X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Реологічні властивості крові. Вікові особливості системи крові

Завантажити презентацію

Реологічні властивості крові. Вікові особливості системи крові

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Реологічні властивості крові. Вікові особливості системи крові

Слайд 2

Реологія Реологія – це наука про текучість крові. Кров– це рідка тканина внутрішнього середовища організму, яка складається з плазми, формених елементів та клітин.

Слайд 3

Фізико-хімічні властивості крові Кількість крові відносно маси тіла у дорослих – 6-8 % - новонароджених – 15 %

Слайд 4

Слайд 5

Фізико-хімічні властивості крові Щільність крові (відносна густина) у дорослих становить 1,055-1,060 г/см3, а плазми – 1,025-1,034 г/см3. У новонароджених щільність крові більша, ніж у дорослих.

Слайд 6

Гематокрит

Слайд 7

Слайд 8

В'язкість крові (плазми) В'язкість крові (плазми) визначається опором, що виникає при переміщенні шарів крові. Її порівнюють з в'язкістю води. Тому у дорослих в'язкість крові біля 5, плазми 1,5-1,7. В'язкість плазми залежить від концентрації білків. При збільшенні концентрації білків вона збільшується. У новонароджених в'язкість крові більша, ніж у дорослих.

Слайд 9

Слайд 10

Осмотичний тиск Осмотичний тиск визначається концентрацією солей. Він сприяє підтриманню концентрації різних речовин на певному рівні. Розчини з осмотичним тиском вищим, ніж осмотичний тиск у клітині – називається гіпертонічним. Розчини з тиском нижчим, ніж осмотичний тиск в клітині – називається гіпотонічним. Розчини з осмотичним тиском, рівним осмотичному тиску в клітині є ізотонічним. Осмотичний тиск крові становить 285-310 мосм/л.

Слайд 11

Слайд 12

Фактори, які визначають реологічні особливості крові Для плазми: в’язкість, хімічний склад, величина pH. Для еритроцитів: здатність до деформації, агрегації та інші.

Слайд 13

Формені елементи, клітини. У 1 літрі циркулюючої крові чоловіків є 4,0-5,1 Т/л, у жінок – 3,7-4,7 Т/л еритроцитів. У новонароджених – (5,9-6,7)•1012/л або 5,9-6,7 Т/л. Кількість лейкоцитів у дорослих (4-9)•109/л або 4-9 Г/л, у новонароджених (16,7-30,0)•109/л або 16,7-30,0 Г/л. Кількість тромбоцитів у дорослих (180-320)•109/л або 180-320 Г/л. У дітей кількість тромбоцитів на рівні дорослих.

Слайд 14

Слайд 15

БІЛКИ ПЛАЗМИ Білки плазми у дорослих у нормі складають 65-85 г/л. У крові новонароджених – нижчий і протягом перших 3 років життя зростає. Альбуміни у дорослих становлять 35-50 г/л. У новонароджених їх менше. Глобуліни складаються з фракцій: α1 глобулінів – 1-4 г/л α2 глобулінів – 4-8 г/л β глобулінів – 6-12 г/л γ глобулінів – 8-16 г/л Вміст гама-глобулінів вищий у новонароджених. Фібриноген у дітей та дорослих дорівнює 2-4 г/л.

Слайд 16

Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) Щільність або відносна густина еритроцитів (1,098) вища, ніж плазми (1,027) і тому в пробірці з кров’ю, позбавленої здатності зсідатися, вони повільно осідають на дно. Швидкість осідання еритроцитів у здорового чоловіка складає 2-10 мм за годину, а у жінки – 2-15 мм за годину. У новонароджених вона складає всього 1-2 мм за годину.

Слайд 17

Сучасні методи визначення ШОЕ

Слайд 18

Фактори, що визначають ШОЕ 1. еритроцитарні: а) кількість еритроцитів: при зменшенні кількості еритроцитів ШОЕ збільшується і навпаки (на прикладі новонароджених, чоловіків і жінок); б) розміри еритроцитів: збільшення об’єму веде до збільшення ШОЕ і навпаки; в) насиченість еритроцитів гемоглобіном: гіпохромні еритроцити повільніше осідають і навпаки; г) електричний заряд еритроцитів: зменшення негативного заряду веде до збільшення ШОЕ. Плазмові(збільшують ШОЕ): а) збільшення глобулінів, особливо – γ-глобулінів; б) збільшення фібриногену; в) збільшення холестерину; г) зміна рН в лужну сторону.

Слайд 19

Гемоліз еритроцитів Гемоліз еритроцитів – процес виходу гемоглобіну з еритроцитів. Гемоліз буває без руйнування еритроцитарної оболонки (внаслідок підвищеної проникності) і при руйнуванні еритроцитарної оболонки, коли утворюються тіні еритроцитів. Гемоліз має місце і в нормі. Це так званий фізіологічний гемоліз – внаслідок природнього старіння еритроцитів. Гемоліз як патологічне явище виникає під впливом ряду факторів. У залежності від причини, що викликає гемоліз, крім осмотичного розрізняють ще такі його види: механічний, термічний, хімічний та біологічний.

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Періоди кровотворення плода 1. Позаембріональний 2. Печінковий 3. Кістково-мозковий

Слайд 23

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина