"Господарське життя:особливості розвитку ринкових відносин у сільському господарстві Надвірнянщини в ІІ полов. ХІХст.»"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Пошукова робота на тему: «Господарське життя:особливості розвитку ринкових відносин у сільському господарстві Надвірнянщини в ІІ полов. ХІХст.» Виконав учень 9 класу: Каратніцький Олег Перевірив: Я.В.Круль 2014р. Парищенська ЗОШ І-ІІІст
Зміст Вступ. Загальні відомості про сільське господарство. Рослинництво. Тваринництво. Торгівля. Солеваріння. Висновок. Список використаної літератури.
В чарівному, мальовничому Прикарпатті не останнє місце займає Надвірнянщина - край, що тягнеться від зелених килимів родючих нив пониззя Бистриці до величавих Карпатських вершин. Високо в горах, вкритих могутнім лісом, напоєним духмяним запахом живиці, починають свій біг Прут і Бистриця.
Сільське господарство значною мірою залежить від грунтово - кліматичних та водних умов. Більша частина району - гірська і зайнята лісом (понад 64 %). Тому землеробство в основному поширене на Передкарпатті.
Важливою галуззю у сільськогосподарському виробництві до середини 90-их років було тваринництво, яке давало понад 50 % його валової продукції. Тому в землеробстві району важливе місце займало кормовиробництво. Але внаслідок різкого скорочення поголів’я великої рогатої худоби роль тваринництва зменшилась. Основною галуззю сільського господарства стало рослинництво.
Зазнали змін типи підприємств, що займаються сільськогосподарським виробництвом. У районі після реформування власності у 90-их роках на місці 9 колгоспів і 4 радгоспів, що займали загальну земельну площу 41618 га, утворилися три агрофірми, п’ять селянських спілок, одне закрите акціонерне товариство, три колективні сільськогосподарські підприємства, понад 50 фермерських господарств та господарства індивідуального сектору
Район за сільськогосподарською спеціалізацією можна поділити на дві зони: північно-східну - зону м’ясо- молочного скотарства з виробництвом льону-довгунця і зерна, та південно-західну - зону м’ясо-молочного скотарства з розвинутим вівчарством.
Рослинництво. У рослинництві провідне місце належить рільництву, де виділяється зернове господарство, вирощування технічних та кормових культур.
Найбільше зернових збирають в господарствах сіл Тисменичани, Середній Майдан, Саджавка та Перерісль. а найвищої врожайності досягнуто в ЗАТ “Нива” (с. Молодьків) та в агрофірмі “Карпати” (с. Саджавка) відповідно 23,2 та 18 ц з га.
Тваринництво. Основний напрямок тваринництва району - скотарство (розведення великої рогатої худоби), свинарство, вівчарство, птахівництво. Основний напрямок тваринництва - це виробництво м’ясної і молочної продукції.
Торгівля Надвірна набула статусу значного торговельного центру. Місто дістає дозвіл влаштовувати восьмиденні ярмарки, які починалися 3 лютого, 1 квітня, 13 червня, 24 вересня, 23 листопада, а згодом тривалість їх була доведена до 14 днів. Крім того, . у Надвірній діяли декілька єврейських та чотири українські приватні споживчі крамниці: Аполонії Курпель (вул. Станиславівська), Н. Гриньовського (вул. Делятинська), Василя Свища і Федора Іванця (у центрі міста) й Івана Павлусевича, де, крім товарів широкого вжитку продавали книжки.
Солеваріння Також Надвірна була центром солеваріння. Із збільшенням обсягів видобування та переробки солі в солеварних центрах здійснювалася модернізація пристосувань та механізмів.
Висновок Із зібраного та переглянутого матеріалу,я зробив такі висновки: 1.Багато земель не є засадженими польовими культурами через нестачу орних земель. 2.В районі розвинуте солеваріння. 3.Незважаючи на нестачу орних земель, посіви зерна та кормових культур не є на найнижчому рівні. 4.У тваринництві переважає: свинарство, вівчарство та розведення великої рогатої худоби. 5.У торгівлі Надвірна набула статусу значного торговельного центру.
Використана література: Тріфонова Л.О. “Стежками Надвірнянщини”м.Надвірна 1999 р. Гандзюк Ростислав “Надвірна”(Історичний нарис) м. Івано-Франківськ: “Сіверсія”,1999 р. Янко Іван “Солеварні міста гуцульсько-покутської межі” м.Івано-Франківськ: “Нова Зоря”2011 р. Струкевич О.К. “Історія України 9 клас” м.Київ: “Грамота” 2009 р. http://www.msnad.if.ua/index.php/2010-09-03-13-47-16 https://www.google.com.ua/search?q=%D0%B2%D0%B8%D1%80%D0%
Схожі презентації
Категорії