Наука України XIX cт
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Наука України XIX cт Суперечливим і складним був розвиток науки в Україні. Ні Росія, ні Австро-Угорщина не були зацікавлені у проведенні наукових досліджень в Україні, з підозрою сприймали прогресивні ідеї. Проте українські вчені зробили вагомий внесок у розвиток науки.
Статистика У 1856 р. навчалися лише 67 тис. чоловік, налічувалося лише 10 гімназій. (Рівненська гімназія)
В кінці 19 ст. у вісьми класах гімназії знаходилось 350 учениц. Навчання було платним. У молодших класах – 50 рублів у рік, в старших – 70 рублів. (Жіноча гімназія на Кагамлицькій, відкрита1 березня 1866 г.)
Розвитку науки в Україні сприяли численні наукові товариства, що виникли у 70—90-х: дослідників природи, математичне, фізико-математичне, істо-рико-філологічні, історичне Нестора-літописця, наукове ім. Т. Шевченка та ін. Засновник “Товариства об’єднаних слов’ян” Петро Борисов був свідомим українцем і декабристом
Проміжну ланку між середньою школою та університетом становили ліцеї, їх було лише два — Одеський і Ніжинський. (Ніжинський ліцей) (Рішельєвський ліцей в Одесі XIX)
8 жовтня 1877 р. Технічну академію перейменували на Політехнічну школу. У цей час завдяки Зброжеку почали працювати астрономічна обсерваторія школи єдина у ХІХ ст. на Західній Україні, а у 1878 р. і метеорологічна станція 2 розряду. (Політехнічна школа 19 ст.)
Києво-Могилянська академія була перетворена на духовну. Але з 1814 р. з програм духовних академій були вилучені світські науки, а також істотно зменшилась їхня кількість
Іван Котляревський та його «Енеїда» стали родоначальниками справжньої української культури та літератури. 19 лютого 1861-го ... Кінець або тільки початок ...
Ця трійка стала «птахом-трійкою» української культури, історії та літератури, при цьому, анітрохи не применшуючи досягнень інших мужів творчості України-Руси.
У 1894 році було «нагадування» про заборону імпорту українських книжок, звичайно ж, з Австро-Угорщини, а з 1895-го, незалежно від змісту, заборонялося друкувати українські дитячі книжки для читання.
Висновок Розвиток науки на Україні стимулювався загальним політичним та економічним піднесенням. Активно розвивалися всі види наук, які задовольняли різні запити найширших народних мас. Незважаючи на відсутність сприятливих умов для науково-дослідної і винахідницької роботи на українських землях, талановиті ентузіасти, переборюючи всілякі перешкоди з боку офіційних властей, рухали науковий прогрес. Чимало відомих вчених через політичні утиски та поліцейські переслідування змушені були емігрувати. Багато із них стверджували, що царизм здійснює цілеспрямовану політику руйнування вітчизняної науки. 2 ст. потому
ПРОЕКТ підготувала: учениця 9-Б класу Сквирського ліцею Гальчинська Наталія Вчитель: Козлова Ольга Леонідівна
Схожі презентації
Категорії