X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сенсорний розвиток

Завантажити презентацію

Сенсорний розвиток

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Консультація для батьків Автор: Єременко Олена Петрівна, вихователь ДНЗ № 12 м. Умань

Слайд 2

Відчуття дитини - її ворота в світ. Роль сенсорного розвитку дуже велика на стадії формування мислення у маленької людини. Як розкрити ворота сенсорного сприйняття якомога більше і дати дитяті більше стимулу-реакцій для розвитку? Які інструменти дала дитяті природа, аби вона змогла знайомитися зі світом? Це зір, слух, дотик. Дуже важливо давати дитяті якомога більше сенсорного досвіду для пізнання властивостей навколишніх предметів. Це стосується перш за все дітей, які тільки-тільки перебираються із стадії дитинства у фазу усвідомленого відношення до світу. Даючи дитині торкатись різних по текстурі предметів, батьки забезпечують її дуже важливою інформацією.

Слайд 3

Всі діти роблять це спонтанно. Як тільки дитя навчається самостійно пересуватися, воно починає активно цікавитися всіма довколишніми предметами. У віці від півроку до півтора роки діти прагнуть пізнати всі предмети навколишнього світу через рот. Батьки завжди прагнуть захистити дитину від таких контактів. Це правильно з точки зору безпеки. Але невірно з точки зору сенсорного розвитку.

Слайд 4

Слайд 5

Коли в руках у дитяти виявляється будь-який предмет, що активізує максимум його зорових і тактильних відчуттів, він перетворюється на дуже зосередженого малюка. Вираз обличчя у нього у цей момент глибоко інтелектуальний, неначе він працює над важливим науковим відкриттям. Навіть цілий магазин настільних ігор не може подарувати дорослому стільки розвиваючих вправ, скільки дає маляті просте обмацування різних предметів.

Слайд 6

Дитину повинні оточувати постійні стимул-реакції його зорових, слухових, тактильних відчуттів. Ці сигнали будять різні зони головного мозку у дитяти. Згодом це відбивається на загальному рівні інтелектуального розвитку. Дитя, що отримало багато сенсорного досвіду в дитинстві, відрізняється живим і рухливим мисленням, швидше навчається новому. Для розвитку сенсорного мислення існують дуже прості ігри. Організувати їх можуть самі батьки. Дуже зацікавлююча гра -  відгадування знайомих ласощів за смаком. Дитя повинне закрити очі. А дорослий тим часом дає йому куштувати шматочки різних фруктів і овочів. По мірі зацікавленості така гра для дитяти 2-3 років стане такою ж активною розвагою, як для підлітка динамічна анімаційна гра Bakugan.

Слайд 7

Слайд 8

Ще одна добра сенсорна гра - розтоплення льоду в долоньках. Так дитя на дотик познайомиться з простими фізичними законами світу, навчиться визначати перехідні стадії танучої речовини і знаходити їм визначення.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина