X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ХВОРОБИ НИРОК ТА СЕЧОВИВІДНИХ ШЛЯХІВ

Завантажити презентацію

ХВОРОБИ НИРОК ТА СЕЧОВИВІДНИХ ШЛЯХІВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

КІР Підготувала: студентка 4 курсу,групи мА Маліка Ірина

Слайд 2

Визначення Кір – гостре інфекційне захворювання,яке викликається вірусом кору з повітряно-крапельним шляхом передачі та характеризується лихоманкою,інтоксикацією,плямистою папульозною висипкою.

Слайд 3

Збудник кору РНК-вмісний вірус (Polynosa morbillarum), що належить до родини Paramixoviridae, роду Morbillivirus. Вірус нестійкий у зовнішньому середовищі, чутливий до ультрафіолетового опромінювання, сонячного світла, висихання.

Слайд 4

Причини виникнення

Слайд 5

Перебіг захворювання та симптоми В перебігу кору виділяють такі періоди:

Слайд 6

Інкубаційний період становить 9—11 днів. У випадках введення імуноглобуліну продовжується до 3-4 тижнів.

Слайд 7

Катаральний період Першими симптомами цього періоду є сухий нав’язливий кашель, закладеність носа з незначними слизовими виділеннями, підвищення температури тіла до 38–39 °С. На 2–3-й день катарального періоду кашель посилюється, з’являються гіперемія кон’юнктиви, склерит, світлобоязнь. . За 1–2 дня до висипу на слизових оболонках щік з’являються патогномонічні для кору плями Бєльського — Філатова — Копліка — дрібні білуваті точки з вінчиком гіперемії в ділянці малих корінних зубів , але вони можуть бути на слизових оболонках губ, кон’юнктиви, статевих органів.

Слайд 8

плями Бєльського — Філатова — Копліка

Слайд 9

Період висипання Перші елементи висипу з'являються за вухами, на переніссі, на обличчі. Висип плямисто-папульозний, сильний, місцями він зливається.

Слайд 10

Період висипання характерною є етапність появи висипу, спочатку на обличчі та шиї, потім на тулубі і на кінцівках. Період триває 3 дні, з 4-го висипи починають згасати в тому самому порядку, в якому вони з'явилися.

Слайд 11

Період реконвалесценції настає через 7-10 днів після початку захворювання, клінічна симптоматика вщухає, температура тіла нормалізується, елементи висипки регресують (аналогічно порядку появи), залишаючи після себе світло-коричневі ділянки підвищеної пігментації, зникаючі через 5 – 7 днів. На місці пігментації деякий час залишається висівкоподібне лущення (особливо на обличчі).

Слайд 12

Діагностика кору Діагностика кору 1.  Загальний аналіз крові — лейкопенія, лімфоцитоз, еозинофілія, моноцитопенія, тромбоцитопенія. 2.  Цитологічне дослідження носових виділень чи мазків відбитків із ротоглотки — виявлення типових для кору багатоядерних гігантських клітин. 3.  Серологічні методи (реакція гальмування гемаглютинації та реакція пасивної гемолітичної аглютинації) — збільшення титру антитіл у динаміці в 4 рази та більше. 4.  Імуноферментний аналіз — виявлення антитіл до вірусу кору класу IgМ (гострий період), наростання титру класу IgG у 4 рази та більше (перенесена хвороба).

Слайд 13

Статистика захворюваності на кір за 2018 рік За оперативними даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я в Україні з початку 2018 року на кір захворіли 29 444 (станом на 18.08) , померло 13: дев’ять дітей і четверо дорослих.  Найбільше людей захворіли на кір у Львівській (всього 5 743 людини: 1 812 дорослих і 3 831 дитина), Закарпатській (всього 2 981 людина: 553 дорослих і 2 428 дітей), Івано-Франківській (всього 2 731 людина: 781 дорослий і 1 950 дітей), Одеській (всього 2 325 людей: 1 174 дорослих і 1 151 дитина), місті Києві (всього 2 044 людини: 1 276 дорослих і 768 дітей) та Тернопільській (всього 1 580 людей: 615 дорослих і 965 дітей) областях.

Слайд 14

Прогноз захворювання Більшість смертельних випадків кору відбувається через ускладнення, пов'язаних з цією хворобою. Найчастіше ускладнення розвиваються у дітей у віці до п'яти років або у дорослих людей старше 20 років. Найсерйозніші ускладнення включають: сліпоту, енцефаліт (інфекцію, що приводить до набряку головного мозку), важку діарею і пов'язану з нею дегідратацію, вушні інфекції і важкі інфекції дихальних шляхів, такі як пневмонія. Кір особливо небезпечний для вагітних і може спричинити передчасні пологи.

Слайд 15

Лікування . Застосовують вітамінотерапію, при приєднанні ускладнень — антибіотики. Ослабленим хворим вводять протикоровий імуноглобулін. Лікування проти самого висипу немає. Спочатку тіло має покритись висипом повністю (стати однорідною червоною плямою), тоді висип проходитиме. В жодному разі не слід розчісувати висип, щоб не утворились рани. Не можна простуджуватись чи переохолоджуватись під час висипу! Рекомендовано залишатись у ліжку декілька днів, доки не зійде висипка.

Слайд 16

Госпіталізації підлягають хворі: —  першого року життя; —  з тяжкими формами кору; —  з ускладненнями; —  за епідемічними показаннями.

Слайд 17

Диспансеризація Не проводиться Умови виписки. За умови клінічного видужання, але не раніше 5-го дня після появи висипки. За наявності ускладнень — не раніше 10-го дня. Допуск у колектив. Після клінічного видужання, але не раніше 5-го дня після появи висипки.

Слайд 18

Профілактика Неспецифічна:ізоляція на 5 днів від початку захворювання Карантин 21 день Специфічна: Активна:КПК у 12 міс.ревакцинація у 6 р. Пасивна:Дітям старше 3 місяців, дітям, які не хворіли на кір, нещепленим дітям та контактним із метою екстренної профілактики вводиться нормальний чи протикоровий гамма-глобулін.

Слайд 19

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина