X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Куріння

Завантажити презентацію

Куріння

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Краснополянська ЗОШ І – ІІІ ступенів Великоновосілківського району Донецької області представляє

Слайд 2

Проект антиалкогольної, антитютюнової , антинаркотичної реклами очима дітей. Виконали: учні 8 класу Краснополянської ЗОШ І – ІІІ ступенів Великоновосілківського району Донецької області Керівник: учитель біології та основ здоров’я Воробцова М.Ю.

Слайд 3

“ Здорова людина є найціннішим витвором природи ” Т. Карлейль англ.письменник

Слайд 4

Актуальність: Проблема куріння в наш час стає все більш актуальною. Кількість курців з кожним роком збільшується. Серед курців ми бачимо не тільки дорослих чоловіків, але й жінок, дівчат, дітей. Ця шкідлива звичка стає все більш привабливою для людей.

Слайд 5

Проблема дослідження Наша дослідницька робота повністю присвячена шкідливим звичкам. Саме тому ми обрали цю тему для дослідницької роботи. І якщо хоча б одна людина, вивчаючи нашу роботу, кине палити або ніколи не почне цього робити, ми можемо вважати нашу мету досягнутою. Вважаємо, що проблема шкідливих звичок повинна цікавити не тільки людей, які мають ці шкідливі звички.

Слайд 6

Мета і завдання: Мета: підвищити рівень поінформованості підлітків щодо формування навичок здорового способу життя; Популяризація корисних справ. Завдання проекту: Вивчити теоретичний матеріал з проблем шкідливих звичок; Встановити причини паління в дитинстві за допомогою анкетування; Провести ряд заходів з пропаганди ЗСЖ, показати негативний вплив шкідливих звичок на здоров’я; Провести аналіз даних за станом здоров’я, з метою виявлення погіршення у курців; Провести досліди, які підтверджують негативний вплив спиртів і тютюнового диму на живі організми; Представити підсумки роботи у вигляді презентації.

Слайд 7

Об'єкт та методи досліджень Програма дослідження: Вивчення літератури з теми “ Вплив алкоголю та нікотину на живі організми ”. Виявлення кількості курців серед учнів, причин куріння та вживання алкоголю, відношення учнів до цих явищ у молодіжному середовищі. Аналіз даних про вплив паління та вживання алкоголю на здоров’я підлітків. Методи дослідження: Робота з науковою літературою, періодикою. Анкетування з вивчення рівня знань учнів у питаннях формування здорового способу життя. Проведення дослідів “ Вплив алкоголю на формені елементи крові ”, “ Вплив тютюнового диму на ріст і розвиток насінини квасолі “. 4. Бесіди і профілактичні заходи з учнями з запропонованої теми.

Слайд 8

Ми проти шкідливих звичок! Учасники акції “ Ми за здоровий спосіб життя ”

Слайд 9

Анкетування “ Моє ставлення до проблеми паління “ Для проведення дослідження були опитані учні 7 – 11 класів за такими питаннями: 1. Чи палять вдома батьки? 2. Чи пробував палити сам – сподобалося, не сподобалося. 3. Чи збираєшся ти палити, коли станеш дорослим? 4. Як ти вважаєш, чому люди починають палити? 5. Що ти можеш розповісти про шкоду паління. 6. Я палю тільки тоді, коли … 7. Сигарета в руці – це показник… 8. Не палити – це означає… 9. У моїй сім’ї палить лише … 10. Паління в нашій сім’ї - це….

Слайд 10

Аналіз кількості учнів – курців та їх розподіл по класах школи Клас Кількість учнів по класам Не курять Курять 7а, 7б 34 29 5 8 15 14 1 9а, 9б 29 20 9 10а,10б 30 24 5 11а,11б 25 20 5 всього 132 107 25

Слайд 11

Склад тютюнового диму Тютюновий  дим містить до 4000 різних хімічних сполук. Найнебезпечнішими є нікотин, чадний газ і смоли.           Паління призводить до порушення роботи серця та інших органів.            Паління може негативно позначитися на здоров’я людини вже через декілька років            Курцям зі стажем  найбільше загрожує небезпека виникнення  ракових, серцево-судинних, легеневих і шлункових захворювань.             Головною причиною паління є нікотинова залежність.      

Слайд 12

Нікотин – це сильніша отрута.    Смертельна  доза для людини 1мл.гр.  на 1 кг. маси тіла людини, тобто для підлітка    50-70мл.гр.  Смерть може настати,  якщо підліток випалить півпачки  сигарет. Дослідженням  встановлено, що  під час  паління: 20% шкідливих  речовин, які є  в  тютюновому  диму,  згорає, 25%-    затримується у легенях,  5% - залишається у підпалку і 5%- забруднює  навколишнє  середовище.

Слайд 13

Основними причинами тютюнопаління та вживання алкоголю  є: 1.   Мода, бажання  бути  незалежним,  здаватися  дорослішим. 2.  Прагнення самостверджуватися, довести одноліткам свою значущість. 3.  Нудьга, безпорадність. 4.  Тиск з боку приятелів, бажання не виділятися між іншими. 5.  Приклад дорослих. 6.  Цікавість, бажання відкрити для себе нові відчуття, спровоковані рекламою.

Слайд 14

Дослід “ Вплив тютюнового диму на ріст і розвиток насінин квасолі “ У чашках Петрі на вологу фільтрувальну бумагу розклали по 6 насінин квасолі. Після проростання насінини чашки розташували під скляні банки. У І чашці – проростки контрольні; У ІІ чашці – окурювали 1 раз у день; У ІІІ чашці – окурювали 2 рази на день. Для окурювання підпалювали тютюн у чашках, які були розташовані поруч з пророслим насінням під банкою. Отримані результати заносили в таблицю.

Слайд 15

Результати досліду “ Вплив тютюнового диму на ріст і розвиток насінин квасолі “ У першій чашці – усі проростки добре росли та розвивалися; У другій чашці – з 6 проростків залишилося тільки 2 і вони були слабкі й жовті; У третій чашці – усі проростки пожовтіли та загинули. Висновки: тютюновий дим негативно впливає на проростки бобових рослин: в дослідницьких чашках вони пожовтіли та загинули.

Слайд 16

Антитютюнова реклама очима дітей

Слайд 17

Дослід “ Руйнування формених елементів крові під впливом алкоголю “. Мета: з’ясувати, як впливає спирт на формені елементи крові. Обладнання: дві пробірки, 5 мл фізіологічного розчину, 10 мл розчину крові (з медичної лабораторії), 5 мл етилового спирту. Хід роботи: Розчин крові розділяємо на 2 пробірки по 5 мл. В першу пробірку додаємо 5 мл фізіологічного розчину, в другу пробірку – 5 мл етилового спирту. Зміст обох пробірок ретельно змішати.

Слайд 18

Спостерігаємо: розглядаємо на світло. Звертаємо увагу на прозорість розчину. У першій пробірці – еритроцити збереглися. Вони надають розчину каламутний, непрозорий вигляд. У другій пробірці відбулося руйнування еритроцитів, гемоглобін з них вийшов у розчин та втратив здатність транспортувати кисень. Лейкоцити під впливом спирту втрачають здатність до фагоцитозу та руйнуються. Висновки: спиртні напої руйнують формені елементи крові (еритроцити, лейкоцити), відповідно газообмін в організмі порушується

Слайд 19

Ми за здоровий спосіб життя

Слайд 20

Здоров’я набагато більше залежить від наших звичок і харчування, аніж від лікарського мистецтва. Джон Леббок

Слайд 21

10 заповідей «За здоровий спосіб життя» Здоровий сон. Виконання режиму дня. Загартовування. Заняття спортом. Активний відпочинок. Добре харчування. Слідкувати за гігієною тіла Ні! Шкідливим звичкам. Віра, любов, довіра близьким людям. Гарні стосунки з друзями. Корисна праця.

Слайд 22

План шкільних заходів з профілактики куріння та вживання алкоголю Спортивні змагання « У здоровому тілі – здоровий дух». Виховні години «Курити – здоров'ю шкодити» Виступ з результатами дослідження перед учнями та батьками. Конкурс творчих робіт (творів,віршів, малюнків, есе…) на тему «Життя без сигарет». Демонстрування хімічних дослідів з сигаретами та спиртом. Презентація проекту “ Створення антиалкогольної, антитютюнової, антинаркотичної реклами очима дітей “. Проведення анкетування щодо формування здорового способу життя.

Слайд 23

Висновки Вивчаючи літературу про вплив паління та алкоголю на живі організми, ми дійшли висновку, що ця проблема є актуальною для сучасного суспільства. Проаналізувавши методики дослідження можна з упевненістю сказати, що вони притаманні для дослідницької роботи з учнями. Основними причинами шкідливих звичок є: паління за компанію, прояв інтересу, зняття стресу, поганий настрій та ін. З проведених дослідів “ Вплив тютюнового диму на ріст і розвиток насінини квасолі “ та “ Руйнування формених елементів крові під впливом алкоголю “ встановлено, що тютюновий дим та спирти негативно впливають на живі організми. Куріння негативно впливає на здоров’я підлітків: у більшості курців виявлені хвороби. Розробили пам'ятки з відмови від куріння та алкоголю та запропонували її учням та їх батькам. Розробили план шкільних заходів з профілактики куріння та шкідливих звичок.

Слайд 24

Дякуємо за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія