X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Полтавщина у 1985-1991 роках

Завантажити презентацію

Полтавщина у 1985-1991 роках

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наш край у 1985 – 1991 роках Презентацію підготувала: Кошова В.М., вчитель історії Решетилівської гімназії імені І.Л.Олійника

Слайд 2

Наталія Баклай. Україні Зморена, згорьована, знесилена… Розіп’ята на усіх хрестах, А колись – зухвала і красива У чумацьких тішилась чубах. Вільною козачкою ходила, І хіба твоя у тім вина, Що ти тільки волю полюбила, Й нехристам запродана була! Зболену, зажурену, забуту На дорозі кинули в біді. І дивились – бути чи не бути? Виживеш чи помирать тобі! Серпом зранку і молотом побиту Твої діти зводили з колін. Одягли у чорно – сіру свиту, Щоб прикрити латаний поділ, Щоб не видно твої ноги пухлі, Бур’янами повели в село. І сміялись на Кремлівській кухні, Бо завжди там весело було, «Вільна, і радянська, і навіки…» На кагатах мерзлих буряків, Щоб текли в Москву солодкі ріки Із м'ясо – молочних берегів. То у злиднях, то в фуфайці ходиш, То у кирзових, то взуєш «ризаки».

Слайд 3

Скільки садиш, полеш, маєш, родиш, А усе беруть із – під руки. Чи тобі гірчить твоя хлібина? Чи до хліба солі вже нема? Почорнив Чорнобиль, Україно! Вибілить і душу всю Москва. Чи не ти, скажи, була гордячка, Що сідлала тільки вороні? Гей, козачко, учепись козачко, За тонку вуздечку на коні! Які враження справив на вас вірш? Яка тема вірша? Про які історичні періоди життя українців говориться у вірші? Хто міг написати ці знеболені рядки? Як ви думаєте, в який історичний час був написаний вірш? Аргументуйте.

Слайд 4

В історії ще не було такого випадку, який би не мав місця. Володимир Лебедєв Прочитайте епіграф до нашого уроку. Кому належать дані слова? Як ви їх розумієте? Як ви думаєте, яким чином вони стосуються теми нашого уроку?

Слайд 5

План Адміністративно – територіальний устрій край. Економічні успіхи та прорахунки. Політичне життя області. Чорнобильська катастрофа – трагедія українського народу. Біль Афганської війни.

Слайд 6

Очікувані результати Учень визначає хронологічну послідовність головних подій періоду “перебудови” на Полтавщині; показує на карті територію Полтавської області, називає районні центри; аналізує історичні джерела, робить власні висновки; співставляє різні точки зору щодо процесів перебудови, дає власну оцінку; описує суспільні настрої в ході виборів 1990 р. до Верховної Ради УРСР і місцевих рад; Описує повсякденне життя полтавчан, визначає питання, які їх хвилювали, вказує на шляхи вирішення проблем.

Слайд 7

Покажіть на карті України територію Полтавської області. Визначте географічне розташування. Чи відбувалися зміни в визначений період в адміністративно – територіальному устрої краю?  

Слайд 8

Керівники Полтавської області в період 1985 – 1991 р.р. Перший секретар Полтавського обкому партії Голова виконавчого комітету Полтавської обласної ради депутатів трудящих Моргун Федір Трохимович (1973 – 1988 р.р.) М’якота Олексій Сергійович (1988 – 1991 р.р.) М’якота Олексій Сергійович (1984 – 1988р.р.) Гопей Іван Олександрович (1988, з 1989 – 1994 р.р. – голова Полтавського облвиконкому)

Слайд 9

Аналіз статей із газети “Зоря Полтавщини”. Група №1 Про які явища періоду «перебудови» йдеться в даних статтях? Яка приділялася увага селам? В чому це проявлялося? Крім навчання чим ще займалися учні? Як оцінювалася їхня праця? Коли починає вестися мова про комп’ютери? Якою абревіатурою замінялося слово «комп’ютер»? Чи становило проблему використання комп’ютерів на підприємствах? Зверніть увагу! В якій країні закуповували ці «чудо - машини»? Про що це свідчить?

Слайд 10

Група №2 Про що ви дізналися з даних матеріалів? З якими країнами полтавчани налагоджували дружні відносини? Які питання хвилювали гостей? Чи відрізняється зміст першої і другої статті? Які проблеми висвітлювалися в першій статті? Чому друга стаття носить протилежний зміст?

Слайд 11

Група №3 Про яку діяльність полтавців йде мова в даних повідомленнях? За який рік дана інформація? Що були зобов’язані виконувати хлібороби Полтавщини? Чи вчасно були виконані річні плани? Чи були виконані доведені завдання? Про що це говорить?

Слайд 12

Група №4 За які роки ви опрацювали матеріал? Про що в них йдеться? Які проблеми ви можете виокремити? Чи вказуються причини виникнення проблем? Чи згодні ви з названими причинами? Аргументуйте свою точку зору.

