X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Періодичні функції і гармонічні коливання»

Завантажити презентацію

«Періодичні функції і гармонічні коливання»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Періодичні функції і гармонічні коливання»

Слайд 2

Панченко Алла Ратинська Юлія Седунов Сергій Хлєбнікова Анастасія Ящук Вероніка Над проектом працювали:

Слайд 3

Нещерет Олена Миколаївна Керівник

Слайд 4

ё Завдання: - поширити знання з даної теми; - познайомитися з гармонічними коливаннями ; показати застосування гармонічних коливань в різних сферах діяльності людини; знайти періодичність в оточуючих предметах; відшукати міжпредметні зв`язки з іншими науками.

Слайд 5

  Періодичність T 1 2 4 3 -1 y = f(x)

Слайд 6

В математиці періодичними є тригонометричні функції: Синус (sin x) Косинус (cos x) Тангенс (tg x = sin x/cosx) Секанс (sec x = 1 / cos x) Косеканс (csc x = 1 / sin x) Котангенс (ctg x = cos x/sin x)

Слайд 7

На прикладі розглянемо функцію f(x) = cos x   T = 2p є є

Слайд 8

У природі явища, що відбуваються за періодичним законом, називаються коливаннями Колива ння — це процеси, в результаті здійснення яких система постійно повертається до початкового стану. Якщо це відбувається через однаковий проміжок часу — період Т, то коливання називають періодичними.

Слайд 9

Гармонічні коливання

Слайд 10

Слайд 11

У повсякденному житті періодичні функції застосовуються у різних сферах діяльності людини Наведемо декілька прикладів

Слайд 12

Змі нний струм — електричний струм, сила якого періодично змінюється з часом.   Електроніка (змінний електричний струм)

Слайд 13

Кардіографія Кардіограф – апарат для графічного зображення рухів серця, тобто для отримання кардіограми

Слайд 14

Слайд 15

Через кожен стук серця лінії на кардіограмі повторюються. Серцебиття можна розглядати як гармонічні коливання. Якщо говорити точніше, то воно обертається навколо своєї осі зліва направо. Це призводить до того, що воно щільніше притискається до грудної стінки з внутрішньої сторони. За допомогою апекскардіограми можна зареєструвати серцевий поштовх. Серцевий поштовх

Слайд 16

Сейсмографія Сейсмо граф (від сейсмо... і ...граф) — ( англ. seismograph; нім. Seismograph) – прилад для автоматичного запису коливань земної поверхні, зумовлених сейсмічними хвилями (при землетрусах та сейсморозвідці).

Слайд 17

Періодичні явища у природі

Слайд 18

Хвилі на воді Хвилюва ння, хвилі на воді — коливальні рухи поверхневих мас води у водоймах (морях, океанах, озерах) з утворенням водяних валів (хвиль), викликані вітром, зміною атмосферного тиску, землетрусами тощо.

Слайд 19

Звукові хвилі Звукові хвилі (акустичні хвилі) — це повздовжені хвилі, які складаються із частинок, що коливаються вздовж напряму поширення хвилі, створюючи області високого і низького тиску (області розрідження і стиску). Вони можуть поширюватися в твердих тілах, рідинах і газах і мають широкий діапазон частот.

Слайд 20

Історичними місцями ФЕОДОСІЇ

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Меа ндр — декоративна завивиста лінія, що є неперервною і формує мотив, що повторюється. Меандр був особливо популярний у стародавній Греції, де використовувався для прикрашання архітектурних елементів, у мозаїці, для прикрашення посуду. Давньогрецькі орнаменти

Слайд 26

Акант (аканф) (ведмежа лапа)  — стилізоване декоративне зображення зубчастих листків рослини аканту, що вживалося у різноманітних орнаментальних композиціях, у побудові корінфських капітелей, модульонів, акротерів, фризів, карнизів тощо.

Слайд 27

Українські візерунки

Слайд 28

Площинні орнаменти y x

Слайд 29

Паркети

Слайд 30

Мозаїка Танок птахів Лицарі на конях

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Сьогодні ми постійно зустрічаємося з періодичними функціями і гармонічними коливаннями у житті. Кожний день, розплющуючи очі, ми бачимо певний періодичний візерунок: на паркеті, площині, витинанці, українській вишиванці тощо. Розглядати і розуміти малюнки, виконані в цій техніці, надзвичайно важко (часто саме з них роблять загадки і кросворди). Без них,напевно, ми вже не зможемо уявити свого життя.

Слайд 36

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика