X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гіпотези і докази у наукових дослідженнях

Завантажити презентацію

Гіпотези і докази у наукових дослідженнях

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРЕЗЕНТАЦІЯ на тему: “ГІПОТЕЗИ І ДОКАЗИ В НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ” .

Слайд 2

У процесі пізнання і практичної діяльності люди відкривають усе нові й нові явища. Переважна їх більшість осмислюється завдяки існуючим науковим теоріям. Проте впродовж історії траплялися і траплятимуться явища, які не можна пояснити за сучасного стану науки. В таких ситуаціях не обійтися без припущень про причини цих явищ чи характер зв'язку між ними.

Слайд 3

 Кожна форма мислення є не тільки формою існування, а й формою розвитку знань, та це передусім стосується гіпотези. Існування знань у формі гіпотез має минущий характер. Зрештою, це знання набуває іншого статусу - стає законом науки або теорією (чи взагалі відкидається як хибне).

Слайд 4

Гіпотезу визначають по-різному.  Від грецького hypothesis – основа, припущення Однією з причин цієї неузгодженості точок зору є багатозначність терміна "гіпотеза". Немає одностайності і в розумінні різних його значень.

Слайд 5

Деякі визначення терміну "Гіпотеза" - це: особливого роду припущення про безпосередньо неспостережувані форми зв'язку явищ або причини, що утворюють ці явища; особливого роду умовивід, у формі якого висувається якесь припущення; складний засіб, що включає в себе як висунення припущення, так і його наступне доведення.

Слайд 6

Роль гіпотези в науковому дослідженні визначається тим, що вона є припущення, яке потребує свого доведення теоріями або фактами. Це висновок, що намагається проникнути в єство ще недостатньо вивченої області світу. Потреба в гіпотезі виникає у проблемній ситуації, коли виявляються факти, що виходять за межі пояснювальних можливостей існуючої теорії.

Слайд 7

Передній край науки якраз починається на порозі царства невідомого, коли ми вимушені будувати припущення і гіпотези. У пізнанні немає іншого шляху до істини, як через “міст”, збудований з гіпотез.

Слайд 8

Евристична роль гіпотези в розвитку наукового знання Наочно дає про себе знати в гіпотетико-дедуктивних теоріях, які становлять собою дедуктивно організовані системи гіпотез різного ступеня загальності. Ці теорії є неповними, завдяки чому відкриваються значні можливості для їх розширення і конкретизації за рахунок додаткових гіпотез, прикладних моделей, а також теоретичних моделей експериментальних установок. Усе це забезпечує широкий діапазон і гнучкість застосування гіпотез та інших розвинутих форм науково-теоретичного знання для осягнення складних об'єктів матеріального світу.

Слайд 9

Будь-яка гіпотеза, розвиваючись, одночасно підлягає перевірці. Перевірка гіпотези полягає в тому, що її теоретичні наслідки зіставляються із результатами дослідів. Перевірена і доведена на практиці гіпотеза переходить в розряд істини, у наукову теорію. Перевірка гіпотез здійснюється на підставі доказів.

Слайд 10

Доказ - це сукупність логічних прийомів обгрунтування істинності якого-небудь судження за допомогою інших істинних і пов'язаних з ним суджень. Докази повинні грунтуватися на дані науки та суспільно-історичної практики. Переконання ж можуть бути засновані на необізнаності людей в питаннях економікиі політики, на видимості доказовості.

Слайд 11

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука