X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Технології переробки побутових відходів

Завантажити презентацію

Технології переробки побутових відходів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роботу виконала: Невмивана Юлія Технології переробки побутових відходів

Слайд 2

Загальні поняття У сучасних умовах, коли людина все активніше втручається в природні процеси, охорона навколишнього середовища є однією з найбільш гострих і актуальних проблем. Вона носить глобальний характер.  Все більшу тривогу викликає забруднення атмосферного повітря, річок, озер, морів, грунту, і тільки лише споживацьке ставлення до природи і її ресурсів. До природних ресурсів належать: земля, вода, ліс, різні руди і т.д.  В умовах сучасного світу все виразніше виявляється об'єктивна необхідність екологічної освіти та виховання, починаючи з дошкільних установ. Останнім часом слово «екологія» стало дуже популярним; найбільш часто його вживають, кажучи про неблагополучний стан навколишнього нас природи. Термін екологія утворений від двох грецьких слів (ойкос-будинок, житло, батьківщина, і логос-наука), що означають дослівно «наука про місцеперебуванні». У більш загальному сенсі екологія - це наука, що вивчає взаємини організмів і їх спільнот з навколишнім їх середовищем проживання . 

Слайд 3

Виникнення проблеми побутових відходів Терміном “відходи” позначають залишки людської діяльності та виробництва. У побуті називаємо їх сміттям. Відходи поділяються на виробничі(90%) та побутові(10%). У часи натурального господарювання проблеми відходів не існувало. Усі залишки були органічного походження і легко перегнивали. Перші негаразди виникли з появою міст. Проблема загострилась в останні 200 років з розвитком хімії. Були створені такі речовини і матеріали, які не розкладаються в природі тривалий час. Папір, харчові відходи розкладаються протягом 3 -4 тижнів . Пластикові вироби, скло можуть пролежати до 1ооо років і більше, виділяючи у грунт отруйні речовини,а в атмосферу – шкідливі гази.

Слайд 4

Проблеми побутових відходів

Слайд 5

Статистика Міський житель в середньому за рік викидає 300-700 кг. сміття; Кожного року на околицях міста-мільйонера з'являється : 3,5 млн.т твердих побутових відходів Річний обсяг відходів в Україні становить 6 млрд. т; Жителі міста щодня викидають 3,3 тис. т сміття; Поблизу Нью-Йорка зібралось сміття, що за об'ємом становить 25 пірамід Хеопса

Слайд 6

Як можна зменшити кількість побутових відходів Не спалювати сміття Використовувати потужні фільтри на спалювальних установках Упорядкувати сміттєзвалища,реорганізувати за всіма правилами Ліквідувати стихійні сміттєзвалища Одяг, який ми вже не носимо – віддавати бідним; Паперові викиди здавати в макулатуру; Скляні пляшки віднести в пункти прийому склотари; Надавати перевагу товарам багаторазового призначення

Слайд 7

Способи утилізації відходів

Слайд 8

Види вторинної сировини Макулатура Папір Картон Газети TetraPak Скло Склотара Склобій Металобрухт Чорний Кольоровий Дорогоцінний Хімікати Кислоти Луги Органіка Нафтопродукти Оливи Бітум Асфальт Електроніка Вироби Плати Акумулятори Ртутнілампи Провід Пластмаси ПЕТ ПВХ ПВД АБС ПС ПНД Гума Шини Гума

Слайд 9

Слайд 10

Спалювання сміття Спалювання ТПВ дозволяє значно знизити їхню обсяг і вагу; перетворити речовини (у тому числі й небезпечні) в інертні тверді; зруйнувати речовини, які б призводили до утворення біогазу при безпосередньому похованні на полігонах. Можлива утилізація енергії за рахунок спалювання органічних компонентів відходів. До недоліків сміттєспалювання зазвичай відносять: високі витрати порівняно до інших видів переробки ($280—750 на одну тонну відходів на рік); проблеми експлуатації внаслідок змінного складу відходів і використання шлаків і золи; не всі види відходів можна спалювати; можливість розсіювання в навколишнє середовище речовин, що утворюються в процесі спалювання. Як альтернатива спалюванню за температур 700–800 °С за кордоном сьогодні інтенсивно ведуться науково-технічні розробки зі створення процесів і агрегатів високотемпературної переробки (1350–1600 °С), як-от піроліз.

Слайд 11

Сортування відходів Сортування сміття (відходів) — процес, при якому відходи поділяються на різні елементи. Сортування відходів може відбуватися вручну в побуті за допомогою схеми роздільного збору, або автоматично розділятись в місцях відновлення матеріалів або системах механічного біологічного очищення. Сортування відходів також відбувається у місцях переробки сміття. Сегрегація (розділення) відходів - поділ відходів на сухі та вологі. Сухі відходи включають папір, картон, скло, бляшанки тощо. Вологі відходи, в свою чергу, включають органічні відходи, такі як шкірки від овочів, залишки їжі і т.д.

Слайд 12

Сортування сміття передбачає наявність відповідних контейнерів для кожного виду сміття на спеціально виділеному майданчику-стоянці і такий розподіл побутових відходів. Скло і склобій. Папір та картон. PMD (Plastic or Metal and Drink cartons) відходи: упаковка із пластику або металу і коробки з-під напоїв . Органічні відходи. Малонебезпечні відходи або невеликі хімічні відходи. Акумуляторні батареї повинні зберігатися в багатьох збірних BEBAT ящиках в супермаркетах, на АЗС та ін. Багаторазовий текстиль. Викинуті електричні та електронні прилади.

Слайд 13

Недоліки сміттєзвалищ

Слайд 14

Останні розробки Науковці з Нідерландів представили останні розробки в галузі оброблення відходів — поліпшену технологію, яка без попереднього сортування, в рамках однієї системи, розділяє й очищає всі відходи, які туди надходять, до первісної сировини. Система повністю переробляє всі види відходів (медичні, побутові, технічні) в закритому циклі, без залишку. Сировина повністю очищається від домішок (шкідливих речовин, барвників тощо), пакується та може бути використана вдруге. При цьому система екологічно нейтральна. У Німеччиі споруджено та протестовано TÜV завод, який успішно працює за даною технологією 10 років у тестовому режимі. На сьогодні уряд Нідерландів розглядає питання про будівництво на території своєї країни.

Слайд 15

Пропозиції Будувати підприємства із вторинної переробки побутових відходів. Під час проектування товару враховувати утилізацію відходів. Розробляти і застосовувати новітні технології переробки. Запровадити систему сортування відходів в Україні. Кожному сумлінно сортувати відходи. Брати участь у збиранні макулатури. Поставити якомога більше урн для сміття в населених пунктах.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія