X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ортопедична стоматологія: визначення, етапи розвитку, проблеми, структура. Роль вітчизняних вчених у розвитку дисципліни. Зуби, зубні ряди, пародонт, періодонт. Прикус, види прикусу, артикуляція, оклюзія.

Завантажити презентацію

Ортопедична стоматологія: визначення, етапи розвитку, проблеми, структура. Роль вітчизняних вчених у розвитку дисципліни. Зуби, зубні ряди, пародонт, періодонт. Прикус, види прикусу, артикуляція, оклюзія.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ортопедична стоматологія: визначення, етапи розвитку, проблеми, структура. Роль вітчизняних вчених у розвитку дисципліни. Зуби, зубні ряди, пародонт, періодонт. Прикус, види прикусу, артикуляція, оклюзія.

Слайд 2

Розділи ортопедичної стоматології: 1) зубне протезування, 2) щелепно-лицева ортопедія 3) ортодонтія.

Слайд 3

Зубне протезування включає діагностику, клініку, профілактику та усунення дефектів зубів і зубних рядів, що виникли в результаті того чи іншого патологічного процесу. Щелепно-лицева ортопедія вивчає діагностику, клініку, профілактику, питання ортопедичного лікування, виправлення деформацій щелеп та лиця, які виникни в результаті травми, воєнних дій, захворювань, різних операцій. Ортодонтія вивчає лікування стійких аномалій та деформацій зубів, зубних рядів і прикусу, методи запобігання їм.

Слайд 4

Курс пропедевтики ортопедичної стоматології вивчає: 1) анатомо фізіологічні особливості жувального апарату; 2) біомеханіку ЩЛД; 3) артикуляцію та оклюзію; 4) загальні і спеціальні методи обстеження хворого в клініці ортопедичної стоматології; 5) клінічне матеріалознавство; 6) лабораторну техніку виготовлення зубних протезів і різних ортопедичних апаратів.

Слайд 5

1 — крісло стоматологічне; 2 — стілець для лікаря; 3 — установка стоматологічна; 4 — столик лікаря; 5 — канцелярський стіл; б — стіл для стерильних інструментів; 7-8 — стільці; 9 — умивальник; 10 — умивальник для миття використаних інструментів; 7 7 — відро для сміття; 12 — столик з посудом для знезараження відбитків; 13 — стіл для гіпсу; 74 —стілець для медсестри; 75 — стерильний стіл для шприців та матеріалів; 16 — медична шафа

Слайд 6

Робоче місце зубного техніка

Слайд 7

Робоче місце зубного техніка

Слайд 8

Шліфовочна де розміщені шлейф-мотори для полірування протезів із металів і сплавів

Слайд 9

1 — високочастотний генератор; 2—високочастотні печі; 3 — витяжні шафи з печами для прожарювання; 4 — ввід трьох-фазного току 220 або 380 В; 16 кВт; 5 — водопровід; 6 — зворотні труби; 7 — стальні шини заземлення

Слайд 10

Ливарне відділення

Слайд 11

Електропічка з програмним забезпеченням, де відбувається обпік і глазурування поверхні зубних протезів із фарфору та кераміки.

Слайд 12

Вакумний змішувач для замішування Піскоструменева установка для формувальної маси та покриття очищення відлитих деталей від воскових композицій моделей залишків формувальної маси

Слайд 13

Інструменти для моделювальних робіт із кераміки

Слайд 14

Набір зуботехнічного інструментарію

Слайд 15

оклюдатор

Слайд 16

Оклюдатор

Слайд 17

Функції періодонту: 1) опорна (утримувальна та амортизаційна) — утримування зуба у зубній комірці, розподілення жувального навантаження на волокна основної речовини і рідини, пов'язаної з ними; 2) участь у прорізуванні зубів; 3) пропріоцептивна — завдяки наявності численних сенсорних нервових закінчень механорецептори, які сприймають навантаження, сприяють регуляції жувальних сил;

Слайд 18

4) трофічна — забезпечує живлення і життєздатність цементу, частково (через додаткові канали) — пульпи зуба; 5) гомеостатична — регуляція проліферативної і функціональної активності клітин, процесів поповнення колагену, резорбції і репарації цементу, перебудови коміркової частини — усіх механізмів, пов'язаних з безперервними структурно-функціональними змінами зуба та апарату, що його утримує в умовах росту і виконання жувальної функції;

Слайд 19

6) репаративна — бере участь у відновних процесах шляхом утворення цементу як у разі перелому кореня зуба, так і під час резорбції його поверхневих шарів; володіє великим потенціалом власного відновлення після ушкодження; завдяки особливостям репаративних процесів у періодонті анкілозування кореня зуба не відбувається; 7) захисна — забезпечується макрофагами і лейкоцитами.

Слайд 20

Підтримувальний апарат зуба (пародонт) включає: цемент, періодонт, стінку зубної комірки і ясна. Функції: 1) опорну та амортизаційну, утримуючи зуб у комірці, розподіляючи жувальне навантаження і регулюючи тиск під час жування; 2) бар'єрну, формуючи бар'єр, перешкоджаючи проникненню мікроорганізмів і побічних речовин у ділянку кореня; 3) трофічну, забезпечуючи живлення цементу; 4) рефлекторну, завдяки наявності в періодонті великої кількості чутливих нервових закінчень.

Слайд 21

Артикуляція - це взаємовідношення зубних рядів під час рухів нижньої щелепи. Оклюзія - це співвідношення зубних рядів у стані спокою, тобто змикання зубних рядів у цілому або окремих груп зубів протягом більшого або меншого відрізку часу.

Слайд 22

Передня оклюзія - це змикання зубних рядів під час висування нижньої щелепи вперед. Бічна оклюзія - це змикання зубних рядів під час зміщення нижньої щелепи вбік.

Слайд 23

Ознаки центральної оклюзії: 1. Кожний верхній або нижній зуб змикається з двома антагоністами: верхній — з нижніми зубами (однойменними і тими, що позаду), нижній — з верхніми зубами (однойменним і тими, що попереду). Винятком є верхні зубимудрості і нижні центральні різці, які мають тільки по одному антагоністу. 2. Серединні лінії між верхніми і нижніми центральними зубами є продовженням одна одної і розташовані в одній сагітальній площині.

Слайд 24

3. Верхні фронтальні зуби перекривають нижні майже на 1/3 довжини коронки зуба (1,5-3 мм). 4. Верхній перший моляр, змикаючись з двома нижніми молярами, перекриває приблизно 2/3 першого моляра і 1/3 другого. Щічно-медіальний горбик верхнього першого моляра потрапляє у змикальну щілину між щічними горбками нижнього першого моляра.

Слайд 25

Сагітальні (а) та трансверзальні (б) оклюзійні криві

Слайд 26

Фізіологічні прикуси: 1) ортогнатичний; 2) прямий; 3) фізіологічна прогнатія; 4) фізіологічна опістогнатія.

Слайд 27

Ознаки, що стосуються всієї зубної дуги: 1. Верхня зубна дуга має еліпсоподібну форму, нижня — форму параболи. 2. На верхній щелепі зубна дуга більша від коміркової, а коміркова — більша від базальної. 3. Кожен із зубів змикається звичайно з двома антагоністами, із яких один називається головним, а другий — додатковим за винятком верхніх зубів мудрості і нижніх центральних різців, які мають по одному антагоністу.

Слайд 28

Ознаки, що стосується змикання фронтальних зубів: 1. Верхні фронтальні зуби перекривають, подібно до ножиць, нижні зуби приблизно на одну третину коронки (1,5-3 мм). Середні лінії між верхніми і нижніми центральними різцями знаходяться в одній сагітальній площині.

Слайд 29

Ознаки, які стосуються змикання зубів у щічно-піднебінному напрямку: 1. Щічні горбки верхніх зубів розташовані дозовні від однойменних горбків нижніх зубів, а щічні горбки нижніх зубів — досередини від однойменних горбків верхніх зубів, тому верхні піднебінні горбки потрапляють у змикальні щілини нижніх зубів, а нижні щічні — у змикальні щілини верхніх зубів. 2. Язикові горбки нижніх зубів розташовані досередини від піднебінних горбків верхніх зубів. 3. Зовнішні (щічні) і внутрішні горбки, як верхніх, так і нижніх жувальних зубів, з обох боків щелеп розташовані на різних рівнях. Фронтальний розріз щелеп через жувальні зуби, який іде справа наліво або в зворотному напрямку, являє собою поперечну криву, випуклу на верхніх зубах і ввігнуту на нижніх.

Слайд 30

Ознаки, які стосуються змикання жувальних зубів у передньо-задньому напрямку. Передній щічний горбик першого верхнього моляра розташований на щічному боці першого нижнього моляра в поперечній борозні між щічними горбками, а задній щічний горбок верхнього першого моляра розташовується між дистально-щічним горбком першого нижнього моляра і медіально-щічним горбком другого нижнього моляра. Жувальні поверхні нижніх зубів, починаючи від премолярів і закінчуючи останнім моляром, створюють сагітальні ввігнуті криві поверхні. Жувальніповерхні верхніх зубів створюють сагітальну криву, але не ввігнуту, а випуклу, яка повторює форму нижньої увігнутої кривої.

Слайд 31

Ортогнатичний прикус

Слайд 32

Прямий прикус

Слайд 33

Фізіологічна прогнатія (а), фізіологічна опістогнатія (б)

Слайд 34

Патологічні прикуси: прогнатія прогенія глибокий відкритий перехресний

Слайд 35

Прогнатія

Слайд 36

Прогенія

Слайд 37

Глибокий прикус

Слайд 38

Відкритий прикус

Слайд 39

Перехресний прикус

Слайд 40

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Медицина