X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ознаки гострих хвороб сечовивідних шляхів

Завантажити презентацію

Ознаки гострих хвороб сечовивідних шляхів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ознаки гострих хвороб сечовивідних шляхів. Виконала Учениця 11класу Сушко Вікторія

Слайд 2

Гострі захворювання сечовивідних шляхів мають різні симптоми – розлад виділення сечі, набряки, гіпертонія, біль. Усе це об`єднують в поняття дизурії.

Слайд 3

Розлад виділення сечі В середньому здорова людина за добу виділяє близько 1.5-2л. сечі. Нормальна частота сечовипускання коливається від 4 до 6 разів на добу при повному спорожненні сечового міхура.

Слайд 4

До розладу акту сечовипускання відносять: Поллакіурію – почастішання сечовипускання до 15-20 разів на добу і більше. (Характерна при захворюваннях сечовивідних шляхів і передміхуро- вої залози, а також при прийомі деяких лікарських засобів, наприк- лад сечогінних).

Слайд 5

Олігакіурія – не часте сечовипускання. Ніктурія або нічна поллакіурія –пере- важання нічного діурезу над денним як кількості сечі, так і частоти сечовипускання.

Слайд 6

Странгурія – утруднення сечовипускання у поєднанні з його почастішанням і болем. Нетримання сечі – мимовільне виділення (витік) сечі без позивів на сечовипускання.

Слайд 7

Кількісні розлади сечовиділення: Поліурія – патологічне збільшення виділення Кількості сечі. ( більше 2л за добу) Олігурія – зменшення виділеної кількості сечі За добу від 100 до мл та Анурія – припинення надходження сечі в сечовий міхур.

Слайд 8

Перша медична допомога: При болісній дизурії на низ живота можна покласти грілку з теплою водою або мішечок з гарячим піском.

Слайд 9

Доцільно ввести хворому засоби, які знімають спазми – спазмолітичні, іноді знеболюючі засоби. (Свічки, промедол, анестезин, мікроклізми з амідопірином) При помірній дизурії доцільно дати анальгетики.

Слайд 10

Тепло протипоказано при туберкульозному враженні шкіри сечового міхура та зі значним виділенням крові із сечею (макро- гематурія), оскільки тепло підсилює кровотечу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина