Вуглеводи у харчових продуктах
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Вуглеводи у харчових продуктах: виявлення і біологічне значення. Робота учня групи С-11 Шишебарова Артема
Вуглеводи Вуглеводи – один з основних видів поживних речовин, необхідних для організму. Дієтологи рекомендують так складати денний раціон, щоб наполовину він складався з вуглеводів.
Значення вуглеволів Знати в яких продуктах містяться вуглеводи дуже важливо , оскільки вуглеводи лідери в забезпеченні організму людини калоріями. На їх частку припадає від 50% до 60% енергії, одержуваної організмом.
Групи вуглеводів Вуглеводи поділяються на дві групи : прості , що є основними і складні вуглеводи.
Прості вуглеводи Прості вуглеводи — це вуглеводи, що складаються з мінімальної кількості структурних елементів і засвоювані організмом максимально швидко. У більшості випадків подібні вуглеводи володіють вираженим солодким смаком і добре розчиняються у воді. Простими вуглеводами є моносахариди (глюкоза , галактоза , фруктоза) і дисахариди ( мальтоза і сахароза ) .
Складні вуглеводи Складні вуглеводи — це вуглеводи, що мают складну структуру і повільно засвоюються організмом. Складними вуглеводами є полісахариди : глікоген , крохмаль , клітковина , пектини.
Користь вуглеводів 1.Є основним джерелом енергії в організмі. 2.Забезпечують всі енергетичні витрати мозку (мозок поглинає близько 70% глюкози, що виділяється печінкою) 3.Беруть участь у синтезі молекул АТФ, ДНК і РНК. 4.Регулюють обмін білків і жирів. 5.У комплексі з білками вони утворюють деякі ферменти і гормони, секрети слинних та інших утворюючих слиз залоз, а також інші сполуки. 6.Харчові волокна покращують роботу травної системи і виводять з організму шкідливі речовини, пектини стимулюють процес травлення.
Шкода вуглеводів Надмірне споживання вуглеводів приводить до ожиріння. Особливо легко сприяє ожирінню такий вуглевод як цукор, надмірне надходження якого при харчуванні веде до підвищення рівня холестерину в крові, а також сприяє розвитку карієсу зубів.
Схожі презентації
Категорії