X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Органічні розчинники(метанол,етанол) та їх застосування

Завантажити презентацію

Органічні розчинники(метанол,етанол) та їх застосування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Органічні розчинники(метанол,етанол) та їх застосування

Слайд 2

Вступ Відомо багато органічних сполук, до складу яких, крім Карбону та Гідрогену, входять атоми Оксигену. Серед цих сполук особливе місце посідають спирти.

Слайд 3

Що таке спирти? Спирти – це органічні сполуки, у молекулах яких містяться одна або кілька функціональних гідроксидних груп, сполучених з вуглеводневим радикалом. Загальна формула спиртів: R – (OH)n

Слайд 4

Метанол та етанол До найбільш типових, що мають широке застосування, представників відносять: етиловий спирт, або етанол С2Н5ОН; метиловий спирт, або метанол СН3ОН.

Слайд 5

Фізичні властивості метанолу та етанолу Метанол та етанол за стандартних умов – рідини, легші за воду, мають специфічний запах. Як полярні сполуки, вони розчинні у воді. tкип метанолу дорівнює 65˚С, етанолу – 78˚С.

Слайд 6

Етанол Етиловий спирт, етанол, винний спирт, алкоголь – все це назви однієї сполуки, що є основою алкогольних напоїв і найвідоміша із класу спиртів. Археологи засвідчують, що в епоху найдавніших цивілізацій уміли виробляти вино й пиво, а також те, що алкоголь був найпершою сполукою, синтезованою людиною.

Слайд 7

Етанол Перша літературна згадка про власне етиловий спирт як “горючу воду”, добуту перегонкою вина, відноситься до VІІІ ст., а елементарний склад етанолу з’ясували на початку ХІХ ст.

Слайд 8

Застосування етанолу Етанол як розчинник застосовується у харчовій промисловості, парфумерії, фармації, медицині (екстрагування, виготовлення настоянок тощо), у виробництві барвників, пластмас, лаків, політур, в якості антифризу, для синтезу оцтової кислоти, як пальне.

Слайд 9

Етанол За способом С.В. Лєбєдєва з етанолу отримують бутадиен, що використовується у виробництві синтетичного каучуку.

Слайд 10

Етанол Для технічних цілей в продаж поступає так званий денатурирований спирт (денатурат). Для цього до етилового спирту додають денатурируючі речовини і забарвлюють його невеликою кількістю анілінового барвника. Денатурат – дуже сильнодіюча отрута!

Слайд 11

Етанол Вихідним продуктом для отримання етилового спирту слугують злаки, картопля, буряки, а також відходи паперового виробництва, і деревина. Сировий етиловий спирт містить у собі багато домішок, у тому числі отруйних масел.

Слайд 12

Етанол Потім спирт очищують способом перегонки в особливих апаратах. Але і в отриманому таким шляхом спирті – ректифікаті, однак, все ж зберігається частина шкідливих для організму людини речовин.

Слайд 13

Метанол Метиловий спирт був уперше добутий у ХVІІ ст., а вивчений у ХІХ ст. Його називають ще деревним спиртом за першим із відомих методів добування, а саме шляхом сухої перегонки деревини.

Слайд 14

Метанол Метанол – розчинник. Цю властивість використовують в органічному синтезі та лабораторній практиці. За допомогою хімічних перетворювань із метанолу добувають речовини, що є вихідними для виробництва пластмас, формальдегіду, складних ефірів антифризу. Метанол додають в моторне топливо для підвищення октанового числа.

Слайд 15

Вплив етанолу та метанолу на організм людини Етиловий спирт діє на організм як наркотик. При вживанні, він, внаслідок високої розчинності, швидко всмоктується в кров і викликає поступове отруєння організму. Під впливом спиртного у людини послаблюється увага, загальмовується реакція, порушується координація рухів, з’являється розв’язність, погіршується робота серця, печінки, нирок, понижується зір.

Слайд 16

Фізіологічна дія етанолу Людина стає не лише неприємною, а й небезпечною. Наслідки вживання алкоголю ще згубніші, коли людина п’є постійно. Зловживання напоями, що містять етанол (інакше алкоголь), викликає страшне захворювання – алкоголізм. Спирт при тривалій дії на організм людини викликає глибокі порушення нервової, серцево-судинної та травної системи.

Слайд 17

Головна причина цирозу печінки – алкоголь, при зловживанні яким руйнуються клітини печінки, їх замінює фіброзна тканина.

Слайд 18

Метанол та етанол – дуже подібні рідини, розрізнити їх можна тільки хімічним способом або за температурою кипіння. Вживання метанолу призводить до трагічних наслідків. Адже метанол – дуже отруйна рідина. Потрапляння в організм 10 мл метанолу спричинюють сліпоту, а 25 мл – смерть. Важливо!

Слайд 19

Метиловий спирт і етиленгліколь входять до складу антифризів. Антифризи здатні викликати оп’яніння, та через 10-12 годин після їх приймання виявляються такі симптоми тяжкого отруєння: головний біль, нудота, слабкість, затемнення в очах і навіть повна втрата свідомості. Смерть наступає від мозкових розладів (через 1-2 доби) або враження нирок (через 1-2 тижня).

Слайд 20

Метиловий спирт – нервово-судинна отрута, і його доза 100 г смертельна для людей. Навіть невелика кількість цього спирту вражають зоровий нерв та сітківку ока.

Слайд 21

Особливо небезпечний алкоголь для молодих людей, бо в організмі, який росте, інтенсивно відбуваються процеси обміну речовин, і він особливо чутливий до його токсичної дії. Тому молоді швидше, ніж дорослі, можуть підірвати здоров’я, захворіти і деградувати як особливість.

Слайд 22

Список літератури: Ягодинский В.Н. Школьнику о вреде никотина и алкоголя: Кн. Для учащихся.-М.: Просвещение, 1985.-112 с., ил. Домбровський А.В., Лукашова Н.І., Лукашов С.М. Хімія 10-11: Органічна хімія: Підруч. Для 10-11 кл. серед. загальноосв. Шк. – К.: Освіта, 1998. – 192 с. Астахов А.І., Касьяненко А.І. Хімія.-5-е вид. перероб. – К.: Вища шк. Головне вир-во, 1988.-303 с., 73 іл., 25 таб.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія