X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Духовне життя в Маріуполя в ХІХ ст.

Завантажити презентацію

Духовне життя в Маріуполя в ХІХ ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Духовне життя й особливості розвитку культури у др. пол. ХІХ ст. Розділ 9. Наш край наприкінці XVIII – у першій пол ХІХ ст.

Слайд 2

Первісна храмова архітектура Первісна храмова архітектура виникає на початку 1780-х рр. Ще 1780 р. грецький митрополит Ігнатій заклав Успенську та церкву Різдва Богородиці, а 1782 р. Харлампіївську соборну. Будівельні технології були настільки недосконалі, що жодна з храмових споруд не встояла. Малі за розмірами, вторинні за архітектурними образами, вони ремонтувались чи перебудовувались. Так, Успенська церква перебудовувалась декілька разів впродовж 19 ст., перший раз у 1804 р. Церква Марії Магдалини заснована у 1780-і, але була зачинена, а службу в ній припинили. В малому на той час Маріуполі нараховували дев'ять церков. Жодна з первісних — не збережена, а їх зовнішній вигляд відомий гіпотетично.

Слайд 3

Релігійні течії в Маріуполі. Православні храми Перша православна церква відбудована при митрополиті Ігнатії

Слайд 4

Харлампієвський собор. Відбудовано у 1845, добудовано у 1892. Первісна Харлампієвська соборна церква була мала і тісна навіть для нечисленного населення Маріуполя 18 століття. Виникла ідея про створення нового головного храму міста. За основу взято типовий проект собору в стилі пізнього класицизму. Храм поєднував центричну частину, увінчану єдиною банею з трапезною. Будівництво тривало дванадцять років. На тлі пересічної і одноповерхової забудови міста собор виділявся висотністю і чистотою стиля. Він урочисто позначав тодішній центр міста, де гомонів головний ринок і розташувався первісний економічний центр Маріуполя. Храм зберігав чистоту стиля до початку 20 століття і уник потворних добудов. Була збільшена на два яруси лише дзвіниця, поєднана з собором. Собор вміщав близько 5000 вірян. Собор знищено на початку 1930-х рр. В повоєнний період земельна ділянка забудована висотною радянською спорудою ДОСААФ у спрощених формах.

Слайд 5

Церква Марії Магдалени

Слайд 6

Католицькі храми. Успенія Пресвятої Діви Марії

Слайд 7

Архітектура. Будинок лікаря Гампера. Прогімназія

Слайд 8

Будинок купця Хараджаєва

Слайд 9

Архітектор Нільсон Водонапірна вежа. Архітектор Нільсон Вул. Енгельса отримала назву вул. Нільсона (2016 р.).

Слайд 10

Колишній будинок архітектора В.О. Нільсена (доба сецесії). Фото 2012 року. Центр м. Маріуполя

Слайд 11

Маріуполь. Повітова Земська управа

Слайд 12

Маріуполь. Вул. Торгова.

Слайд 13

Черепиця “татарка” та черепиця вироблена компанією Guichard Carvin & C Seon S Andre Marseille. Поч. ХХ ст.

Слайд 14

Розвиток культурних надбань. Міський сад. 1863 р. В 1898 году построена первая в городе общественная библиотека-читальня. 1 декабря 1898 года открыта первая в Мариуполе электростанция, она принадлежала Е. Томазо, находилась на улице Харлампиевской и предназначалась для освещения гостиницы «Континенталь». В 1899 году началось строительство здания стационарного цирка на Большой Садовой улице. 15 декабря 1899 года вышел в свет первый номер городской газеты «Мариупольский справочный листок».

Слайд 15

Домашнє завдання Підготуватися до контрольної роботи з теми “Наш край в к. 18 – 19 ст.”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України