Різноманіття та функції нуклеїнових кислот
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Які речовини відносять до ліпідів? 2. Яку структуру мають молекули ліпідів? 3. Які функції виконують у живих організмах ліпіди? 4. Які функції виконують у живих організмах білки? 5. Які молекули є основою поліпептидів? 6. Які молекули є основою полісахаридів? 7. Які молекули є основою нуклеїнових кислот?
Азотисті основи Гуанін (G) (ДНК та РНК) Пуріни Аденін (А) (ДНК та РНК) Пірімідіни Цитозін (C) (ДНК та РНК) Тімін (Т) (ДНК та РНК) Урацил (U) (тільки РНК)
Розв’язання елементарних вправ із транскрипції та реплікації Мета: закріпити вміння розв’язувати елементарні вправи з транскрипції та реплікації. Обладнання й матеріали: кілька варіантів карток із послідовностями нуклеотидів для транскрипції та реплікації, зошит, підручник.
Хід роботи 1. Розгляньте послідовність нуклеотидів, надану вам для проведення реплікації. Запишіть, яка послідовність нуклеотидів утвориться на цьому ланцюгу, враховуючи, що під час реплікації ДНК навпроти аденіну (А) стає тимін (Т), навпроти тиміну (Т) — аденін (А), навпроти гуаніну (Г) — цитозин (Ц), а навпроти цитозину (Ц) — гуанін (Г). 2. Повторіть це для всіх наданих вам для реплікації послідовностей.
3. Розгляньте послідовність нуклеотидів, надану вам для проведення транскрипції. Запишіть, яка послідовність нуклеотидів утвориться на цьому ланцюгу, враховуючи, що під час транскрипції ДНК у синтезованому ланцюгу РНК навпроти аденіну (А) стає урацил (У), навпроти тиміну (Т) — аденін (А), навпроти гуаніну (Г) — цитозин (Ц), а навпроти цитозину (Ц) — гуанін (Г). 4. Повторіть це для всіх наданих вам для транскрипції послідовностей. 5. Зробіть висновок. Хід роботи
Схожі презентації
Категорії