Ознаки захворювань шлунка
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Розлади головних функцій при хворобах шлунка ведуть до цілого ряду відповідних хворобливих симптомів. Важливі з них – збочення смаку, зміна апетиту, посилена спрага, відрижка, печія, нудота, блювання та болі.
Огидний смак у роті і притуплення смакових відчуттів супроводжують гострі і придбані катари шлунка . Апетит є надзвичайно принциповим фактором, що регулює прийоми їжі. Всім зрозуміло його вплив на слиновиділення, секрецію шлунка (апетитний сік), його рухову функцію.
Повна втрата апетиту (анорексія) спостерігається при гострому гастриті і при раку шлунка. При гострому гастриті апетит відсутній на сто відсотків, одна думка про їжу викликає огиду.
При деяких захворюваннях шлунка відзначається виборче ставлення нездорових до того або іншого виду їжі; так, наприклад, при гастритах і раку часто є відраза до м’яса, при ахілії – до жирної їжі.
Печія – це типове відчуття жару й печіння в нижньої частини стравоходу. Пов’язана вона, можливо, зі спазмом і залежить від потрапляння в стравохід маленької кількості кислого шлункового вмісту. Механізм печії той же, що і відрижки, але при всьому цьому відригується рідина не доходить до рота.
Нудота можливо є підготовчою фазою блювоти або самостійним явищем. Звичайно ж, всі ми дуже добре знаємо те, що під нудотою ми усвідомлюємо противне відчуття (тиск) під ложечкою, супроводжуване блідістю шкірних покривів, запамороченням, слиновиділенням, похолоданням кінцівок, падінням тиску крові і час від часу непритомним станом.
Гострий гастрит - поліетіологічна хвороба, зумовлена порушенням харчування, хімічними, механічними, термічними і бактеріальними чинниками.
Характеризується дистрофічно-некробіотичним ушкодженням поверхневого епітелію і залоз слизової оболонки шлунка з розвитком у ній запальних змін. За морфологічними ознаками розрізняють такі форми гострого гастриту: катаральний (простий), некротичний (корозивний) і гнійний (флегмонозний).
Схожі презентації
Категорії