Культурне життя в українських землях наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ століття. Музичне мистецтво
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ Культурне життя в українських землях наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ століття
Культурне життя в українських землях наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ століття Проблемне питання: - У чому полягали досягнення професійного музичного мистецтва в Україні ?
Музичне життя зосереджувалося переважно у Києві, Харкові, Полтаві, Одесі, Львові. У цих містах виникли і діяли оркестри, хори, капели, в театрах ставилися опери. У вищих навчальних закладах викладалися музика, танці, відбувалися концерти й музичні вечори. ПОМІРКУЙТЕ!!! - Чому саме ці міста стали центрами музичного життя?
Одеса. Оперний театр Львів. Колишній театр Скарбка Прилуки. Колишній театр Бродського Київ. Будинок Національної опери
Надмогильний пам'ятник Михайлові Вербицькому в Млинах (Польща) Церква в Млинах, де Михайло Вербицький був священником і біля якої похований Священик і митець Михайло Вербицький - зачинатель професійної музики в Галичині - став одним із фундаторів національної композиторської школи України.
Музичне життя в Україні мало досить тісні зв’язки з європейською музичною культурою. В Одесі кілька разів гастролювала італійська оперна група, а в 1848 році вона виступала у Києві. З великим успіхом у 1847 році пройшли концерти угорського композитора і піаніста Ференца Ліста в Одесі, Києві та Єлисаветграді.
“К о л о і д е й” - У чому полягали досягнення професійного музичного мистецтва в Україні ? - Які риси культурного життя в Україні наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ ст. свідчать про становлення української нації?
Схожі презентації
Категорії