X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Організмовий рівень реалізації генетичної інформації. Взаємодія генів.

Завантажити презентацію

Організмовий рівень реалізації генетичної інформації. Взаємодія генів.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Медична біологія» Організмовий рівень реалізації генетичної інформації. Взаємодія генів. проф., д.б.н. Котляренко Л.Т.

Слайд 2

Питання лекції 1. Основні поняття і терміни сучасної генетики. 2. Основні закономірності успадкування: - гіпотеза чистоти гамет, - закони Менделя, - аналізуюче схрещування, - множинні алелі, - відхилення від очікуваного розщеплення, які пов’язані з летальними генами. 3. Взаємодія алельних і неалельних генів.

Слайд 3

Література Основна: 1. Медична біологія / за ред. В.П.Пішака, Ю.І.Бажори. Підручник. – Вінниця: НОВА КНИГА, 2004. – С. 150-163. 2. Биология: Учебник: В 2 т. /Под ред. В.Н.Ярыгина. - М.: Высш. шк., 1999. – Т.1. С. 161-180. 3. Биология: Учебник /Под ред. В.Н.Ярыгина. М.: Медицина, 1985. – С. 83-125. 4. Слюсарев А.А., Жукова С.В. Биология. - К.: В. шк. 1987. – С. 77-92. 5. Слюсарєв А.О., Жукова С.В. Біологія. - К.: Вища шк., 1992. – С. 77-89 . Додаткова: 1. Лекції з медичної біології: Навч. посібник /Корольов В.0., Яригін В.М. та ін. К.: Вища шк., 1993. – С. 16-32.

Слайд 4

Що таке генетика? Генетика - відносно молода наука. Офіційною датою її народження вважається 1900 р., коли Г. де Фриз у Голандії, К. Корренс у Німеччині та Е. Чермак в Австрії незалежно один від одного "перевідкрили" закони успадкування ознак, встановлені Г. Менделем ще в 1865 році. Генетика вивчає дві фундаментальних властивості живих організмів: спадковість і мінливість.

Слайд 5

Грегор Мендель родився 22 червня 1822 року в невеликому селі Хінчінци на території сучасної Чехії, а тоді - Австрійської імперії. У 1843 году Мендель поступив послушником в Августинський монастир у Брюнне (нині Брно). В 1851 році настоятель відправив його вивчати природничі науки у Венський університет. Слава як вченого прийшла до Менделя вже після його смерті.

Слайд 6

Мендель провів схрещування: Сорт гороху з жовтими насінинами Сорт гороху з зеленими насінинами P: F1:

Слайд 7

Пояснення: Генотип: набір спадкових факторів даного організму Фенотип: набір проявлення різноманітних ознак організму Алелі: варіанти проявлення ознаки (бувають домінантні та рецесивні) Гомозигота: організм із одинаковими алелями по даній ознаці Гетерозигота: організм із різними алелями по даній ознаці. В гетерозиготі фенотипово проявляється домінантний алель

Слайд 8

Менделю повезло! Що було б, якби Грегор Мендель вибрав не настільки вдалий об’єкт? Що могло йому завадити? В якій ситуації він не зміг би відкрити свої закони?

Слайд 9

Актуальність теми: Закономірності успадкування ознак на організмовому рівні встановив Г.Мендель (1865). У людини відомо понад 2300 ознак (нормальних і патологічних), які успадковуються за законами Менделя. Ці ознаки називаються менделюючими, а успадкування – моногенним. Моногенні хвороби – фенілкетонурія, альбінізм, полідактилія, брахідактилія та ряд інших. Знання закономірностей успадкування моногенних хвороб необхідні лікарю при проведенні медико-генетичного консультування з метою визначення ймовірності народження хворих дітей у родині.

Слайд 10

Мета лекції: Генотип функціонує як система взаємодіючих генів. Розрізняють взаємодії алельних і неалельних генів, пенетрантність та експресивність прояву гена в ознаках. Знання генетичних закономірностей форм взаємодії генів та їх прояв при різних типах успадкування необхідні лікарю при медико-генетичному консультуванні, для розв’язання проблем профілактики спадкових хвороб.

Слайд 11

Взаємодія алельних генів: Повне домінування Неповне домінування Наддомінування Кодомінування

Слайд 12

Повне домінування Виникнення резус-конфлікту 1-а вагітність Утворення антитіл 2-а вагітність

Слайд 13

Неповне домінування

Слайд 14

Кодомінування Четверта група крові людини

Слайд 15

Взаємодія неалельних генів: Комплементарна взаємодія Епістаз домінантний, рецесивний Полімерія кумулятивна, некумулятивна

Слайд 16

Комлементарна взаємодія

Слайд 17

Е П І С Т А З

Слайд 18

Полімерія

Слайд 19

Які у Вас є запитання? Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Медицина