X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сила. Види сил. Сили в живій природі тяжіння, тертя, пружності тощо

Завантажити презентацію

Сила. Види сил. Сили в живій природі тяжіння, тертя, пружності тощо

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сила. Види сили. Сили в живій природі 6 клас

Слайд 2

Сила. Види сили.

Слайд 3

Сила. Види сили.

Слайд 4

Сила тяжіння Силу, з якою Земля притягує до себе тіла, називають силою земного тяжіння. Сила тяжіння існує на всіх планетах Сонячної системи.

Слайд 5

Є вона й на Місяці - природному супутнику Землі. Але на Місяці вона набагато менша, ніж на Землі. Це пояснюється тим, що маса Землі значно більша за масу Місяця. Ось чому рух космонавтів по поверхні Місяця нагадував плавні стрибки.

Слайд 6

Сила пружності Якщо до пружини підвісити тягарець, то під дією сили тяжіння він розпочне рухатися вертикально вниз. З часом цей рух припиниться, незважаючи на те, що сила тяжіння не припиняє свою дію. Чим це пояснити?

Слайд 7

Крім сили тяжіння, яка діє на тягарець і спрямована вертикально вниз, на нього діє інша сила - сила пружності пружини. Вона спрямована вертикально вгору. Звідки виникла ця сила?

Слайд 8

Рухаючись вниз, тягарець розтягує, видовжує пружину. Але пружина прагне відновити свою форму, тому в ній виникає сила, з якою пружина діє на тягарець. Це і є сила пружності.

Слайд 9

Для вимірювання сили використовують динамометр.

Слайд 10

Сила тертя

Слайд 11

Сила тертя Сила тертя виникає між поверхнями тіл, які взаємодіють. Вона завжди спрямована проти руху тіла. Якби не було сили тертя, рух тіл тривав би безкінечно.

Слайд 12

Сила тертя у природі У житті багатьох рослин тертя грає позитивну роль. Наприклад, ліани, хміль, горох, боби і інші в'юнкі рослини завдяки тертю можуть чіплятися за опори, що знаходяться поблизу, утримуються на них і тягнуться до світла.

Слайд 13

Досить поширений бур’ян – грабельки звичайні теж використовує закони фізики. Грабельки квітнуть півдня і не красою квітів приваблюють увагу, а пристосуванням до розмноження. Плід, який має «хвостик», чіпляється за травинки і «вгвинчується» у ґрунт. В суху погоду хвостик скручується в пружинку, яка в дощову погоду розкручується, занурюючи плід глибше в землю. Волоски, які густо вкривають плід, перешкоджають йому рухатись у зворотному напрямку. Грабельки звичайні

Слайд 14

Насіння череди для переміщення на великі відстані використовує силу тертя. Плоди цієї рослини клиновидні, сплющені, з двома (рідше трьома-чотирма) зазубленими щетинками на широкому кінці. Ними воно чіпляється до одежі людей та шерсті тварин і, таким чином, розповсюджується. Череда трироздільна

Слайд 15

У багатьох рослин і тварин є різні органи, що служать для хапання (вусики рослин, хобот слона, чіпкі хвости тварин, що лазять, та інше). Всі вони мають форму, зручну для навивання, і шорстку поверхню для збільшення коефіцієнта тертя.

Слайд 16

Плавальні перетинки на лапках качок або гусаків використовуються подібно веслам. При русі лапки назад качка розпрямленою перетинкою загрібає воду, а при русі вперед качка здвигає пальці - опір зменшується, внаслідок чого качка просувається вперед.

Слайд 17

Люди навчилися використовувати силу води й вітру для своїх потреб. Так, 5000 років тому єгиптяни, приєднавши до своїх кораблів вітрила, змусили вітер штовхати їх.

Слайд 18

2000 років тому на берегах річок з'явилися великі водяні колеса, які обертала течія. Такі колеса подавали воду на поля та рухали жорна млинів, де мололи зерно.

Слайд 19

Там, де не було ні річок, ні джерел, будували вітряні млини, або вітряки, що працювали під дією сили вітру. Тому їх споруджували на підвищеннях, відкритій місцевості. Перший вітряк у Європі з'явився у 1150 році.

Слайд 20

Як ви задаєте, чому? На кінці гнучкої дошки стоїть хлопчик, який приготувався до стрибка. Взаємодію яких тіл спричиняє зміна форми дошки? Чому м’яч піднятий вгору падає на землю? Навіщо в ожеледь тротуар посипають піском?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство