X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Алкоголь — це небезпечно

Завантажити презентацію

Алкоголь — це небезпечно

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Алкоголь

Слайд 2

Презентація ІІ групи Алкоголь – це небезпечно

Слайд 3

Питання для дослідження

Слайд 4

Історія виникнення алкоголю Характерні ознаки залежності від алкоголю Вплив алкоголю на організм людини Фотокартки, які свідчать про згубний вплив алкоголю на організм людини та дитини Виступ «лікаря – нарколога» Якщо вам запропонують випити, згадайте про це…

Слайд 5

Тепер друга погана звичка, Заходить, часом, наче гість. Бо в хаті свято, часом, сяє. Горілка в пляшці на столі. Хлопчина, деколи буває, Ще й вип’є чарочку малий. Бо теж попробувати хоче, Що то татусь біленьке п’є. А потім й сам собі захоче Й тихцем горілочки наллє. А яд такий усе руйнує, Найперш страждає голова. Всі центри там паралізує... Біда великою бува.

Слайд 6

Історія виникнення алкоголю Викрадач розуму - так іменують алкоголь із давніх часів. Про оп'яняючі властивості спиртних напоїв люди дізналися не менше чим за 8000 років до нашої ери - із появою керамічного посуду, що дала можливість виготовлення алкогольних напоїв із меду, плодових соків і винограду. Можливо, виноробство виникло ще до початку культурного землеробства. Так, відомий мандрівник Н.Н. Миклухо - Маклай спостерігав папуасів Нової Гвінеї, що не вміли ще добувати вогонь, але що знали вже прийоми готування хмільних напоїв. Чистий спирт почали одержувати в 6-7 сторіччях араби і назвали його «алькоголь», що означає «одурманюючий». Першу пляшку горілки виготовив араб Рагез у 860 році. Перегонка вина для одержання спирту різко збільшила пияцтво. Не виключено, що саме це послужило приводом для заборони вжитку спиртних напоїв основоположником ісламу (мусульманської релігії) Мухамедом.

Слайд 7

- звикання: для досягнення звичного ефекту потрібно випити більшу кількість алкоголю; - постійні пошуки алкоголю, без уживання якого хворий зазнає фізичних страждань; - уживання алкоголю стає важливішим за спілкування з людьми Характерні ознаки залежності від алкоголю

Слайд 8

Початкова фаза: сп'яніння з випаданням пам'яті, «затміння». Людина постійно думає про спиртне, їй здається, що випила недостатньо, вона п'є, у неї розвивається жадібність до алкоголю. Проте вона зберігає визнання своєї провини, уникає розмов про свою тягу до спиртного. Алкогольна залежність (алкоголізм)

Слайд 9

Критична фаза: Критична фаза: утрата контролю над собою після першого ж ковтка алкоголю. Прагнення знайти виправдання своєму пияцтву, опір усім спробам запобігти бажанню випити. В людини розвивається зарозумілість, агресивність. Вона обвинувачує навколишніх у своїх бідах. В неї починається запой, його друзями стають випадкові "собутильники". Він змушений піти з постійної роботи, втрачає інтерес до всього, що не має відношення до спиртного.

Слайд 10

Хронічна фаза: Хронічна фаза: щоденне похмілля, розпад особистості, помутніння пам'яті, суперечливість думки. Людина п'є сурогати алкоголю, технічні рідини, одеколон. В неї розвиваються безпідставні страхи, біла гарячка, інші алкогольні психози.

Слайд 11

Мозок пияка зморшкуватий і покритий рубцями. Алкоголь повністю всмоктується за 7-12 годин. Виводиться за декілька днів. Алкоголь міститься в крові навіть через 3-4 дні після прийому. Найбільший його вміст у тканинах мозку.

Слайд 12

Після кожної так званої «помірної» випивки у людини в голові з'являється нове кладовище загиблих нервових клітин . І коли лікарі-патологоанатоми розкривають череп будь-якої тривало п'ючої людини, то у всіх бачать однакову картину — «зморщений мозок», зменшений в об'ємі

Слайд 13

Мозок здорової людини та людини, хворої на алкоголізм

Слайд 14

Вплив алкоголю на серце Дуже шкідливо впливає на серце пиво. Внаслідок надмірного введення великої кількості рідини, серце виснажується. Утворюється так зване “ бичаче серце ” серце яке має великі розміри і тонкі стінки. Звідси і аритмії і підвищений тиск.

Слайд 15

Після вживання алкогольного напою алкоголь всмоктується в кров дуже швидко. За декілька хвилин він вже розноситься по всьому тілу і потрапляє в головний мозок. Вплив алкоголю на організм людини нормальне серце Серце алкоголіка

Слайд 16

Слайд 17

Після вживання алкогольного напою відбувається також і навантаження на печінку. Печінка — орган, який виводить алкоголь з організму людини. Чим більше випив, тим більше навантаження на печінку. Печінка виводить з організму людини 10 мл чистого алкоголю за 1 годину. Наприклад, якщо хтось випив півпляшки вина, то через три години після цього алкоголь все ще знаходитиметься у нього в крові.

Слайд 18

На малюнку зображена для порівняння печінка здорової людини (зверху) і печінка людини, що «культурно» вживає алкоголь (знизу)

Слайд 19

Шкідливий вплив алкоголю на шкіру

Слайд 20

Шкідливий вплив алкоголю на дітей Отруєння алкоголем становить велику небезпеку для дітей. Потрапляючи до організму, алкоголь вже через 10 – 15 хвилин надходить у кров, викликаючи її зміни. Це призводить до малокров’я і значної затримки росту і розвитку, знижує гостроту зору і слуху. Алкоголь згубно впливає на всі внутрішні органи, а особливо на мозок.

Слайд 21

За статистичними даними ускладнена вагітність протікає у 28% жінок, що вживають алкоголь, недоношені діти народжуються у 34% жінок, а мертві плоди у 25%жінок.

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Соціальні наслідки алкоголізму: - Розпадаються сім’ї; - Зростає злочинність; - Скорочується тривалість життя; - Знижується інтелектуальний рівень суспільства; - В багатьох сферах суспільства вже стало непристойно бути тверезим в неробочий час; - Тепер нормою стають сім’ї, де чоловік і жінка – алкоголіки, а діти залишаються без нагляду.

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Виступ лікаря – “ нарколога ”

Слайд 32

Якщо вам пропонують алкоголь, згадайте про це…

Слайд 33

Як показують останні дослідження ВООЗ, Україна займає перше місце в світі по вживанню алкоголю серед дітей та молоді. 40% дітей у віці від 14 до 18 років вже залучені до систематичного вживання алкоголю

Слайд 34

Якщо вам запропонують випити, згадайте про це… За останні чотири роки вживання пива серед неповнолітніх зросло у чотири рази. Але справжні рекорди б'ють слабоалкогольні напої, - найчастіше вони різного смаку і кольору приваблюють дівчат. І помиляються ті, хто думає, що це дитяча випивка. У літрі восьмиградусного коктейлю міститься 80 грамів чистого спирту. Саме стільки його у двохстах грамах горілки.

Слайд 35

Ми звертаємось до Всіх присутніх “ Завжди подумайте чи варто пити? ”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)