Слайд 13

Група №5 Які проблеми суспільства висвітлені в даних статтях? Які громадські організації існували? Чим вони займалися? Що вам відомо про талонну систему? Чи вирішувалися названі проблеми?

Слайд 14

Група №6 Яка проблема висвітлена в даних матеріалах? Які методи використовували для боротьби з дефіцитом? Які питання хвилюють людей в зв’язку з введенням купонів? Як отоварювалася ваша родина за талони? Чи вистачало купонів до заробітної плати для придбання товарів першої необхідності? Чим запам’яталась “купономанія” вашим батькам?

Слайд 15

Хвилинка гумору. Іван Прищепа. Надійшов сигнал Що висміюється в гуморесці? Чого прийшов міліціонер до продавця? Хто перед ним уже побував? Яка була їхня мета? На які висновки наштовхує зміст даного твору?

Слайд 16

Пригадайте в якому році в Україні відбувся страйк шахтарів? Які були їхні вимоги? Чим було зумовлене голодування студентів? Що вони вимагали?

Слайд 17

Слайд 18

Ситуація. Але ми – не екстремісти. (газета «Зоря Полтавщини», 29.11.1990 р.) - Як ви вважаєте, чому здавати екзамен із теорії сучасного соціалізму відмовлялися студенти? - Як ви розумієте слова: «Хто не хоче лицемірити - приєднайтесь»

Слайд 19

Робота в парах. На які чинники спираються депутати Верховної Ради СРСР і УРСР закликаючи людей голосувати на референдумі? Які сили відстоювали збереження Союзу, а які виступали проти? Як би у вас була можливість бути учасником тих подій, яку б точку зору ви підтримували? Чи вважаєте ви, що результати референдуму відображали волевиявлення народу? Чи відрізняються результати першого і другого референдумів?

Слайд 20

Результати референдуму (березень 1991) (г.»Зоря Полтавщини», 19.03.1991 р.)   Окружна комісія підбила підсумки референдуму СРСР та опитування населення УРСР   Референдум СРСР Опитування УРСР Кількість дільниць 1314 1314 Загальна кількість громадян, включених до списків для голосування 1301432 1298816 Число громадян, що взяли участь у голосуванні 1173529 (92,2%) 1173966 (90,2%) Число громадян, котрі відповіли «так» 924637 (78,8%) 1040275 (88,7%) Число громадян, які відповіли «ні» 234048 (19,9%) 110379 (10,2%) Число бюлетенів, які визнано недійсними 14844 (1,3%) 13312 (1,1%)

Слайд 21

Результати голосування референдуму 1 грудня 1991 року Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України? Голосували Так (осіб, %) Ні (осіб, %) Недійсні 1206801 (91,87%) 1145639 94,93% 44308 (3,67%) 16854 (1,40%)

Слайд 22

Чи вважаєте Ви необхідним збереження Союзу Радянських Соціалістичних Республік як оновленої федерації рівноправних суверенних республік, в якій повною мірою гарантуватимуться права і свободи людини будь – якої національності Так НІ Чи згодні Ви з тим, що Україна має бути в складі Союзу Радянських суверенних держав на засадах Декларації про державний суверенітет України Так Ні Зразки бюлетенів, які друкувалися в періодичній пресі

Слайд 23

Як ваша родина пам’ятає події серпня 1991 року? Чим запам’яталося проголошення незалежності України членам вашої родини?

Слайд 24

Про вибори грудня 1991 року (г. «Зоря Полтавщини», 03.12.1991р.) Чим відрізняються вибори від попередніх? Насамперед тим, що вони по – справжньому демократичні,- відповів О.В..Щербак, голова дільничної комісії. - Чимало людей уперше в житті голосують так, як велить їм совість, а не офіційна пропаганда. Я вже не кажу про важливість питань, внесених до бюлетенів

Слайд 25

Газета «Зоря Полтавщини», (30.11.1991 р. с.2) Відбулося засідання виконкому обласної Ради народних депутатів. Ідучи назустріч Всеукраїнському референдуму, враховуючи пропозиції голів постійних комісій, ряду депутатів та керуючись постановою Верховної Ради республіки “Про прапор України”, виконком обласної Ради вирішив до прийняття Конституції України встановити біля будинку обласної Ради поряд з державним синьо – жовтий прапор.

Слайд 26

Рефлексія Прочитайте ще раз епіграф до нашого уроку. Чи вдалося вам переконатися в тому, що в історії кожний випадок має своє місце?

Слайд 27

Які б ще кроки ви виділили, що привели до розпаду СРСР? Складіть сенкан, в якому б ви відобразили процеси періоду «перебудови» на Полтавщині.

Слайд 28

Домашнє завдання Підготуватись до уроку узагальнення знань по темі: “Розпад Радянського Союзу й проголошення незалежності України”

Слайд 29

Використані джерела http://oblrada.pl.ua/index.php/the-news/ http://www.kalen-dary.ru/karta-ukra http://www.ltava.poltava.ua Підбірки статей з газет “Зоря Полтавщини”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України