Людина повинна бути вільною
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Населений пункт: Смт Березанка Область: Миколаївська обл. Школа: Березанська ЗОШ Науковий керівник (Учитель): Самойленко Л.О. Тема проекту Людина повинна бути вільною
Людина повинна бути вільною Абсолютна свобода - перебіг подій таким чином, щоб воля кожного дійової особи в цих подіях не піддавалася насильству з боку волі інших дійових осіб або обставин.
Скільки існує людство - поневолення одних людей другими були завжди від кам'яного віку і практично до сьогодення. В деяких країнах воно зберігається і в наш час. Росія і США – 19ст що спільного в історії цих двох країн В історії цих країн в середині 19ст висувалися подібні соціально економічні завдання: в Росії - це боротьба проти кріпосного права, в США - проти рабства.
Розглянемо історію Росії Час царювання Олександра II (1856-1881) став епохою «великих реформ». Її центральною подією стало скасування кріпосного права. Кріпацтво - це система аграрних відносин, за яких можновладець є власником землі, наданої селянинові у володіння чи безпосереднє користування, і неповним власником виробника на ній. Особиста залежність від феодала, як правило, закріплювалася державною владою. Олександр ІІ (1818 — 1881)
Але яка причина цих подій ??? Чи з доброї волі та безкорисно можновладці відпустили на волю своїх кріпаків, по суті “безправних рабів” з земельним наділом. Ні це не так Після участи Росії в Кримській війни економіка Росії похитнулася. Поразка у кримській війні виявила, як далеко пішли країни, де відбувався промисловий переворот: вони мали новітню зброю, паровий флот, який транспортував війська із Лондона до Криму швидше, аніж доходила російська піхота з Петербурга. Загроза перетворення Росії на другорядну Європейську державу вимагала докорінних перетворень. Частинна дворян які пристосувалися, які пристосувалися до нових ринкових відносин бачили в кріпосництві ганебне явище. Оскільки більшість селянства була закріпачена не було рику вільних робочих рук знижувався рівень життя населення а з ним звужувався і внутрішній ринок для промисловості не вистачало вільних капіталів для її розвитку.
19 лютого 1861 року Олександр ІІ підписав законопроекти: Положення і маніфест про ліквідацію кріпосного права в Росії. Реформа 1861 за своїм характером була кріпосницькою а по змісту – буржуазною. Вона знаменувала кінець феодальної епохи і перехід Росії до капіталізму. Реформа не могла розв'язати всіх суперечок але вона дала поштовх розвитку господарству країни Божиим провидением и священным законом престолонаследия быв призваны на прародительский всероссийский престол, в соответствие сему призванию мы положили в сердце своем обет обнимать нашею царскою лобовую и попечением всех наших верноподданных всякого звания и состояния, от благородно владеющего мечом на защиту Отечества до скромно работающего ремесленным орудием, от проходящего высшую службу государственную до проводящего на поле борозду сохою или плугом.
Розглянемо історію США США рабство існувало з 1619 – 1865рр. В перше раби були завезені в штат Вірджинія в 1619р. Рабство - насильницьке підпорядкування однієї людини іншою або однієї групи людей іншою групою людей. Слово походить від старослов'янського слова "раб" або "роб", яким у слов'ян називали робітника, людину, яка виконує ту, чи іншу господарську роботу. Пізніше з появою у світі рабовласництва, це слово стало вживатись у значенні — людина, яка виконує свої обов'язки примусово, яка знаходиться у власності інших людей або організацій і яку можна розглядати як таку ж складову господарства як і худобу чи знаряддя праці, можна продати, обміняти, убити без її згоди. Воно формувалося в надрах капіталізму. Американські плантатори через крайню вузькість найманої праці змушені були вдатися до праці чорних рабів. У 30-ті роки 19ст на теренах США став поширюватися аболіціонізм - рух учасники якого вимагали негайно знищити рабство 1861-1865рр громадянська війна уу США яка велася між промисловою північчю і рабовласницьким півднем.
В 1860 році президентом США було обрано Лінкольна. Він розумів що с південними штатами домовитися не можливо і тому приймає рішення про скасування рабства. 1 січня 1863 набуло чинності це рішення: без будь якого викупу і оголошувався набір темно шкіриш до війська Півночі. За час громадянської війни кількість чорношкірих її учасників становило близько 200 тис. чол. Домігшись знищення рабства ще в ході війни негри не одержали жодних громадянських прав і свобод. Авраам Лінкольн 1809—1865
У 1865 році була прийнята 13-а поправка до Конституції, якою влади Америки задекларували скасування рабства в США. Саме ця подія остаточно викорінило работоргівлю в Америці. Спочатку положення ратифікувала третину штатів, заборонивши на своїй території будь-яку примусову форму роботи. Але випадки работоргівлі на Американському континенті зустрічалися ще до початку 20 століття. На початку 70-х років 19ст загроза реставрації рабства була ліквідована на Півдні, гарантована перемога буржуазно-ліберальних порядків США. Але 1865 році в штаті Теннессі було створено расистську терористичну організацію Ку-клукс-клан вона розпочала боротьбу проти негрів і тих хто підтримував темношкіре населення США. У Південних штатах 1866 році вели «Чорні кодекси». Вони забороняли чорним володіти землею або орендувати її. Чорні були позбавлені право на свободу пересування право на збори і носіння зброї.
Що спільного та відмінного в явищах які відбулися в США та Росії в 19ст. 1) 19ст в Росії використовували термін кріпосне рабство, але кріпосний селянин міг мати власність, міг сам себе викупити. Такого не було в США де існувало всеохоплююче страшне рабство. При скасуванні кріпацтва Росії вдалося уникнути громадянської війни. В США 1861 – 1865 йшла громадянська війна. 3) В історії Росії і в історії США кріпацтво і рабства були тими центральними проблемами навколо якої велася гостра боротьба різних суспільних угрупувань. 4) Скасування кріпацтва і рабства створили умови для економічного зростання цих країн.
Схожі презентації
Категорії