синтез органічних речовин сполук різних класів на основі вуглеводневої сировини
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Презентація на тему: “Синтез органічних речовин сполук різних класів на основі вуглеводневої сировини”
Основною сировиною для синтезу величезної кількості органічних сполук служать: природний газ; нафта і супутні нафтові гази; кам’яне вугілля; деревина.
НАФТОВИЙ ГАЗ – газ, розчинений у нафті при пластових умовах; виділяється при експлуатації нафтових покладів внаслідок зниження пластового тиску нижче за тиск насичення нафти. Вміст Н.г. (м3/т) у нафтах (газовий чинник) коливається від 3-5 у верхніх горизонтах до 200-250 і більше у глибоких пластах.
Природний газ є цінною сировиною для хімічної промисловості. Продукти хімічних перетворень метану: етилен, ацетилен, сажа, водень, каучук, розчинники, синтез–газ, оцтова кислота, барвники, медикаменти та інші продукти. Сажу використовують для виготовлення ґуми, друкарських фарб; водень – для синтезу амоніаку; ацетилен – для виробництва пластмас, метилового спирту; розчиненням хлоргідрогену у воді добувають хлоридну кислоту.
Кам'яне вугілля – осадова порода, яка є продуктом глибокого розкладання залишків рослин (деревовидних папоротей, хвощів і плаунів, а також перших голонасінних рослин). За хімічним складом – це суміш високомолекулярних поліциклічних ароматичних сполук з високою масовою часткою вуглецю, а також води і летких речовин з невеликими кількостями мінеральних домішок. При спалюванні вугілля отримують золу.
Вуглеводнева сировина - це нафта, природний газ (у тому числі нафтовий (попутний) газ), газовий конденсат, що є товарною продукцією;
Етилен застосовують для: виготовлення вибухових речовин; поліетилену; для наркозу (суміш 80% С2Н4 і 20% О2); добування пального з високим октановим числом. прискорення дозрівання овочів у теплицях.
► Синтез - основа промислового виробництва органічних речовин. ► Органічний синтез — розділ органічної хімії і галузь хімічної технології. ► Вуглеводні є сировиною для виробництва пластмас, каучуків і волокон, сечовини (карбаміду), мийних засобів, клеїв, мастил і присадок, засобів захисту рослин, ліків, харчових добавок, розчинників. ► Процеси переробки вуглеводневої сировини ґрунтуються на реакціях галогенування, піролізу, окиснення, дегідрування й гідрування, гідратації і дегідратації, полімеризації тощо. ► Крекінг - термічне розкладання вуглеводнів. ► Унаслідок каталітичного крекінгу в продуктах зростає вміст розгалужених вуглеводнів. ► Риформінг - спосіб добування ароматичних вуглеводнів. ► Вуглеводні, вуглеводи і продукти метаболізму рослин — перспективна сировинна база органічного синтезу.
Схожі презентації
Категорії