X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ознаки захворювань шлунка

Завантажити презентацію

Ознаки захворювань шлунка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ознаки захворювань шлунка Виконала Учениця 11класу Яцура Наталія

Слайд 2

Розлади головних функцій при хворобах шлунка ведуть до цілого ряду відповідних хворобливих симптомів. Важливі з них – збочення смаку, зміна апетиту, посилена спрага, відрижка, печія, нудота, блювання та болі.

Слайд 3

У хворих нерідко спостерігається неприємний смак у роті або притуплення смакових відчуттів.

Слайд 4

Огидний смак у роті і притуплення смакових відчуттів супроводжують гострі і придбані катари шлунка . Апетит є надзвичайно принциповим фактором, що регулює прийоми їжі. Всім зрозуміло його вплив на слиновиділення, секрецію шлунка (апетитний сік), його рухову функцію.

Слайд 5

Повна втрата апетиту (анорексія) спостерігається при гострому гастриті і при раку шлунка. При гострому гастриті апетит відсутній на сто відсотків, одна думка про їжу викликає огиду.

Слайд 6

При деяких захворюваннях шлунка відзначається виборче ставлення нездорових до того або іншого виду їжі; так, наприклад, при гастритах і раку часто є відраза до м’яса, при ахілії – до жирної їжі.

Слайд 7

Печія – це типове відчуття жару й печіння в нижньої частини стравоходу. Пов’язана вона, можливо, зі спазмом і залежить від потрапляння в стравохід маленької кількості кислого шлункового вмісту. Механізм печії той же, що і відрижки, але при всьому цьому відригується рідина не доходить до рота.

Слайд 8

Нудота можливо є підготовчою фазою блювоти або самостійним явищем. Звичайно ж, всі ми дуже добре знаємо те, що під нудотою ми усвідомлюємо противне відчуття (тиск) під ложечкою, супроводжуване блідістю шкірних покривів, запамороченням, слиновиділенням, похолоданням кінцівок, падінням тиску крові і час від часу непритомним станом.

Слайд 9

Гострий гастрит - поліетіологічна хвороба, зумовлена порушенням харчування, хімічними, механічними, термічними і бактеріальними чинниками. 

Слайд 10

Характеризується дистрофічно-некробіотичним ушкодженням поверхневого епітелію і залоз слизової оболонки шлунка з розвитком у ній запальних змін. За морфологічними ознаками розрізняють такі форми гострого гастриту: катаральний (простий), некротичний (корозивний) і гнійний (флегмонозний).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина