X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Безпека на дорозі і в транспорті

Завантажити презентацію

Безпека на дорозі і в транспорті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

2014 рік Школа безпеки

Слайд 2

Конкурсна робота дитячо – юнацької творчості “ Безпека в житті --- життя у безпеці ”

Слайд 3

Безпека на дорогах і транспорті

Слайд 4

Підготували учениця 4-В класу школи №8 м. Житомира Гоша Тетяна та її вчитель Дранко Світлана Степанівна

Слайд 5

Дорога є місцем підвищеної небезпеки

Слайд 6

Безпека руху пішоходів Життя – найдорожче, що є у людини. Дорослий цінує життя і дитина. І з тим, щоб життя розквітало усюди, Розумні придумали правила люди. Бувають складні, а бувають прості. На правила мають зважати усі. Тому для здоров`я і тіла, і духу Дотримуйся правил дорожнього руху.

Слайд 7

Щоб на дорозі був порядок, щоб ніхто не їздив і не ходив, як заманеться, розробили дорожні правила, обов`язкові для всіх.

Слайд 8

Правила переходу дороги Якщо зібрався переходити дорогу, обов`язково зупинися на краю тротуару біля проїжджої частини. Переконайся, що транспорту поблизу немає, і тільки тоді спокійно переходь дорогу. Не біжи! Переходити вулицю слід лише на пішохідних переходах, які бувають наземними, підземними, надземними. Переходь дорогу на зелений сигнал світлофора. Переходячи проїзну частину вулиці наземним переходом, спочатку подивись ліворуч, а на її середині – праворуч. У місцях, де відсутні пішохідні переходи, переходь дорогу, коли немає транспорту.

Слайд 9

Слайд 10

Дорога дає нам щоденний урок, Тож пам`ятайте за кожен свій крок, Азбуку міста вивчайте завжди, Щоб не траплялось ніколи біди

Слайд 11

Слайд 12

Підморгне зеленим оком --- ми йдемо. Підморгне червоним оком --- стоїмо.

Слайд 13

Які ти знаєш сигнали світлофора і регулювальника?

Слайд 14

Регулювальник сигналізує смугастим жезлом. Якщо на перехресті працюють і світлофор, і регулювальник --- сигнали регулювальника головні. Їх виконують усі учасники руху: і пішоходи, і водії.

Слайд 15

Слайд 16

Перехід проїжджої частини дороги за різних умов

Слайд 17

Коли переходиш вулицю під час ожеледиці або туману, не можна :

Слайд 18

Увага! На дорозі домашні тварини!

Слайд 19

Перехід дороги з домашніми тваринами. Переходячи дорогу із собачкою, візьми його на поводок й обов`язково дай команду “Поруч!” Собаку тримай якомога ближче до правого краю переходу, щоб не створювати небезпеки та перешкод іншим пішоходам. Не залишай собаку біля дороги без нагляду.

Слайд 20

Слайд 21

Що називають перехрестям? Місця перетину вулиць називають перехрестями. Перехрестя – найнебезпечніше місце для пішоходів і водіїв. На перехресті слід бути особливо обережним.

Слайд 22

Слайд 23

Рух майданами Майдан --- перехрестя, яке займає велику територію. На майдан виходить кілька доріг. Рух транспорту на майдані часто здійснюється по колу.

Слайд 24

Слайд 25

Виберіть правильні відповіді: 1. Переходити вулицю під час ожеледиці або туману не можна: а) там, де дорога не освітлена; б) у встановленому місті; в) у місцях, де є круті повороти або зигзаги; г) не переконавшись, що проїжджа частина вільна, а транспорт достатньо віддалений від тебе. 2.Світловідбивні елементи на одязі і взутті пішоходів у темну пору доби: а) це гарна прикраса; б) заважають водіям; в) допомагають водіям помітити пішохода здалеку.

Слайд 26

Групи дорожніх знаків На вулицях установили численні дорожні знаки, що разом з дорожньою розміткою показують водіям, куди можна і куди не можна їхати, де треба повернути і де зупинитися. Пішоходу теж корисно знати найважливіші знаки. Тоді небезпечна ситуація на дорозі не стане для нього несподіванкою.

Слайд 27

Для чого призначені дорожні знаки?

Слайд 28

Які знаки зображені у трикутниках, обведених червоною лінією? І дівчаткам, і хлоп`яткам Треба знаки пам`ятати. Все вони тобі підкажуть, Вірний напрямок покажуть, Допомогу де знайти, Де дорогу перейти… Не прості це знаки, діти! Знаки можуть говорити!

Слайд 29

Яку інформацію закладено в даний дорожній знак?

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Перехід проїжджої частини дороги під час ремонту дороги Особливої уваги потребує рух в місцях, де ремонтують дорогу. Тут, як правило, спостерігається більша скупченість автомобілів, зменшується швидкість їхнього руху, можуть утворюватись транспортні “пробки”. Ремонтні роботи проводяться з використанням різноманітної спеціальної техніки: котків, бульдозерів, скреперів. Ці машини великі за розмірами і створюють багато шуму. Такі особливості спеціальної техніки заважають пішоходам правильно сприймати дорожню обстановку. Наявність у місцях, де ремонтують дорогу, глибоких ям, траншей створює додаткову небезпеку для пішоходів. З метою виключення травмувань такі місця позначаються спеціальними засобами: попереджуваними знаками, огорожею. У місцях, де ремонтують дорогу, слід бути особливо уважним та обережним.

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Відгадай загадку Щоб тобі я допоміг, Мені не треба сіна стіг. Напої мене бензином, На копитця гуму взуй, І тоді, піднявши пил, Побіжить…

Слайд 37

Автомобіль- джерело небезпеки на дорозі

Слайд 38

Гальмівний шлях автомобіля Шлях, який проходить автомобіль від початку гальмування до повної зупинки, називається гальмівний або зупинний шлях автомобіля.

