Узагальнення й систематизація знань про природні джерела вуглеводнів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Завдання 1. Визначте вуглеводень. Зобразіть його структурну формулу, структурну формулу найближчого гомолога, структурні формули трьох ізомерів. Назвіть усі речовини за номенклатурою IUPAC. а) У результаті спалювання 4,2 г вуглеводню утворилося 13,2 г вуглекислого газу й 5,4 г води. Густина парів речовини за повітрям дорівнює 2,9.
б) У процесі спалювання 9,8 г вуглеводню утворилося 15,68 л вуглекислого газу (н. у.) і 12,6 г води. Густина парів речовини за азотом дорівнює 3,5. в) У результаті спалювання 0,65 г вуглеводню утворилося 2,2 г вуглекислого газу й 0,45 г води. Густина парів речовини за гелієм — 19,5.
Завдання 2. Запропонуйте схему одержання й напишіть рівняння хімічних реакцій для здійснення запропонованих нижче перетворень: а) бутану з етину; б) дихлоретану з кальцій карбіду; в) хлоретану з метану.
Завдання 3. Розв’яжіть задачу. Складіть аналогічну задачу для сусідньої групи. а) З ацетилену об’ємом 3,36 л (н. у.) одержали бензен об’ємом 2,5 мл (густина — 88 г/мл). Обчисліть вихід продукту реакції.
б) У процесі дегідрування етану об’ємом 89,6 л (н. у.) одержали етен з виходом 80 %. Обчисліть масу дихлоретану, яку можна одержати з цього етену. в) Обчисліть об’єм ацетилену, який можна одержати з технічного кальцій карбіду масою 64 г, що містить 20 % домішок.
Опрацювати матеріал параграфа, відповісти на запитання до нього, виконати вправи. Підготуватися до контролю навчальних досягнень з теми.
Схожі презентації
Категорії