X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хочеш бути здоровим - загартовуйся

Завантажити презентацію

Хочеш бути здоровим - загартовуйся

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок основ здоров’я на тему: “Хочеш бути здоровим – загартовуйся!” 5 клас (Розділ “Фізична складова здоров’я” Підготувала: Матвієнко Тетяна Анатоліївна, вчитель предмету основи здоров'я, Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7

Слайд 2

МЕТА УРОКУ: поглибити знання учнів про принципи, методи та види загартовування, розглянути його значення для зміцнення здоров’я; ознайомити дітей з правилами та гігієнічними вимогами під час перебуванні у басейні; наголосити на необхідності бути вкрай обережними біля замерзлих водойм та застерегти від ризикованої поведінки на льоду; розвивати вміння і навички надання першої допомоги людині, яка провалилася під кригу; виховувати в учнів відповідальність за своє життя, здоров’я та дбайливе ставлення один до одного.

Слайд 3

Я рада вас вітати й почати цей урок. До знань з основ здоров’я ми зробимо ще крок. Ми будемо навчатись і плідно працювать, Не просто говорити, а вчитись міркувать.

Слайд 4

Кросворд: 1.   С           2. П                 3. О               4.   Р           5.   Т        

Слайд 5

Хо 1. чеш 2. ся! 12. бу 3. ти 4. здо 5. ро 6. вим 7. - за 8. гар 9. то 10. вуй 11. Тема уроку:

Слайд 6

Хо чеш бу ти здо ро вим -за гар то вуй ся! Тема уроку:

Слайд 7

ЗАГАРТОВУВАННЯ - це система вправ і процедур, спрямованих на підвищення опору організму та його пристосуванню до мінливих умов навколишнього середовища.

Слайд 8

Природні чинники: СОНЦЕ ПОВІТРЯ ВОДА

Слайд 9

Загартовування повітрям це - найбільш проста і доступна протягом усього року процедура. Загартовування повітрям повинно починатися з провітрювання спальні та інших приміщень (не менше трьох разів на день - вранці, вдень та ввечері). Загартовування повітрям добре поєднується з ранковою гімнастикою. Це бадьорить організм, готує його до роботи протягом дня. Загартовуванню повітрям сприяє активний відпочинок: ігри, походи, екскурсії. В літній час корисним є ходіння босоніж.

Слайд 10

ХОДІННЯ БОСОНІЖ Ходіння босоніж є одним з кращих методів загартовування, розслаблення і позбавлення від плоскостопості. На ступнях людини знаходиться безліч фізіологічно активних точок, які масажуються під час ходьби босоніж та мають позитивний вплив на внутрішні органи: нирки, серце, шлунок, очі, мозок і інші. Крім того, при ходінні босоніж тонус всіх тканин і клітин організму підвищується, збільшується опірність організму, особливо до простудних інфекцій, зміцнюєтья імунітет.

Слайд 11

Загартовування сонцем Ультрафіолетові промені, поглинаючись поверхневими шарами шкіри, покращують обмін речовин і підвищують імунітет до різних захворювань. Під впливом їх поліпшується самопочуття, спокійнішим і міцнішим стає сон.

Слайд 12

Загартовування водою Загартовування водою - це своєрідна гімнастика, яка тренує шкіру, покращує живлення і діяльність клітин, покращує обмін речовин в організмі. Приступати до водного загартовуванню потрібно влітку. Починати процедуру слід з обтирання вологим рушником, змоченим водою. Звикнувши до цієї процедури, можна перейти до обливання. Після 2-3 місяців організм буде готовий до наступного етапу загартовування - до душу. Найдоступніший засіб загартовування - купання в морі, річці, озері.

Слайд 13

Сильний звір, він має бивні, Та не ті, що у слонів, Замість ніг - у нього ласти. Назовіть його мені! МОРЖ

Слайд 14

МОРЖУВАННЯ Це одна з форм загартовування холодом. Правильне моржування сприяє підвищенню працездатності, знижує захворюваність на грип, ангіну та інші хвороби. Займатися ним можуть здорові люди, які пройшли всебічне обстеження.

Слайд 15

Робота в групах Ходіння босоніж Контрастнийдуш Купання в річці Плавання у басейні Сон з відчиненим вікном Прогулянка в лісі Обтирання вологим рушником Засмагання Гра в сніжки Обливання Похід Гра в бадмінтон Приймати сонячні ванни Моржування Провітрювання кімнати Умивання холодною водою

Слайд 16

Комплексне загартовування – це загартовування, сонцем, водою і повітрям.

Слайд 17

ПРАВИЛА ЗАГАРТОВУВАННЯ -систематичність -поступовість -дозованість врахування індивідуальних особливостей організму

Слайд 18

Йдемо до басейну! ОКУЛЯРИ необхідні, щоби бачити під водою під час плавання ГУМОВА ШАПОЧКА необхідна для того, щоб волосся не заважало під час плавання КОСТЮМ ДЛЯ ПЛАВАННЯ має бути легким, еластичним та зручним

Слайд 19

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В БАСЕЙНІ 1. В басейн треба спускатися по східцях. 2. Коли ти плаваєш, поруч завжди має бути дорослий. 3. Не можна бігати по краю басейна. 4. Не можна пустувати, битися, штовхатися під час перебування у воді. 5. Не можна заважати іншим відвідувачам басейна. 6. Не можна жувати гумку під час плавання. 7. По закінченню прийми душ. 8. Не можна користуватися чужими рушниками, гумовими капцями, шапочками.

Слайд 20

Я вода і на воді плаваю У вогні не горить і в воді не тоне ЛІД

Слайд 21

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ БІЛЯ ВОДОЙМ ВЗИМКУ

Слайд 22

- Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже вона надзвичайно тонка та неміцна. - Лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший. - Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см. - Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані. - При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.

Слайд 23

- Ніколи не перевіряй товщину льоду ударами ніг! - Під час руху по льоду слідкуй за його поверхнею, обходь небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. - Особливу обережність проявляй у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. - Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупинися і повертайся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

Слайд 24

не піддавайся паніці, утримуйся на плаву, уникаючи занурення з головою; - клич на допомогу; - намагайся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги; ` - намагайся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу; - вибравшись на лід, перекотися і відповзай в той бік, звідки ти прийшов, де міцність льоду вже відома. У ВИПАДКУ, ЯКЩО ПРОВАЛИЛИСЯ ПІД ЛІД:

Слайд 25

- покликати (якщо це можливо) на допомогу дорослих; - знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку з довгою, міцно пристроченою лямкою); - оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього. ПРАВИЛА НАДАННЯ ДОПОМОГИ ЛЮДИНІ, ЯКА ПРОВАЛИЛАСЯ ПІД ЛІД:

Слайд 26

- крикни, що ти йдеш на допомогу; - наближайся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки; - підклади під себе лижі, дошку, фанеру; - обговори свої дії з постраждалим; не підповзаючи до самого краю ополонки, подай потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід; - витягнувши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертайся назад. Якщо ти впевнений, що зможеш (чи готовий) врятувати людину, то:

Слайд 27

Отже, будь обережним, не ризикуй своїм життям! Не виходь на лід без дорослих!

Слайд 28

ДОПОВНИ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ СЛОВАМИ “НЕ МОЖНА”, “МОЖНА” АБО “ПОТРІБНО” виходити на лід після тривалих морозів, коли його товщина перевищує 20 см. обпиратись на лід грудьми та просуватися до берега, якщо провалився під лід. виходити на лід під час зимових відлиг. розпластатися і повзти до берега, якщо крига тріщить МОЖНА ПОТРІБНО НЕ МОЖНА ПОТРІБНО

Слайд 29

збиратися на льоду великими групами. кататися на санчатах з берега на лід. кликати на допомогу, якщо провалився під лід. ставати на ноги, коли вибрався з ополонки. ставати на крижини. наближатися до ополонок. повзком дістатися до берега, коли вибрався з ополонки. НЕ МОЖНА ПОТРІБНО НЕ МОЖНА НЕ МОЖНА НЕ МОЖНА НЕ МОЖНА ПОТРІБНО

Слайд 30

За підручником §15; намалювати малюнок на тему «Сонце, повітря та вода – мої найкращі друзі!», або «Будь обережним на льоду!» Домашнє завдання:

Слайд 31

Список використаних джерел: Література: І.Д.Бех, Т.В.Воронцова, В.С.Пономаренко. Основи здоров’я: Підручник для 5-го класу. – К. :Алатон, 2013, - с.91. Т.В.Воронцова, В.С.Пономаренко. Основи здоров’я: Посібник для вчителя. – К.: Алатон, 2005. Основи здоров’я. Конспекти уроків: 5 кл.: кн. для вчителя/ Поліщук Н.М.-К.:Ґенеза, 2013.- с.109 Основи здоров’я у 5 класі: Книжка для вчителя/Т.Є.Бойченко, І.П.Василашко та ін. – К.:Ґенеза, 2013.- с.101 Основи здоров’я. Уроки за новою програмою. 5 клас/І.П.Василашко – К.: Шкільний світ, 2013.- с.128 Усі уроки з курсу «Основи здоров’я». 5клас/Л.В.Власенко – Х.: Вид.група «Основа», 2013.- с.288 Інтернет-ресурси: https://www.youtube.com/watch?v=ZI_sBfu3sDg

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)