Слайд 39

Знайдіть правильну відповідь й обгрунтуйте її: 1. Від чого залежить гальмовий шлях автомобіля: від швидкості автомобіля; від погодних умов; від настрою водія; від стану дорожнього покриття; від якості шин; від кількості машин на дорозі; від маси транспортного засобу. 2. Що впливає на збільшення гальмівного шляху? Обмежена оглядовість; нові шини; легка машина; слизька дорога;

Слайд 40

Автомобілями перевозять вантажі, виконують різні роботи. 100 років служать автомобілі людям. За призначенням вони поділяються на вантажні, пасажирські і спеціальні.

Слайд 41

Спеціальні машини Швидка медична допомога 103 Міліцейська служба 102

Слайд 42

Спеціальні машини . Машини пожежно–рятувальної служби, міліцейські, швидкої медичної допомоги, аварійної служби газу називають спеціальними машинами. Щоб виділятись серед інших автомобілів, спеціальні машини мають відмітне яскраве забарвлення. Вони обладнанні звуковими пристроями типу “сирена” і поблисковими маячками синього, червоного або зеленого кольору. Усупереч сигналам світлофора спеціальні машини можуть їхати на червоне світло світлофора. Пішоходи та водії транспорту зобов`язані звільнити їм дорогу.

Слайд 43

Спеціальні машини Пожежно-рятувальна служба 101

Слайд 44

Дорожньо - транспортні пригоди

Слайд 45

ДТП Сумним є те, що найчастіше під колеса автомобілів потрапляють діти.

Слайд 46

Щоб не сталося дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)!

Слайд 47

Слайд 48

Слайд 49

Слайд 50

Слайд 51

Надійний та доступний спосіб уникнути зіткнення з автомобілем --- дотримуватись правил безпечного поводження на вулицях.

Слайд 52

Через свою неуважність і недисциплінованість діти отримують важкі травми (поранення черепа,таза, хребта, ніг, розриви внутрішніх органів) чи навіть гинуть під колесами автомобілів.

Слайд 53

Слайд 54

Відгадай загадку Ясним ранком повз дороги На траві блищить роса. По дорозі їдуть ноги Та біжать два колеса. У загадки є секрет: Що це? Мій ….

Слайд 55

Велосипед

Слайд 56

Слово велосипед походить від латинських слів “велокс”- “швидкий” і “педіс” – “нога”. Дослівно велосипед перекладається як “швидконіг”.

Слайд 57

Безпека велосипедиста Велосипед- це не просто іграшка, а реальний транспортний засіб. Їздити на велосипеді по проїжджій частині дозволяється з 14 років.

Слайд 58

Історія сучасного велосипеда почалась близько 500 років тому. Найперші велосипеди не мали педалей; для того, щоб зупинитися, необхідно було гальмувати ногами. Ані спиць, ані ланцюга, ані гумових шин тоді не було. Поступово велосипед удосконалювали й поліпшували. Зараз в світі існує понад 15 000 різних моделей велосипедів: дитячі, жіночі, циркові, дорожні, спортивні. У Данії створено веломашину, на якій одночасно може їхати 35 осіб.

Слайд 59

Існують спеціальні велосипеди: циркові, триколісні, велоколяски, тандем (велосипед для двох).

Слайд 60

Правила безпеки однакові для всіх велосипедистів. Ці правила треба твердо знати й виконувати.

Слайд 61

Використовуючи слова для довідок, доповни правила, яких має дотримуватися велосипедист. Слова для довідок: шини, гальма, ланцюг, кермо, ліхтар, сигнал, світловідбивач, у дворі, на стадіоні, педалі. Навчатися кататися на велосипеді можна в тих місцях, де немає автомобільного руху: у ______, на ________. Збираючись у поїздку, необхідно ретельно оглянути велосипед і перевірити спорядження. Велосипед повинен мати надійні _________, добре закріплене _________, натягнений _________, накачені _________, справні________,________________ і ____________.

Слайд 62

Служба ДАІ

Слайд 63

За дотриманням правил дорожнього руху стежать працівники одного з підрозділів міліції --- Державної автомобільної інспекції (ДАІ). Команди інспектора ДАІ повинні виконувати всі водії і пішоходи.

Слайд 64

Слайд 65

Я --- пасажир

Слайд 66

Я --- пасажир Чекати транспорт --- автобус,тролейбус, трамвай, маршрутне таксі --- треба на зупинці. Входити до салону громадського транспорту слід спокійно, не штовхаючись. За проїзд треба заплатити, придбавши квиток.

Слайд 67

У громадському транспорті Будь чемним, поступайся місцем інвалідам, людям поважного віку, пасажирам з маленькими дітьми. Не штовхайся, не бігай по салону, не сміти. Не висовуйся з вікна, не спирайся на двері.

Слайд 68

Ми вивчаємо правила дорожнього руху!

Слайд 69

Слайд 70

Слайд 71

Слайд 72

Слайд 73

Слайд 74

Слайд 75

Слайд 76

Слайд 77

Слайд 78

Слайд 79

Слайд 80

Слайд 81

Слайд 82

Дякую за увагу!

Слайд 83

Комп`ютерна презентація Безпека на дорогах і транспорті; Гоша Тетяна Сергіївна; Індивідуальне навчання; Дата народження 26 квітня 2003 рік; Дитина – інвалід II групи; ЗОШ № 8 м. Житомира; М. Житомир вул. Котовського 95/2 кв. 3; Д.т. 36 - 04 - 71 м. т. 0988188964

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)