X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Органічні сполуки в живій природі"

Завантажити презентацію

"Органічні сполуки в живій природі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Органічні сполуки в живій природі

Слайд 2

Органічні речовини в живій природі були першими об’єктами дослідження науки, що згодом дістала назву органічна хімія. Уперше це поняття ввів шведський науковець Й. Я. Берцеліус.

Слайд 3

Органічна хімія – це розділ хімічної науки, у якому вивчаються сполуки Карбону – їхня будова, властивості, способи одержання і практичного використання.

Слайд 4

За хімічною будовою органічні сполуки поділяють на: Ациклічні – насичені та ненасичені вуглеводні з відкритим ланцюгом атомів; Циклічні – сполуки із замкненим ланцюгом атомів. В свою чергу діляться на ізоциклічні та гетероциклічні.

Слайд 5

Насичені — це вуглеводні із загальною формулою СnН2n+2 (парафіни, або алкани). Атоми вуглецю в цих сполуках пов'язані між собою і з атомами водню простими (одинарними) зв'яз-ками: С-С і С-Н. Ненасичені — це вуглеводні із загальною формулою СnН2n (олефіни); СnН2n-2 (ацетиленові або), СnН2n-4, СnН2n-6 і т. д. Олефінові вуглеводні містять подвійний (олефіновий) зв'язок С=С, ацетиленові — потрійний зв'язок С ≡ С.

Слайд 6

Органічні речовини як основа сучасних матеріалів: пластмаси, синтетичні каучуки, гума, штучні й синтетичні волокна

Слайд 7

Друга половина XX ст. стала періодом інтенсивного пошуку, дослідження і виробництва полімерів. За своїми властивостями полімерні матеріали вигідно відрізняються від природних. Вони довговічніші, не зазнають корозії, мають невелику густину, досить міцні; їх легко формувати, обробляти, забарвлювати.

Слайд 8

Слайд 9

Пластмаси Пластмаси — це матеріали, створені на основі полімерів, які здатні під впливом температури і тиску набувати певної форми і зберігати її.

Слайд 10

До складу найважливіших пластмас входять такі полімери : поліетилен; поліпропілен; полівінілхлорид; полівінілацетат; фенолоформальдегідні смоли.

Слайд 11

Волокна Волокна — це довгі гнучкі нитки, які виробляють із природних або синтетичних полімерів і використовують для виготовлення пряжі й текстильних виробів.

Слайд 12

Природні волокна – формуються на поверхні насіння (бавовна), у стеблах і листі (коноплі, льон). Їхня основа — целюлоза. Тваринні волокна є білковими полімерами. Штучні волокна – добувають переробкою природних полімерів, здебільшого целюлози. Вони мають низку переваг, які стосуються технології волокон і якості виробів із них. Найважливішими штучними волокнами є віскозне й ацетатне. Синтетичні волокна – виробляють із органічних сполук, здійснюючи хімічні реакції. До волокон цього типу належать капрон, найлон, енант, нітрон, лавсан та ін.

Слайд 13

До сьогодні людство використовує органічні речовини аби задовольнити матеріальні потреби, передусім - у харчових продуктах, зручному одязі, комфортному житлі, теплі і т.д.

Слайд 14

Доведемо це на прикладі целюлози: Незважаючи на те, що організм людини практично не засвоює целюлозу, вона відіграє важливу роль у харчуванні і підтриманні здоров’я. Тривимірна структура целюлози

Слайд 15

Целюлоза природний полімер, полісахарид, волокниста речовина, головна складова частина оболонки рослинних клітин. У найбільшій кількості міститься у деревині, волокнах бавовни, льону і ін. (С6Н10О5)x (С6Н10О5)x

Слайд 16

Саме целюлоза, що міститься в рослинах, є основною поживною речовиною у складі корму для багатьох сільськогосподарських тварин, яких використовують для одержання м’яса, молока, жиру, яєць, вовни тощо.

Слайд 17

Підготували учні 11 класу Сєдих Дмитро Беренич Владислав

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія