X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Органічні розчинники і їх застосування

Завантажити презентацію

Органічні розчинники і їх застосування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Органічні розчинники та їх застосування

Слайд 2

Що таке «розчинники»? Розчи нники — індивідуальні хімічні сполуки або суміші, здатні розчиняти різні речовини

Слайд 3

Види: Нафтові Спирти Прості і складні ефіри Кетони Нітросполуки

Слайд 4

Органічні розчинники дуже широко застосовуються у виробництві пластмас, лаків і фарб, синтетичних волокон, смол, клеїв в гумовій промисловості, при екстракції рослинних жирів, для хімічного чищення одягу; крім того, їх використовують для очищення хімічних сполук перекристалізацією

Слайд 5

Можна виділити групи розчинників залежно від інших характеристик: Температури кипіння: низькокиплячі розчинники (наприклад, етиловий спирт метилацетат) висококиплячі розчинники (наприклад ксилол) Відносній швидкості випаровування: швидковипарні Повільновипарні Полярності:  неполярні (вуглеводні, сірковуглець) полярні (наприклад, вода, спирти ацетон)

Слайд 6

Технічні умови на розчиннику зазвичай містять дані і по температурі спалаху, по межах вибухонебезпечних концентрацій пари в повітрі, по тиску пари при стандартних температурах, а також по розчинювальній здатності — для якого типу речовин можна використовувати даний розчинники (для розчинення масел і жирів, смол, фарбників, каучуків натуральних і синтетичних тощо).

Слайд 7

Слайд 8

Застосування Наприклад, етанол - розчинник, що застосову ють для виготовлення парфумів, лікувальних екстрактів і настоянок, інших лікарських засобів. Ним вибавляють плями від трави (адже хлорофіл добре розчиняється в етиловому спирті), фломастерів. Спирт денатурований, або розчинник денатурат, - рідина з неприємним запахом, виготовлена з від ходів лікеро-горілчаного або спиртового виробництва з добавлянням речо вин і барвників. Як розчинник спирт-денатурат використовують для вибавляння плям, ви робництва лакофарбових матеріалів, знежирювання поверхонь тощо. Засто сування метанолу як розчинника обмежує його висока токсичність.

Слайд 9

Також розчинники використовують для розбавляння фарб, емалей і ла ків, аби надати потрібної консистенції.  Розчинниками очищають і знежирюють поверхню перед фарбуванням, очищують інстру менти (пецзлі, фарбувальні пульти) після завершення роботи. У промисло вості і виробництві, в автосервісах розчинники використовують для очи щення і промивання деталей.

Слайд 10

ГОЛОВНЕ  Органічні розчинники широко застосовують у техніці й побуті.  До складу органічних розчинників входять представники різних кла сів органічних сполук. Токсична дія органічних розчинників пов’язана з їхньою здатністю розчинятися в жирах. Органічні розчинники (особливо легкозаймисті рідини) потребують неухильного дотримання певних правил під час використання, збері гання і транспортування. Захист довкілля від забруднення органічними розчинниками — на гальна і складна проблема.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія