

Слайд 13

Наслідки заборони куріння у громадських місцях ІТАЛІЯ: через рік після заборони куріння в усіх громадських місцях в 2005 році кількість госпіталізацій з інфарктом зменшилася на 11%. ШОТЛАНДІЯ: через рік після заборони куріння в усіх громадських місцях в 2006 році кількість звернень у лікарні з приводу серцево-судинних хвороб зменшилася на 17%.

Слайд 14

Куріння – це не просто самогубство. Це- вбивство

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)