X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Теплові двигуни. Екологічні проблеми пов’язані з використанням теплових двигунів.

Завантажити презентацію

Теплові двигуни. Екологічні проблеми пов’язані з використанням теплових двигунів.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Теплові двигуни. Екологічні проблеми пов’язані з використанням теплових двигунів.

Слайд 2

Слайд 3

Теплові двигуни – це пристрої, які перетворюють внутрішню енергію палива в механічну енергію. Нагрівник Т1 Q1 Робоче тіло Q2 Холодильник Т2 А Виконана робота A=Q1-Q2

Слайд 4

Коефіцієнтом корисної дії теплового двигуна називають відношення роботи, яку виконує двигун до кількості теплоти, одержаної від нагрівника Враховуючи A=Q1-Q2

Слайд 5

Саді Карно (1796-1832) Французький вчений, вперше обчислив максимальне значення ККД у праці “Роздуми про рушійну силу вогню і про машини, здатні розвивати цю силу.

Слайд 6

Природні зміни клімату Останні роки ми помічаємо потепління клімату. Літо стає жаркішим, зима м’якшою. Середня температура вперто повзе вверх. У чому ж причина таких змін?

Слайд 7

Глобальне потепління… Атмосфера нашої планети складається з різноманітних газів. Завдяки деяким з них енергія сонця утримується біля поверхні Землі, підтримуючи температуру поверхні на рівні, придатному для життя. Затримуючи тепло в атмосфері Землі, ці гази створюють ефект, який називається “парниковим”

Слайд 8

Із загальної кількості сонячної енергії 20% - поглинається атмосферою 34% - відбивається хмарами і земною поверхнею 46% - доходить до поверхні Землі й нагріває її

Слайд 9

Без парникового ефекту температура навколоземних шарів атмосфери була б в середньому на 30ºС нижча від існуючої, а поверхня Землі була б лише -18ºС.

Слайд 10

Основні парникові гази Водяна пара Вуглекислий газ Метан Озон Закис азоту Хлорфторвуглецеві сполуки (фреони)

Слайд 11

Джерела викидів парникових газів Вуглекислий газ – спалювання палива. Метан – видобуток та транспортування вугілля, сільське господарство, розклад відходів. Закис азоту – хімічна промисловість, спалювання відходів, обробка грунтів. Фреони – виробництво алюмінію, магнію, застосування для гасіння, охолодження, кондиціювання.

Слайд 12

Антропогенні парникові гази

Слайд 13

Прогноз кількості викидів:

Слайд 14

Зміни глобальної температури

Слайд 15

Очікуваний ріст глобальної температури Фактичний ріст глобальної температури Очікуваний ріст глобальної температури за різними сценаріями Найбільший Середній Найменший

Слайд 16

Проблеми, пов'язані з парниковим ефектом Підвищення рівня Світового океану. Зміни характеру хмарності й пов'язані з цим кліматичні зміни. Зміна розподілу опадів за регіонами Зміна освітленості (глобальне потемніння)

Слайд 17

За прогнозами вчених, внаслідок глобального потепління рівень моря до 2100 року може підвищитися майже на 50 см.

Слайд 18

Проблеми, пов'язані з парниковим ефектом

Слайд 19

Шляхи вирішення проблем глобального потепління Навіть невеличкі зміни у наших повсякденних звичках можуть багато чого змінити у цьому світі. Чи знали ви, що маса викидів СО2 одного автомобіля за рік дорівнює його власній масі!

Слайд 20

Шляхи вирішення проблем глобального потепління Один з найцікавіших шляхів зменшення викидів парникових газів - використання відновлюваної енергії вітру та сонця для отримання електроенергії. Відновлювальні джерела не забруднюють довкілля і є невичерпними. Отже, заміна електростанцій, що працюють на вугіллі, нафті та газі, на такі, що використовують сонячну та вітрову енергію, допомагає у боротьбі з глобальним потеплінням!

Слайд 21

Слайд 22

Висновки Парниковий ефект є природнім процесом, який необхідний для підтримання життя на нашій планеті. Парниковий ефект став світовою проблемою в результаті надмірно великих антропоген-них викидів природних та штучних парнико-вих газів. Якщо викиди парникових газів залишиться на сьогоднішньому рівні, це може викликати значні зміни клімату як в регіонах так і в усьому світі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука