Гіпотези походження життя на Землі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
За даними космології , усі планети, і земля в тому числі , були колись розпеченими тілами . Очевидно , у цей період на Землі не було і не могло бути життя , тому що однією з умов її існування є температура навколишнього середовища - не вище + 50….+ 70. Яким чином на мертвій , абсолютно стерильній Землі виникло життя , з явилися організми , здатні до розмноження і розвитку.
Які ж існують гіпотези? життя було створене надприродьою силою в певний час(креаціонізм). життя виникало неодноразово з неживої речовини (самозародження). життя існувало завжди (теорія стаціонарного стану). життя занесене на нашу планету ззовні (теорія панспермії). життя виникло одного разу у результаті процесів, котрі підчиняються хімічним і фізичним законам (біохімічна еволюція). Розглянемо детально кожну з гіпотез.
Життя було створене надприродньою істотою в певний час (креаціонізм) Креаціонізм вважає, що життя виникло внаслідок акту творіння, здійсненого вищою силою. Однак уяви про час цього акту творіння, а також про можливість і характер біологічної еволюції для різних напрямків креаціонізму є суттєво відмінними. Одні напрямки визнають біологічну еволюцію, інші вважають її можливою тільки у вузьких межах або повністю заперечують; одні визнають дані сучасної науки про вік Землі, небесних тіл і живих істот, інші наполягають на буквальному тлумаченні біблійної хронології або дотримуються компромісних поглядів.
Життя виникало неодноразово з неживої речовини (самозародження). Ця теорія була поширена в древньому Китаї, Вавілоні і Єгипті як альтернатива креаціонізму, з яким вона співіснувала. Арістотель (384—322 до н. е.), якого часто називають засновником біології, дотримувався теорії спонтанного зародження. На основі власних спостережень він розвивав цю теорію далі, пов'язуючи всі організми в безперервний ряд — «сходи природи» (scala naturae). Цим твердженням Аристотель підтримав більш раннє висловлювання Емпедокла про органічну еволюцію. Згідно з гіпотезою Арістотеля про спонтанне зародження, певні «частки» речовини містять деякий «активний зародок», який при відповідних умовах може утворити живий організм. Арістотель мав рацію, вважаючи, що цей зародок міститься в заплідненому яйці, але помилково вважав, що він є в сонячному світлі, твані і гнилому м'ясі. З поширенням християнства теорія самозародження була не в пошані; її визнавали ті, хто вірив в чаклунство тощо Але ця ідея продовжувала існувати десь на задньому плані протягом ще багатьох віків.
Гіпотези абіогенезу Демокріт Платон Арістотель … живі істоти виникають з мулу, гною, води, ґрунту…
Ван Гельмонт (1577 1644), вельми знаменитий і вдалий вчений, описав експеримент, в якому він нібито створив за два тижні мишей. Для цього потрібні були брудна сорочка, темна шафа і жменя пшениці. Активним зародком він вважав людський піт.
Вивчення фізіології розмноження багатоклітинних організмів в ХVІІ-ХVІІІ ст. Р. Вірхов ( засновник клітинної теорії) ”…кожна клітина утворюється тільки в результаті поділу материнської клітини…” «Все з яйця!»- Вільям Гарвей В XVII столітті Левенгук сконструював мікроскоп і відкрив людям двері в мікровсесвіт. Спростуванню сприяли також…
Гіпотези виникнення життя Біогенез (живі істоти можуть виникати лише від живих) Абіогенез (виникнення живого з неживої матерії) Тобто
“Первинний бульйон” Чотири елемента з яких утворилося все живе . Нове життя гіпотезі абіогенезу у ХХ ст. з розвитком геологічних знань і молекулярної біології 1820. Автор Ж.Б.Ламарк , пізніше Е. Геккель і К. А Тімірязєв. У первісному океані в результаті певних біохімічних процесів виникли спочатку органічні речовини , а потім – неклітинні форми життя , які поступово перетворилися в клітинні організми.
Біохімічна гіпотеза, Дж. Холдейн – О.І. Опарин . Біологічній еволюції передувала хімічна еволюція органічних речовин. Первинна атмосфера Землі складалась із вуглекислого газу , метану , аміаку, оксидів сірки , сірководню та водяної пари. Озонового екрану не було і до поверхні суходолу Світового океану надходив потік космічного та ультрафіолетового сонячного випромінювань.
Унаслідок підвищеної вулканічної активності у води Світового океану й атмосферу з надр Землі потрапляли різноманітні хімічні сполуки.
Такі умови вчені неодноразово відтворювали в лабораторіях. У результаті цих дослідів , у водному розчині солей , близьких за складом до морської води , в умовах опромінення та пропускання через них електричних зарядів , утворились деякі органічні речовини. Стэнли Миллер
Утворились нуклеотиди , амінокислоти та невеликі ланцюжки з амінокислот , моносахариди моносахариди та ін.
Вони утворили скупчення, відокремлені від води поверхнею розділу – коацерватні краплини , які існували досить тривалий час.
Нічого , що нагадувало б живих істот , ученим більше ніж за 60 років експериментів здобути подібним чином не вдалось. Незважаючи на це , гіпотеза Опарина – Холдейна стверджує , що коацерватні краплини якимось чином перетворились на “доклітинні” живі організми, від яких виникли прокаріоти , а потім і еукаріоти. Отже, абіогенез у минулому Землі як спосіб виникнення життя , довести не вдалось!
Гіпотези біогенезу Гіпотеза панспермії Панспермія – гіпотеза про повсюдність поширення в Всесвіті зародків живих істот. Згідно панспермії в світовому просторі розсіяні зародки життя (наприклад спори мікроорганізмів) які рухаються під тиском світових променів а потрапивши в сферу притягання планети осідають на її поверхні і закладають на цій планеті початок живого. Ця гіпотеза була видвинута шведським вченим Ареніусом в 1907 р.
Ця теорія не пропонує ніякого механізму для пояснення первинного виникнення життя, а висуває ідею про її неземне походження. Тому її не можна вважати теорією виникнення життя як такою; вона просто переносить проблему в якесь інше місце Всесвіту. Теорія панспермії стверджує, що життя могло виникнути один або декілька разів в різний час в різних частинах Галактики або Всесвіту. Для обґрунтування цієї теорії використовуються багаторазові появи НЛО, наскельні зображення предметів, схожих на ракети і «космонавтів», а також повідомлення про нібито зустрічі з інопланетянами. Радянські і американські дослідження в космосі дозволяють вважати, що імовірність виявлення життя в межах Сонячної системи нікчемна, однак вони не подають ніяких відомостей про можливе життя поза цією системою.
Наскельні малюнки в скелях Австралії. За легендами – це зображення Вандіни – цариці Молочного шляху. Фрагменти фрески старовинного монастиря в Дижані, Косово, Югославія 600 кам' яних колоссів, що спрямували свій погляд в небо розкидані по всьому острову Пасхи. Кого вони зображають? Іншу расу людей? Чому вони всі дивляться в небо? Наскельні зображення людей в скафандрах в африканскій пустелі Наскельні малюнки в Альпах змальовують людей в шоломах з геометричними фігурами в руках. Хто це? Астронавти? У кам'яному столітті? Барельєф на гробниці в Поленке (Мексика) бог Кукулькан, що «Летить». Нагадує сучасного космонавта? Знаменита статуетка «догові» з Японії. Такі глинянные статуетки були знайдені на острові Хонсю. Їм щонайменше 5000 років. Статуетки з вражаючою точністю змальовують деталі скафандра: шолом дивної конструкції, різні клапани, маніпулятори замість рук і ін. ?
При вивченні матеріалів метеоритів і комет в них були виявлено різноманітні «попередники живого» — такі речовини, як ціаногени, синильна кислота і органічні сполуки, що можливо зіграли роль «насіння», що падало на голу Землю. З'явився ряд повідомлень про знаходження в метеоритах об'єктів, що нагадують примітивні форми життя, однак докази на користь їх біологічної природи поки не здаються вченим переконливими. Також деякі прихильникі теорії панспермії вважають, що життя занесене інопланетянами заради експерименту. І що зараз іноземні істоти спостерігають за життям і розвитком людства.
Життя існувало завжди (теорія стаціонарного стану) Згідно з цією теорією, Земля ніколи не виникала, а існувала вічно, вона завжди здатна підтримувати життя, а якщо і змінювалася, то дуже мало.
Висунута нова гіпотеза появи життя на Землі Коли Луни ще не існувало, Земля оберталася у зворотний бік. А саме зародження і поява Луни змінило протяжність доби на нашій планеті. Всьому провиною - Вселенська катастрофа, що трапилася 4,5 мільярдів років назад. Все це демонструє комп'ютерна модель, зроблена американцем Робіном Кенапом з Південно-західного дослідницького інституту в Боулдере. Прийнято вважати, що природний супутник Землі виник після того, як в останню врізався якийсь об'єкт розмірами з Марс. У свою чергу дане зіткнення спровокувало викид на орбіту планети хмари уламків, які з часом утворили кам'янисту сферу. У кэнаповской моделі використовується 120 тисяч уламків віртуальної скелі, які взаємодіють між собою і Землею. Комп'ютерна симуляція демонструє, що, найімовірніше, до доленосного зіткнення Земля оберталася навколо Сонця інакше. Головним чином, вісь обертання була круто нахилена, і тому день на нашій планеті тривав колись всього 4 години. А також, ймовірно, і оберталася Земля абсолютно по-іншому. Тобто у зворотний бік. Модель показала, що після удару всі ці особливості різко змінилися. "Так цей удар мав і інші надзвичайно важливі наслідки для нашої Землі. Зокрема, він міг стати причиною появи на ній життя", – відзначає Робін Кенап.
Схожі презентації
Категорії