X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Посилення великокнязівської влади за Володимира Мономаха

Завантажити презентацію

Посилення великокнязівської влади за Володимира Мономаха

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Посилення великокнязівської влади за Володимира Мономаха

Слайд 2

Мета: характеризувати процес посилення великокнязівської влади за Володимира Мономаха ; довести, що за його правління Київська Русь зазнала періоду піднесення; розвивати в учнів уміння давати характеристику історичному діячу, визначати його місце в історичному процесі; аналізувати матеріал, роботи висновки, працювати з джерелами інформації; переконати учнів у силі згуртованості та єдності на прикладі діяльності Володимира Мономаха; виховання почуття патріотизму.

Слайд 3

Очікувані результати: називати дати правління Володимира Мономаха; оцінювати Володимира Мономаха як особистість і державного діяча; доводити, що за правління Володимира Мономаха Київська Русь зазнала періоду піднесення; удосконалити навички роботи з джерелами інформації, аналізувати матеріал, роботи висновки і узагальнення.

Слайд 4

Основні поняття: Міжусо бні ві йни — війни, які постійно вели між собою феодали у часи роздрібненості. Внутрішній розбрат, війна між окремими людьми чи суспільними групами в державі. По ловці (кумани, кипчаки) — дослівно «люди Поля», «люди полів», «люди степів», «степовики». , Володимир Мономах -Володи мир II Все володович (1053 — 19 травня 1125) — великий князь київський (1113—1125), державний і політичний діяч, письменник.

Слайд 5

ПЕРІОД МІЖУСОБИЦЬ

Слайд 6

Бліцопитування. Назвіть дату смерті Ярослава Мудрого. Хто правив після нього? Назвіть причини розгортання міжусобиць у Київській Русі після смерті Ярослава Мудрого Поясніть термін «міжусобні війни». Назвіть князів, які управляли державою в другій половині ХІ-ХІІ століття. Що таке «Союз трьох Ярославичів»? Із якою метою він був укладений? Що таке «Правда Ярославичів»? Що вам відомо про події 1068 року в Києві? Яка подія відбувала 1097 року? Що вам про неї відомо? Які рішення були прийняті на з’їзді князів у Любичі? Із якою метою були скликані два наступні з’їзди князів?

Слайд 7

Отож сьогодні, ми з вами говоритимемо про історичну особу, яка виступила організатором і активним учасником боротьби з половцями. Ім’я цього князя назвете, розгадавши ребус.

Слайд 8

Князь Володимир Мономах.

Слайд 9

Попрацюємо з історичним джерелом. Познайомтесь з уривком із літопису і дайте відповіді на запитання. (Робота в парах)

Слайд 10

Із «Літопису Руського» А представився благовірний князь Михайло, званий Святополком… А на завтра в сімнадцятий день кияни вчинили раду… послали до Володимира, говорячи: «Піди, княже, на стіл отчий і дідній». Це почувши, Володимир вельми тужив, але не пішов, горюючи за братом. Кияни тим часом розграбували дім Путяти, тисяцького, і пішли на жидів, і розграбували їх. І послали знову кияни до Володимира, говорячи: «Піди, княже, до Києва. Бо якщо ти не підеш, то знай, що багато зла підніметься…І будеш ти одвіт мати, княже, якщо ото монастирі розграбують».

Слайд 11

Запитання Які події розгорталися в Києві в 1113 році? Чому кияни вирішили звернутися по допомогу до Володимира Мономаха? Як цей документ характеризує Володимира Мономаха як особистість і державного діяча?

Слайд 12

Слухаємо історичну довідку, підраховуємо, розвиваємо хронологічні вміння. Перед вами портрет Володимира Мономаха.

Слайд 13

Історична довідка. Володимир, син князя Всеволода, народився за рік до смерті свого діда Ярослава Мудрого (1053). Мати його, Марія – гречанка, донька царя візантійського Костянтина ІХ Мономаха. Тому і прозвали князя Володимира «Мономах». Він змалку мав хист до військової справи, тому вже у 15 років (1068) брав участь у першій битві русичів з половцями. У 22 роки (1075) Володимир одружився з англійською принцесою Гітою. У 60-річному віці (1113р.) він стає великим київським князем. Помер Володимир Мономах у 1125 році.

Слайд 14

Слайд 15

Випереджальне завдання. Прослухавши розповідь учителя, складіть тезисну характеристику правління Володимира Мономаха.

Слайд 16

зразок характеристики об’єднав землі Київської Русі, що вже розпалася на окремі князівства; завдав остаточної поразки половцям; відродив владу Великого князя київського; уніс до «Правди Ярославичів»; дбав про зв’язки Київської Русі з іншими державами; є автором «Повчання дітям».

Слайд 17

«Повчання Володимира Мономаха своїм дітям». Робота з історичним джерелом. Запитання. Як цей документ характеризує Володимира Мономаха як особистість і державного діяча? Які із заповідей Володимира Мономаха не втрачають актуальності і сьогодні?

Слайд 18

Заповніть таблицю Внутрішня політика Зовнішня політика

Слайд 19

Додаткова інформація. Існує легенда про так звану «шапку Мономаха». Так називали царський вінець, який разом з іншими регаліями царської влади (хрест із животворящого дерева, золоті барми єгипетських царів, священний ланцюг аравійського золота) подарував Володимиру Мономаху візантійський імператор Костянтин Мономах. Цією шапкою вінчалися на престол усі наступні князі, а потім і царі Московської держави аж до Петра І. Нині зберігається в Кремлі в Оружейній палаті. В народі кажуть: «Ох, тяжка ця шапка Мономаха!». - Чому так говорять?

Слайд 20

Узагальнення та систематизація знань за допомогою логічної схеми

Слайд 21

Володимир II Мономах, був останнім правителем об’єднаної Київської Русі

Слайд 22

Домашнє завдання Опрацювати: В.А.Смолій, В.С.Степанков «Історія України»: підручник для 7 класу. - Київ «ГЕНЕЗА», 2007 р., ст. 86. Написати листа Володимиру Мономаху щодо актуальності «Повчання дітям».

Слайд 23

Приналежності для письма. Писала, воскові таблички, берестяні грамоти.

Слайд 24

Переписувач.

Слайд 25

Нестор-літописець. Гравюра XVIII ст.

Слайд 26

Сторінка «Остромирове Євангеліє».

Слайд 27

Віктор Васнецов.Відпочинок Великого князя Володимира Мономаха після полювання

Слайд 28

За Володимира Мономаха в Київській Русі продовжується розвиток архітектури. Новий тип храму започаткував Успенський храм Печерського монастиря (1078 р.). Згодом за його зразком Володимир Мономах збудував храм у Ростові. У 1108 р. за типом Успенського був зведений Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.

Слайд 29

Слайд 30

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Історія України