Судові процеси
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Показовий судовий процес Показовий процес— відкритий судовий процес, в якому судом вже визначена вина відповідача. Єдиною метою показового процесу є оголошення обвинувачення і вироку громадськості, та в одночас винести попередження іншим потенційним дисидентам та політичним противникам.
Промислові партії Промислові партії - політичні процеси 1930 —сфальсифіковані органами СРСР. Показовий політичний процес щодо «антирадянської підпільної шкідницької організації» Інженерний центр — Пром-партія, яка нібито діяла в 1925—30-х pp. в промисловості і на транспорті СРСР із метою повалення радянської влади шляхом систематичного підриву економічного потенціалу СРСР. Відбувався в Москві з 25 листопада по 5 грудня 1930. До суд. відповідальності притягнуто вісім осіб. П’ятеро з них були засуджені до страти. Справа "Промпартії" широко використовувалася для кампанії цькувань інженерно-тех. інтелігенції старої генерації. Справа "Промпартії" широко використовувалася для кампанії цькувань інженерно-тех. інтелігенції старої генерації. У належності до орг-ції було звинувачено бл. 2 тис. старих спеціалістів по всій країні.
Шахтинська справа — «Справа про контрреволюційну організацію інженерів та техніків, що працювали в кам'яновугільній промисловості СРСР» — сфабрикований судовий процес над «шкідниками» у вугільній промисловості у Шахтинському районі Донбасу. Перший політичний процес в СРСР, під час якого засуджено велику групу керівників вугільної промисловості Донбасу. Проходив 18 травня — 6 липня 1928 у Москві. Шахтинська справа
Судова справа ОДПУ пред'явило обвинувачення підсудним у намаганні зруйнувати вугільну промисловість Донбасу — найважливішої паливної бази СРСР і таким чином зірвати індустріалізацію СРСР. їх було звинувачено, що вони під керівництвом так заного паризького центру «Об'єднання колишніх гірничопромисловців Півдня Росії») та «Польським об'єднанням колишніх директорів і власників вугільних підприємств у Донбасі» (здійснювали акти шкідництва і саботажу (висаджували у повітря і затоплювали шахти, підпалювали електростанції, псували устаткування тощо). Вирок Під час судового слідства «визнали» свою провину повністю 20 обвинувачених, частково — 11, не визнали — 22. Вирок оголошено 5 липня 1928: 11 обвинувачених засуджено до розстрілу; трьох — до 10 років позбавлення волі з обмеженням у правах на 5 років та конфіскацією майна; 21 — на термін ув'язнення від 4 до 8 років; 10 — від 1 до 3 років; четверо — засуджені умовно; четверо (німецькі спеціалісти) — визнані невинними.
Проце с Спі лки Ви зволення Украї ни — показова справа, сфабрикована ОДПУ Української СРР наприкінці 1920-тих років, яка викривала вигадану антирадянську організацію серед української наукової та церковної інтелігенції. Мета — дискредитація провідних діячів української культури та громадського життя в рамках централізованої політики геноциду української нації, здійсненого урядом СРСР у 1932–1933 роках. Процес СВУ мав на меті: розгортання нової русифікації Української СРР; позбавити голосу українські селянські маси напередодні організації Голодомору. обґрунтувати масові переслідування політичної опозиції на окупованих територіях УНР; підготувати ґрунт для подальшого погрому установ ВУАН та УАПЦ; стимулювати ворожнечу між прихильниками українізації;
Схожі презентації
Категорії