X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Харчові отруєння"

Завантажити презентацію

"Харчові отруєння"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Харчові отруєння

Слайд 2

– це порушення функцій організму, спричинене потраплянням з навколишнього середовища токсичних речовин, що не можуть бути знешкоджені внутрішніми силами організму. Отруєння

Слайд 3

Слайд 4

харчові отруєння бактеріального походження Ботулізм – найнебезпечніший вид харчового отруєння. БОТУЛІЗМ (BOTULISMUS) Ботулізм — гостра інфекційна хвороба з групи кишкових інфекцій, яка характеризується важким ураженням нервової системи зі слабкістю скелетних і гладких м'язів, порушенням зору, ковтання, моторики кишок. Спричиняється анаеробним мікробом Сl. botulinum (ceротипи А, В, С, D, Е, F), який утворює спори і дуже сильний екзотоксин. Епідеміологія. Резервуаром збудника ботулізму є переважно теплокровні травоїдні тварини. У зовнішнє середовище мікроби потрапляють з випорожненнями. Інфікування людини відбувається при споживанні забруднених спорами продуктів, частіше домашнього консервування (м'ясо, гриби, овочі, риба). Захворювання спричиняють не самі мікроби, а екзотоксини, що їх вони утворюють при розмноженні в анаеробних умовах. Клініка. Інкубаційний період коливається від декількох годин до 10 днів. Тривалість і важкість перебігу хвороби залежать від дози токсину, що потрапив в організм. У першому варіанті хвороба починається з нудоти, блювання і проносу. Багато хворих скаржаться на здуття живота, сухість у роті, утруднення при ковтанні. Часто першими проявами ботулізму є скарги на порушення зору: зниження його гостроти, “туман” або “сітка” перед очима, двоїння предметів; сухість в роті. Токсини паралізують нервову і дихальну систему. Лише термінова медична допомога може врятувати людині життя.

Слайд 5

Харчові отруєння бактеріального походження ЗОЛОТИСТИЙ СТАФІЛОКОК – захворювання, спричинене продуктами, що зберігалися при недостатньо низьких температурах. Джерелами стафілокока найчастіше є: м’ясо, птиця, яйця, молоко, тістечка і торти з кремом, салати з майонезом. Симптоми з’являються через 1-6 годин після вживання інфікованого продукту і послаблюються через 18 годин. Здорові люди одужують за 1-3 дні.

Слайд 6

Харчові отруєння бактеріального походження САЛЬМОНЕЛЬОЗ (SALMONELLOSIS) Сальмонельоз — гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка спричиняється бактеріями з роду Salmonella Епідеміологія. Джерелом інфекції можуть бути тварини, птахи, люди, хворі на сальмонельоз або здорові бактеріоносії; найчастіше велика рогата худоба, свині, свійська водоплавна птиця, кури, у кишках яких з великою постійністю містяться різні серовари сальмонел. Нерідко інфікуються яйця птахів. Тварини можуть виділяти збудника з сечею, калом, молоком, слиною, носовим слизом. Бактеріоносійство може тривати багато місяців і навіть років. Механічним переносником сальмонел можуть бути мухи. Серед людей найбільшу небезпеку становлять хворі з легкими та стертими формами сальмонельозу. Зараження відбувається контактно-побутовим шляхами. У 96–98% випадків воно зв'язане із споживанням інфікованої їжі. В харчових продуктах, особливо в напівфабрикатах, сальмонели не лише зберігаються, але й швидко розмножуються. Контактно-побутовий шлях зараження спостерігається переважно серед дітей раннього віку, осіб похилого і старечого віку та дуже ослаблених. Епідеміологічною особливістю сальмонельозу є раптовість і масовість захворювань та літня сезонність.. Клініка. Інкубаційний період коливається від 2–6 год до 2–3 днів. Початок захворювання гострий, симптоми інтоксикації максимально розвиваються протягом 1–2 діб. Спочатку з'являються загальна слабкість, головний біль, розлади сну, озноб, біль у м'язах і попереку, підвищується температура тіла. У наступні години або через добу приєднуються нудота, блювання, біль у животі. Блювота частіше багаторазова, напочатку залишками їжі, а далі блювотиння стає водянистим, зеленуватого кольору. Біль у животі гострий, постійний або переймистий. Пронос починається пізніше, ніж блювота. Хворі переважно бліді. Сальмонельоз зазвичай минає за декілька днів, однак небезпечний для дітей, людей похилого віку і тих, хто має хронічні захворювання.

Слайд 7

Слайд 8

Бліда поганка

Слайд 9

1. Бліда поганка 4. Сироїжка зелена 5. Шампіньйон звичайний

Слайд 10

1. Бліда поганка (жовта) 2. Бліда поганка (зелена) 3. Бліда поганка (біла)

Слайд 11

1. Мухомор звичайний 2. Мухомор пантерний

Слайд 12

2. Псевдоопеньок цегляно-червоний 3. Псевдоопеньок сірчано-жовтий

Слайд 13

1. Опеньок справжній 2. Псевдоопеньок цегляно-червоний 3. Псевдоопеньок сірчано-жовтий

Слайд 14

1. Свиняк 2. Вовнянка 3. Чорнушка 4. Груздь

Слайд 15

1. Сморчок звичайний 2. Сморчок конічний 3. Строчок звичайний

Слайд 16

Болиголов плямистий Алкалоїд коніїн та ін. Нервова отрута. За дією нагадує нікотин та частково кураре (параліч мускулатури).

Слайд 17

Аконіт джунгарський Алкалоїд аконітин. Нервова отрута. Викликає втрату чутливості в кінцівках, параліч центральної нервової системи, порушення діяльності серця.

Слайд 18

Дурман звичайний Алкалоїд гіосціамін та ін. Атропіноподібний ефект.

Слайд 19

Безсмертник осінній Алкалоїд колхіцин. За дією нагадує аконітин.

Слайд 20

Блекота чорна Алкалоїди гіосціамін. Атропіноподібний ефект.

Слайд 21

Цикута отруйна Цикутотоксин – судомо-паралітитчна отрута.

Слайд 22

Рицина Токсальбумін рицин – сильна нервова отрута (параліч). Викликає також ураження шлунково-кишкового тракту.

Слайд 23

Жовтець отруйний Анемонол – отруйна летка речовина з сильними подразнюючими властивостями.

Слайд 24

Мак снодійний Алкалоїди морфін та ін. Наркотик з сильною знеболюючою дією. Викликає параліч центральної нервової системи.

Слайд 25

Отруєння грибами Блювання, пронос, біль у животі, слинотеча, головний біль, загальна слабкість, повільний і слабкий пульс, задишка, кома. Промивання шлунка (розчином харчової соди (чайна ложка на півлітра води) або розчином марганцевокислого калію блідо-рожевого кольору), проносне, клізма, прийняття великої кількості рідини, зігрівання тіла, можна дати активоване вугілля, викликати “швидку допомогу”.

Слайд 26

Отруєння речовинами рослинного походження Блювання, понос, нудота, блювання, біль у животі, пронос, слинотеча, рідше сухість у роті; загальна слабкість; у важких випадках судоми, втрата свідомості, порушення ритму серцевої діяльності та дихання, Промити шлунок (дати випити 3-4 склянки води; пальцем або ложечкою натиснути на корінь язика, викликаючи блювання). Промивання повторити 2-3 рази. Після промивання шлунка прийняти активоване вугілля (20 таблеток на 1 склянку перевареної води розмішують до кашкоподібного стану і випивають) і через 2 години повторно промити шлунок. Якомога швидше доставити постраждалого в лікарню; за наявності судом, щоб не допустити порушення дихання через спазм жувальних м’язів, у рот потерпілого вставляють ручку ложки, обгорнену носовою хусточкою або бинтом.

Слайд 27

Отруєння харчовими продуктами і водою Загальна слабкість, нудота, багаторазове блювання, спазми у животі, пронос, блідість, спрага, можливе підвищення температури, частий пульс, судоми. У таких випадках отруєному кілька разів промивають шлунок (процедуру повторюють доки не з’являться чисті промивні води); очистити товстий кишечник теплою водою за допомогою клізми. Вживати велику кількість рідини. Для зігрівання хворого обкладають грілками. Обов’язково викликати “швидку допомогу” чи лікаря.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина