Ознаки гострих хвороб сечовивідних шляхів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Гострі захворювання сечовивідних шляхів мають різні симптоми – розлад виділення сечі, набряки, гіпертонія, біль. Усе це об`єднують в поняття дизурії.
Розлад виділення сечі В середньому здорова людина за добу виділяє близько 1.5-2л. сечі. Нормальна частота сечовипускання коливається від 4 до 6 разів на добу при повному спорожненні сечового міхура.
До розладу акту сечовипускання відносять: Поллакіурію – почастішання сечовипускання до 15-20 разів на добу і більше. (Характерна при захворюваннях сечовивідних шляхів і передміхуро- вої залози, а також при прийомі деяких лікарських засобів, наприк- лад сечогінних).
Олігакіурія – не часте сечовипускання. Ніктурія або нічна поллакіурія –пере- важання нічного діурезу над денним як кількості сечі, так і частоти сечовипускання.
Странгурія – утруднення сечовипускання у поєднанні з його почастішанням і болем. Нетримання сечі – мимовільне виділення (витік) сечі без позивів на сечовипускання.
Кількісні розлади сечовиділення: Поліурія – патологічне збільшення виділення Кількості сечі. ( більше 2л за добу) Олігурія – зменшення виділеної кількості сечі За добу від 100 до мл та Анурія – припинення надходження сечі в сечовий міхур.
Перша медична допомога: При болісній дизурії на низ живота можна покласти грілку з теплою водою або мішечок з гарячим піском.
Доцільно ввести хворому засоби, які знімають спазми – спазмолітичні, іноді знеболюючі засоби. (Свічки, промедол, анестезин, мікроклізми з амідопірином) При помірній дизурії доцільно дати анальгетики.
Тепло протипоказано при туберкульозному враженні шкіри сечового міхура та зі значним виділенням крові із сечею (макро- гематурія), оскільки тепло підсилює кровотечу.
Схожі презентації
Категорії