Статистичні гіпотези і надійна імовірність
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Гіпотези Гіпотеза — наукове припущення, що висувається для пояснення будь-якого явища і потребує перевірки на досліді та теоретичного обґрунтування, для того щоб стати достовірною науковою теорією. Статистичною гіпотезою називається будь-яке припущення щодо виду або параметрів невідомого закону розподілу.
Нульова та альтернативна гіпотези Висовувану статистичну гіпотезу називають нульовою (нуль-гіпотезою) і позначають Н0 VS Протилежну гіпотезу, тобто припущення про те, що відмінності не випадкові називають альтернативною і позначають На.
Помилкові рішення може бути відхилена, у дійсності вірна, нуль-гіпотеза. — це помилка першого роду може бути визнана, у дійсності невірна, нуль-гіпотеза. — це помилка другого роду
Прикладами формулювання нульової та альтернативної гіпотез Н0: Розподіл даної вибірки є нормальним. На: Розподіл даної вибірки відрізняється від нормального. Н0: Зв'язок між ознаками вибірки відсутній . На: Існує зв'язок між ознаками вибірки.
Основні етапи перевірки гіпотез 1. Формулювання осн. гіпотези H0 і конкуруючої гіпотези H1. 2. Задання вірогідності α, що називається рівнем значущості і що відповідає помилкам першого роду, на якому надалі і буде зроблений висновок про правдивість гіпотези. 3. Розрахунок статистики ϕ критерію 4. Побудова критичної області 5. Висновок про істинність гіпотези
Надійна імовірність Надійність результату або надійну імовірність можна розглядати як найменшу імовірність того, що результат є вірним. Найчастіше надійна імовірність у дорівнює 0,95 Більша надійна імовірність дає змогу з більшою довірою ставитись до висновку в тому сенсі, що ми не відхилили вірну гіпотезу.
Схожі презентації
Категорії