X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Куріння"

Завантажити презентацію

"Куріння"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Куріння” «Тютюн заважає розумовому розвитку та одурює народ» Оноре де Бальзак

Слайд 2

Тютюнопаління (або просто паління) — вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найбільш важливим компонентом тютюнового диму є нікотин. Регулярне вживання нікотину викликає залежність. Паління тютюну завдає тривалої шкоди здоров'ю курців, та оточуючих їх людей, що не палять i тварин.

Слайд 3

За 1 секунду на Землі випалюється 300 тис. цигарок. Паління є причиною 6% смертей у всьому світі. З 1950 року паління вбило 62 мільйони людей і це більше, ніж загинуло у Другій світовій війні. В Україні від хвороб, пов’язаних з курінням, щорічно гине майже 120 тисяч осіб.

Слайд 4

На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок Куріння викликає 6 % смертей в усьому світі Щорічно від паління вмирає 3 мільйони людей 300 мільйонів дітей, які живуть сьогодні, будуть убиті тютюном у дорослому віці Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн

Слайд 5

КУРІННЯ - причина серцевих нападів, інсультів, хронічних бронхітів, емфізем, різних видів онкозахворювань, особливо раку легень.

Слайд 6

Згідно з дослідженнями соціологічного центру Єврокомісії «Євробарометра», опублікованого напередодні Всесвітнього дня без тютюну 2010 року, найзавзятіші курці в Європі — греки та кіпріоти. Так, в середньому кіпріоти викурюють по 21,7 сигарети на день. Греки посідають перше місце в Європі за процентним відношенням курців до загальної кількості громадян країни — 42%, при тому, що для Євросоюзу цей показник в середньому становить 29%. Встановлено, що середньостатистичний курець в ЄС викурює 14 цигарок на день. При цьому тютюн стає причиною смерті половини курців. За словами єврокомісара з охорони здоров'я і захисту прав споживачів Джона Даллі, тютюн вбиває 650 тисяч європейців щороку.

Слайд 7

До тютюнового диму входять тисячі шкідливих речовин та хімічних сполук: нікотин, миш'як, свинець, ацетил, бензол, ціанід, метиловий спирт, чадний газ

Слайд 8

Слайд 9

В Україні щоденно курить 45% дорослих чоловіків і 9% дорослих жінок; серед молоді курить 45% юнаків і 35% дівчат; 68% курців заявили, що зацікавлені у відмові від куріння, а серед тих, хто будь-коли курив щодня, 26% вже є колишніми курцями; Більше 90% населення України підтримує заборону куріння на всіх робочих місцях; Підтримка повної заборони реклами тютюну серед населення — 70%; 31% вважає, що куріння кальяну призводить до серйозних захворювань; Всього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни; Україна займає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців; Щорічно до числа курців долучаються не менш 100 000 українців; Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років; Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більш 30 % юнаків і дівчат; Україна займає ІІ місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. На кожного українця припадає понад 2500 сигарет — майже 7 щоденно; Розрахунки Всесвітнього банку свідчать про те, що економічні збитки України від тютюну складають близько 2 мільярдів доларів щорічно; За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб пов'язаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік

Слайд 10

Слайд 11

Поширеність щоденного куріння за останні 5 років в Україні суттєво зменшилась. Так, у 2005 році щоденно палили 62% чоловіків (від 15 років і старше), а в 2010 вже 45%. Кількість жінок-курців скоротилася майже вдвічі — з 17% до 9%. Дослідження показує: якщо молодь віком 12-17 років віку палить, то ймовірність вживання ними героїну у 12 разів, а кокаїну у 51 раз вища, ніж у тих, хто не палить. Якщо молодь 12-17-літнього віку випалює більше пачки цигарок, то ймовірність вживання ними героїну вища у 51 раз, а кокаїну у 106 разів. Приголомшливий факт: молодь, яка ніколи не палила, майже ніколи не вживає героїн або кокаїн.

Слайд 12

Головною причиною виникнення і розвитку «тютюнового» кашлю стають краплі дьогтю, що осіли в легенях. Речовини, що містяться в тютюновому димі викликають запалення епітелію, що покривають дихальні шляхи, це призводить до підвищеного виділення секреції та слизу, що зв'язаний з виділенням мокроти при кашлі. Масове розповсюдження куріння є однією з головних причин широкого розповсюдження серцево-судинних захворювань. Доведено, що у курців на відміну від некурящих людей в 2-3 рази частіше розвивається інфаркт та передінфарктний стан, стенокардія та інші захворювання серця При цьому смертність, викликана цими захворюваннями, в курців набагато вища. Життя курців на 4,6-8,3 роки менше, ніж у некурящих, при чому скорочення протяжності життя залежить від того, в якому віці людина почала палити. Доведено, що більше 50 % всіх захворювань, що являються причиною смерті курців, приходиться на долю серцево-судинних захворювань Чи здорове серце в курця?

Слайд 13

11 з 12 хворих, які помирають від раку легень, були курцями. Жінки, які палять, у 10 разів частіше залишаються безплідними, у чоловіків розвивається імпотенція.

Слайд 14

Куріння, стать та покоління Боротьба з курінням в багатьох країнах призвела до зменшення курців, але незалежно від цього велика кількість курців серед молоді та серед жінок продовжує збільшуватись. Разом з цим підвищується ризик виникнення хвороби не тільки у самих курців, але й в майбутнього покоління. Куріння наносить велику шкоді всім, але особливо молодому поколінню, організм яких знаходиться в процесі статевого дозрівання, тому куріння може негативно вплинути на їх потомство. Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов'язане майбутнє всього людства.

Слайд 15

1. Куріння заспокоює та допомагає зосередитись на певному завданні. 2. Куріння допомагає думати. 3. Легкі цигарки не дуже шкідливі для здоров’я. 4.Пасивне куріння не є небезпечним. 5. Повністю очиститися від смоли у легенях неможливо.

Слайд 16

Слайд 17

Через 20 хвилин: · Нормалізується кров’яний тиск, уповільнюється пульс; · Температура долонь і ступней підвищується до нормальної; Через 8 год. · Відновлюється нормальний рівень кисню у крові; · Знижується вміст оксиду вулицю; Через 24 год. · Зменшується ризик інфаркту. Через 48 год. · Відновлюється ріст нервових клітин; · Поліпшується нюх і смак; · Полегшується хода; Через 2 тижні – 3 місяці. · Поліпшується кровообіг; · Об’єм роботи легенів збільшується на 30%. Через 1 – 9 місяців. · Збільшується опірність організму, відтак зменшується ризик застуди. Через 1 рік. · Ризик ішемічної хвороби серця знижується вдвічі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія