X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пісні народної слави

Завантажити презентацію

Пісні народної слави

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Пісні народної слави Урок 12 в 3 кл. Савченко Т.Т.

Слайд 2

У кожній бандурі — коштовна перлина: душа кобзаря — співця України. Бо пісня про волю навік зостається, із серця у серце вогнем переллється. А струни бандури сумують і плачуть. В них наше минуле озветься неначе. І ділиться болем, і душу лікує. Хто серцем багатий, той спів цей почує... Людмила Чижова

Слайд 3

Співуча бандура, сивий кобзар, крилата пісня про волю, про минуле… Це лине над землею уславлена українська дума. А чи знаєш ти, чим особлива ця пісня? Дума — старовинна музично-поетична розповідь про славетні історичні події, народних героїв. Думи складали і виконували народні музиканти — кобзарі та бандуристи. Завдяки їхній творчості українську думу та бандуру в усьому світі вважають музичними символами нашої країни. Що таке думи? Хто їх складав і виконував? Поміркуй, чому пісню-думу та бандуру вважають символами України.

Слайд 4

Микола Лисенко. «Дума кобзаря» (з опери «Тарас Бульба») Думу можна почути не лише з вуст на- родного кобзаря, а й у професійній музиці. Одну з таких пісень створив український композитор Микола Лисенко до опери «Тарас Бульба». Ця опера розповідає про подвиги укра- їнського козацтва. Тому в ній оживає жанр старовинної думи. За сюжетом твору, старий кобзар оповідає людям про героїчне минуле запорозьких козаків і закликає постояти за вітчизну. Послухай «Думу кобзаря». Про що йдеться у творі? Поміркуй, який співочий голос звучить. Розкажи про характер музики. Чи змінюється він протягом твору? Розглянь старовинну гравюру «Запорозькі козаки».

Слайд 5

Запорозькі козаки. Старовинна гравюра Поміркуй, який малюнок можна виконати до «Думи кобзаря» М. Лисенка.

Слайд 6

ЇХАВ КОЗАК ЗА ДУНАЙ Українська народна пісня Послухай пісню. Про що вона розповідає? Поміркуй, чому козак залишив рідний дім. Розучи пісню, стежачи за нотним записом. Склади, позначені лігами, розспівуй на два звуки. Виконай пісню наспівно та лірично, а потім —енергійно, маршово. Який характер виконання тобі подобається більше?

Слайд 7

Ц е ц і к а в о з н а т и! Виявляється, що українська народна пісня «Їхав козак за Дунай» має автора. Ним вважають харківського козака Семена климовського. Цю пісню було створено майже 300 років тому. Згодом вона стала популярною в усій Європі, а найбільш у Німеч чині, де вважається власним фольклорним твором. До мелодії цієї пісні зверталися німецькі компози- тори Людвіг ван Бетховен та Карл Марія Вебер. А ще —російський композитор Олександр Аляб’єв, українські музиканти Роман Савицький і Микола Різоль… Про історію та дивовижні перетворення цього музичного твору розповідається у кінофільмі «Пісня Всесвіту «Їхав козак за Дунай».

Слайд 8

Микола Різоль. Варіації на тему української на- родної пісні «Їхав козак за Дунай» Славетна народна пісня «Їхав козак за Дунай» неодноразово здобувала «друге життя» в нових музичних творах. Для виконання на баяні її обробив український композитор і баяніст Микола Різоль. У цьому творі мелодія пісні (тема) звучить кілька разів, але щоразу по-новому. Така музична форма називається варіаціями. Послухай твір. Початок кожної варіації позначай піднятою рукою. Простеж, як змінюється звучання пісні.

Слайд 9

В. Бєлінська. «Їхав козак за Дунай…». Витинанка Розглянь фото витинанки «Їхав козак за Дунай» школярки Валентини Бєлінської (м. Південно ук- раїнськ) . Намалюй власні живописні «варіації» на цю на- родну пісню.

Слайд 10

П о п р а ц ю й м о р а з о м! Розгляньте схему. Пригадайте основні елементи Музичної мови. Розкажіть, які елементи музичної мови зазнають найбільшого розвитку у варіаціях М. Різоля. Варіації (з лат. — зміна, різновид) — музичний твір, у якому основна мелодія (тема) набуває різноманітних змін: мелодичних, ритмічних, ладових, темпових, динамічних, тембрових тощо.

Слайд 11

Дякую за урок ! Що сподобалось на уроці? Що б хотів ще заспівати? Вивчи пісню про зиму, підбери вітання, Намалюй малюнок…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика