X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Психічні захворювання"

Завантажити презентацію

"Психічні захворювання"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Психічні захворювання Підготувала Учениця 9-Б класу Брикова Ганна

Слайд 2

У цій презентації я хочу розповісти про: захворювання психіки. методах лікування. особливому відношенні до хворих людей. Чи Можна віднести суїцидальність до захворювань психіки? Причини захворювання у підлітків.

Слайд 3

Психічні захворювання, застаріле Душевні хвороби — хвороби, які характеризуються порушенням психічної діяльності людини внаслідок розладів функцій головного мозку.

Слайд 4

Чи Можна віднести суїцидальність до захворювань психіки? Звичайно, це так. Попередник суїциду – якнайглибша депресія.Щоб запобігти сумній «летальності», потрібно спокійно поговорити з людиною. Для цього вам потрібно знати «ознаки» того, що ось – ось повинна статися біда: Людина, без угаву, твердить про свою непотрібність. Вона говорить про те, що їй немає чого жити далі, що вона – безперспективна і безнадійна. Коли людина втихомирюється, вона починає строчити заповіт, дзвонити тим своїм друзям, з якими він сто років не бачився. Людина – самовбивця розповідає, у всіх подробицях, план свого власного вбивства. Найчастіше, така поведінка властива підліткам.

Слайд 5

Психічні хвороби. – Причини: Нерозділене кохання. Втрата сенсу життя. Повне нерозуміння з боку батьків. Вплив тієї або іншої події, фільму, прочитаної книжки. Борг. Відчуття провини за якийсь вчинок. Фобії. Небажання служити, в майбутньому, в армії.

Слайд 6

Людина, знищуючи себе, не відчуває страху. Вона не відчуває нічого, окрім порожнечі. Людина готова :

Слайд 7

Повіситися,

Слайд 8

викинутися з вікна,

Слайд 9

напитися пігулок,

Слайд 10

взкрити вени. Стараються вони зробити це так, щоб вийшло напевно: вони в курсі того, що якщо виживуть – їх «закриють» в психіатричній лікарні.

Слайд 11

Перелік деяких хвороб Параноя Синдром Доріана Грея Інтернет-залежність Оніхофагія Маразм Міфоманія Мізогінія Деменція

Слайд 12

Параноя Параноя - хронічне психічне захворювання, що характеризується виникненням логічно збудованої системи поведінки, яка заснована на стійких ідеях переслідування, ревнощів і т. ін., що опановують свідомість хворого, зі збереженням в іншому логічності мислення.

Слайд 13

Ознаки порушення У хворих параноєю немає химерної поведінки, емоційної нестабільності, гротескових галюцинацій і незвичайних ідей, що відзначаються при інших психопатологічних станах. Багато хто з них здатний підтримувати, хоча б поверхнево, економічну і соціальну адаптацію. Тільки коли їх дії приходять в конфлікт з суспільним благополуччям, стає очевидно, що необхідна госпіталізація. З іншого боку, зустрічаються випадки параної, коли хворий виражає дивні ідеї: наприклад, одна пацієнтка стверджувала, що заміжня за богом.

Слайд 14

Причини захворювання Одна теорія припускає, що основою параної служить фіксація на певній стадії сексуального розвитку дитини. Йдеться про стадію гомоеротики - періоду, коли хлопчики грають з хлопчиками, а дівчатка — з дівчатками. Коли хлопчик, у якого відбулася фіксація на гомоеротичній стадії, досягає свободи дорослого, над ним тяжіє незадоволене ваблення до маленьких хлопчиків, і він вимушений або залучитися до гомосексуальної активності, або, підкоряється соціальному тиску, шукати компенсацію в таких формах поведінки, як алкоголізм або чоловіча агресія.

Слайд 15

Одержимий параноєю індивід, незалежно від того, до якого соціально-економічного шару він належить, назавжди присвячує себе агресивності, боротьбі з уявними ворогами і демонстрації підкреслено чоловічої поведінки, що граничить з героїзмом. Цикл ніколи не приходить до кінця: як тільки переможений один ворог, з'являється іншій, ще небезпечніший.

Слайд 16

Лікування Лікування параної залишається незадовільним. Основна причина полягає в тому, що хворі параноєю рідко звертаються по допомогу. В результаті дослідження, засноване на спостереженні і лікуванні, виявляється неможливим. Наразі в медицині, на жаль, немає специфічних способів лікування параної.

Слайд 17

Відношення до параноїка Ще одним дуже важливим пунктом в лікуванні параної у близьких людей є правильне поводження з ними. Під правильним зверненням мається на увазі – постійний контроль прийому медикаментів, строге дотримання всіх розпоряджень лікаря, щоденний контроль зміни самопочуття хворого, а також у жодному випадку не допускати можливості розпиття хворим спиртних напоїв.

Слайд 18

Окрім цього, Ви повинні знати, що за наявності у Вашому будинку параноїка, в першу чергу терпінням повинні обзавестися саме Ви. Не можна проявляти агресії, а також надмірної емоційності по відношенню до хворого. З ним потрібно розмовляти як із звичайною людиною, при цьому, не сміючись над ним, а навпаки кажучи з ним ясним, спокійним і упевненим тоном.

Слайд 19

Дуже важно, щоб Ви спробували поставити себе на місце хворого і спробували зрозуміти його душевний стан. У жодному випадку не опускайтеся до образ або принижень в адресу хворого. Навпаки, старайтеся, як можна частіше переконувати його в тому, що всі його слова вірні і він дійсно прав в тому, що він говорить. Не варто переконувати його в зворотному, ні до чого хорошого це не приведе.

Слайд 20

Синдром Доріана Грея Культ молодості, що розглядає можливе тривале збереження способу життя, у тому числі і сексуального, в рамках особливостей, властивих юнацькому, або молодому періоду життя.

Слайд 21

Хвороба названа на честь персонажа роману Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея». Одного разу володар янгольської зовнішності Доріан Грей сидів і милувався власним портретом. Саме у цей момент його уразила тривожна думка про те, що молодість, на жаль, не вічна. Пройдут роки, обличчя покриється зморшками, щоки вваляться і пожовтіють, очі втратять минулий блиск…

Слайд 22

Синдром виражається в страху перед фізичним в'яненням або старінням. Компенсується невиправданим використанням молодіжної атрибутики, вибором одягу в молодіжному стилі, в крайньому випадку веде до зловживання пластичною хірургією і косметичними засобами. Іноді хвороба закінчується депресіями і спробами самогубства.

Слайд 23

Серед жертв культу молодості особливі багато публічних осіб і представників творчих професій: кінозірок, акторів, співців. Яскравий приклад — Майкл Джексон, готовий всоте лягати під ніж пластичного хірурга, аби зберегти хлоп'ячу подобу.

Слайд 24

Як побороти страх старіння 1. Турбота про себе є відмінним способом відновити нашу самооцінку і здолати страх старіння. Це відноситься особливо до нас, жінок, які дуже часто замикаються в собі, бачивши перші ознаки старіння.

Слайд 25

2. Насолоджуйтеся своїм життям. Дуже важно навчитися жити так, ніби сьогоднішній день – останній. Використовуйте ті насолоди життя, яких ви опасалися, проте не варто втрачати голову.

Слайд 26

3. Знайдіть такі заходи, які допомагають вам розвиватися. Таким чином, кожен ваш день буде зайнятий цікавими справами, а страх перед старінням повільно піде сам по собі, адже ви зрозумієте, що життя лише починається!

Слайд 27

4. Станьте позитивною людиною, вселяйте свій гарний настрій в людей, що оточують вас, але, у жодному випадку не переймайте їх негативні емоції.

Слайд 28

5.Навчитеся говорити «ні» іншим, оскільки, це майже теж саме, що навчитися говорити собі «так». Ви повинні навчитися відмовляти, не ображаючи і не розстроюючи людей, і ви побачите, як люди розуміють і сприймають вашу відмову!

Слайд 29

Страх старіння може зіпсувати все життя, пані! Отже, пам'ятайте, все проходить, і життя в нас одне!

Слайд 30

Оніхофагія Оніхофагія— психічний розлад, що виражається в нав'язливому обкусуванні нігтів.

Слайд 31

Поширеність по віковому критерію Звичка гризти нігті дуже поширена як серед дітей раннього віку, так і серед дорослих. Як правило, діти до трьох років не мають звички гризти нігті. Проте з 4 років все більше дітей набувають цієї звички. Приблизно 1/3 дітей у віці від семи до десяти років і рівно половина підлітків гризуть нігті. Дана звичка зустрічається також і у дорослих людей.

Слайд 32

Наслідки При обкушуванні нігтів дитина ушкоджує шкіру навколо нігтя, яка стане вхідними воротами для інфекції і може привести до гнійного запалення. У дитини, яка гризе нігті, можуть бути брудні руки — це збільшує вірогідність появи у нього глистів або кишкових інфекцій. Постійне обкушування нігтів може викликати їх деформацію.

Слайд 33

Причини Нудьга Просто приємно гризти нігті, це приносить фізичне задоволення Емоційна напруга Звичка гризти нігті дає вихід агресивності, як прояв ворожості Механізм протистояння стресу Повернення в дитинство Наслідування дорослим Гігієнічні проблеми. З'являється в стані будь-якого збудження або хвилювання Унаслідок негативних і позитивних подій

Слайд 34

Профілактика, лікування Стежите за тим, щоб нігті були коротко і рівно пострижені Тримайте руки в чистоті, щоб зменшити кількість мікробів Зробіть професійний манікюр Скористайтеся гірким лаком для нігтів. Цей безпечний безбарвний лак продається в аптеках Зверніться до психолога

Слайд 35

Міфоманія Міфоманія-поведінкова залежність, аномальна схильність до вигадок, фантазування, містифікації оточуючих, розповіді неймовірних історій.

Слайд 36

Коли люди, діти, підлітки вдаються до брехні, обману, у них завжди є мотиви: уникнути покарання, уникнути відповідальності, підняти в очах оточуючих свою значимість, але міфомани таких мотивів зазвичай не мають. Щоб гарно брехати і при цьому не потрапити в халепу, для цього потрібно мати відмінну пам'ять.

Слайд 37

Міфоманів захоплює скоріше не бажання ввести інших в оману, а сама дія, задоволення брехати, займатися міфотворчістю. Сам процес вигадуання неймовірних історій приносить їм задоволення. У психологічному плані подібна діяльність ілюструє процес переходу мотиву на ціль-механізм: утворення нових, в даному випадку патологічних потреб.

Слайд 38

Для маленьких дітей така тенденція є досить природною, тому що вони ще не можуть з упевненістю розрізняти світ власних мрій і дійсність (уявна брехливість).

Слайд 39

Інтернет-залежність Інтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання підключитися до Інтернету і хвороблива нездатність вчасно відключитися від Інтернету.

Слайд 40

Опис проблеми Багато людей почали використовувати всесвітню мережу не тільки для роботи чи пошуку інформацію, а як засіб життя. Люди сидять днями і ночами переписуються, бавляться в ігри.

Слайд 41

Відповідно до нових діагностичних рекомендацій, інтернет-залежною визнається людина, яка проводить в мережі не менше шістьох годин на день і у якої спостерігався щонайменше один з симптомів залежності протягом попередніх трьох місяців.

Слайд 42

За статистикою, 54% користувачів у віці від 13 до 23 років проводять в Інтернеті щоденно від 1 до 3 годин, ще 31% сидить в Мережі по 4-6 годин. Існує категорія людей, яка живе віртуальним життям по 10 годин на добу і більше.

Слайд 43

Більше 45% всіх опитаних заявили, що без персонального комп'ютера і підключення до Інтернету вони не змогли б жити. Це більше, ніж для будь-якого іншого медіа-пристрою (28% молодих людей не можуть жити без мобільного телефону, 11% — без телевізора).

Слайд 44

Симптоми непереборне бажання залізти в інтернет нездатність контролювати свій час в інтернеті розумове або фізичне виснаження порушень сну або концентрації уваги дратівливість, депресія, знервованість, труднощі у спілкування з людьми в реальному житті. Це пов'язано з тим, що вся енергія віддається спілкуванню в Інтернеті.

Слайд 45

Згубний вплив на організм людини Науковці академії наук Китаю, провівши високоточне дослідження - магнітно-резонансну томографію, довели, що Інтернет-залежність згубно впливає на мозок людини. Як зазначають дослідники, вплив цього виду залежності на організм людини (а особливо на головний мозок) є майже ідентичним є дуже подібним до впливу, який на собі відчувають наркозалежні та алкоголіки.

Слайд 46

Можлива класифікація Безкінечне лазання по всесвітній мережі, пошук інформації. Захоплення переписками та сайтами знайомств. Ігрова залежність. Безперестанку ви граєте в ігри з іншими людьми. Участь у інтернет-фінансових операціях. Це скажімо гра на гроші, інтернет-магазини, аукціони тощо. Сексуальна захопленість — бажання лазити по порносайтах і отримувати від цього задоволення. Цілодобове коментування записів

Слайд 47

Лікування У ряді країн, наприклад Великобританії, США, Китаї існують спеціалізовані клініки для лікування інтернет-залежності.

Слайд 48

Я гадаю, що більшість хворих психічними розладами – самотні люди. Їм не вистачає любові і взаєморозуміння. Люди, давайте боротися з цією нелюдяністю! Відносьтеся до всіх так, як хотіли, щоб відносилися до вас. І тоді світ стане краще!

Слайд 49

Використана література http://uk.wikipedia.org/wiki/Психічні_захворювання http://uk.wikipedia.org/wiki/Параноя http://uk.wikipedia.org/wiki/Синдром_Доріана_Грея http://www.inha.ru/article/kompleksy-ot-a-do-ya/sindrom-doriana-greya/ http://uk.wikipedia.org/wiki/Оніхофагія http://wiki.kgpi.ru/mediawiki/index.php/Онихофагия http://uk.wikipedia.org/wiki/Міфоманія http://uk.wikipedia.org/wiki/Інтернет-залежність http://www.tiensmed.ru/news/paranoiati-1.html http://www.eltuicia.ru/strax-stareniya.html http://sunhi.ru/psihologiya/psihicheskie-bolezni-bolezni-psihiki-nervnye-i-psihicheskie-bolezni.html

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина