X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Геометрія в нашому житті"

Завантажити презентацію

"Геометрія в нашому житті"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Хлібороби,що жили на берегах великих річок:Нілу, Тигру і Євфрату, Інду і Гангу,майстерно ділили свої земельні ділянки. Для проведення замірів були вироблені перші правила нової науки «геометрії» ,що в перекладі з грецької і означає - «землемір».

Слайд 4

Єгипетські піраміди являють собою дивний приклад геометричної і математичної містики. Периметр піраміди — приблизно 1 км - розділений на подвоєну висоту, дає число «Пі» з точністю до 0,01 Єгипетські піраміди не мають жодного відгалуження, відрізка або напрямку, жодного об’єму, або виступу, що не мають певного значення.

Слайд 5

Головні пропорції піраміди Хеопса полягають у співвідношеннях ліній трикутника, який утворений висотою (ОР), половиною довжини основи (PR) і похилою (OR) У співвідношеннях ліній OR / PR зашифрована величина золотого перетину, а у співвідношеннях ліній PR / PO зашифровано число π

Слайд 6

Геометрія в архітектурі Київської Русі План геометричної забудови → модель → схема майбутньої будівлі у реальних розмірах на місці забудови → побудова.

Слайд 7

Побудова всіх храмів періоду Київської Русі та більш пізніших, ґрунтувалася на «золотому перетині». Яке виражається у пропорції 2/√5 і дорівнює 1,618… В основі давньоруських мір лежить ірраціональне відношення сторони квадрата до його діагоналі. Міри складають ряд, утворений системою вписаних квадратів.

Слайд 8

Креслення періоду Київської Русі

Слайд 9

Слайд 10

У XII ст. архітектура розуміється вже як наука, як знання, як геометрія, що має практичне застосування. У появі подібного погляду на архітектуру відіграло також чималу роль метафізичне тлумачення геометрії як основи всякої творчості, поширене у філософському і науковому стітогляді XII століття. В епоху зрілого середньовіччя архітектура розуміється, по суті, як прикладна геометрія.

Слайд 11

Телевізійна вежа, побудована чудовим радянським інженером В.Г. Шуховим. Вона складається з частин , які математики називають гіперболоїда обертання . Хоча самі частини криві , вони складені з прямолінійних металевих балок. Цим Шухів полегшив зведення вежі.

Слайд 12

Слайд 13

У сучасній архітектурі розширився перелік прикладних математичних засобів архітектурної пропорції: векторний аналіз у додатку до природних форм моделі геометричного кодування зорової інформації, так звані коди розмірно-просторових структур, застосування систем рівнянь (теорема Піфагора і відношення середньопропорційних), як механізму виділення пріоритетних відносин і конструювання особливих, архітектурних , модульно-геометричних просторових утворень.

Слайд 14

Стіни, підлога і стеля є прямокутниками. Кімнати, цеглини, шафа, залізобетонні блоки, нагадують своєю формою прямокутний паралелепіпед. Подивимося на паркетну підлогу. Планки паркету – прямокутники або квадрати. Плитки підлоги у ванній , метро, на вокзалах частіше бувають правильними шестикутниками.

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

The End

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика