X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іван Золотаренко – видатна особистість козацької доби

Завантажити презентацію

Іван Золотаренко – видатна особистість козацької доби

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема роботи: Іван Золотаренко – видатна особистість козацької доби

Слайд 2

Козацька доба – яскрава епоха нашої історії

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Ніжинський полковник – сподвижник гетьмана Богдана Хмельницького

Слайд 6

Брати Золотаренко – Іван і Василь – та їхня сестра Ганна походили із заможної міщанської родини з міста Корсуня. Вже на початку Визвольної війни брати опинилися у лавах повсталих і посіли старшинські посади у козацькому війську.

Слайд 7

Невдовзі братам пощастило породичатися з гетьманом Богданом Хмельницьким. 1651 року Хмельницький у третьому шлюбі одружився з Ганною Золотаренко

Слайд 8

Церква в Ніжині, збудована на кошти Івана Золотаренко

Слайд 9

Переяславська рада 1654 р. та укладення угоди з Москвою допомогли нарешті реалізувати плани спільних дій проти польсько-литовського війська.

Слайд 10

Іван Золотаренко виконував особливі доручення гетьмана по обороні північних рубежів Чернігівщини від військ литовського князя Януша Радзивілла.

Слайд 11

Білоруський похід для українського війська був надзвичайно вдалим. За короткий час наказному гетьману Івану Золотаренку вдалося підкорити майже всю Південну Білорусь.. Успішними були й дії козаків під командуванням брата ніжинського полковника Василя Золотаренка, котрі допомагали московському війську штурмувати Смоленську фортецю.

Слайд 12

Іван Золотаренко почав запроваджувати на відвойованих білоруських землях українську адміністрацію та козацьку організацію війська, формував полки та сотні на зразок тих, що вже існували в Україні. Він навіть перебрав на себе титул “гетьмана Сіверського”.

Слайд 13

Важливим аспектом діяльності Івана Золотаренка в цей час стали його таємні дипломатичні зносини зі шведським королем Карлом Густавом І.Золотаренко виконував безпосереднє доручення Б.Хмельницького і намагався домовитися зі шведами про спільні дії проти Польщі.

Слайд 14

7 жовтня 1655 року під час кровопролитної битви під стінами Старого Бихова Івана Золотаренка було тяжко поранено в ногу. Поранення виявилося смертельним.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України