X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Косметичні засоби піно-миючого призначення

Завантажити презентацію

Косметичні засоби піно-миючого призначення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Косметичні засоби піно-миючого призначення. Шампуні. Бальзами. Ополіскувачі. Мило. Роботу виконала: Учениця 11 класу Корчевська Христина {

Слайд 2

Миючі засоби - це речовини, які роблять речі чистими. Мило - один з видів миючих засобів. Але коли ми говоримо «мило», то маємо на увазі чистячу речовину, приготовану з натуральних матеріалів. А коли ми говоримо «миючий засіб», то маємо на увазі речовину, виготовлену із синтетичних матеріалів. Вони можуть бути виготовлені з різноманітної сировини, наприклад нафтопродукти, тваринні і рослинні жири. Хімічні процеси, які беруть участь у виробництві, дуже складні. Наприклад, тваринні жири можуть оброблятися різними хімічними речовинами: спиртом, рідким воднем, сірчаною кислотою, лугами - для виготовлення тільки одного виду поверхнево-активних речовин.

Слайд 3

Шампунь – косметичний засіб рідкої, гелевої, кремоподібної або порошкоподібної консистенції, що призначений для очищення волосся і шкіри голови і догляду за ними.

Слайд 4

Класифікація шампунів за складом : на основі синтетичних поверхнево-активних речовин; на основі власне мил; на основі суміші мил і ПАР. в залежності від стану волосся: для нормального волосся для жирного волосся для сухого волосся для ушкодженого волосся для ламкого волосся для фарбованого волосся для волосся змішаного типу

Слайд 5

за лікувальною дією і косметичним ефектом: освіжаючі зміцнюючі проти лупи відтінюючі дитячі за формою випуску: рідкі; кремоподібні; гелеподібні; порошкоподібні; аерозольні.

Слайд 6

Класифікація шампунів за призначенням: гігієнічні; лікувально-профілактичні (спеціальні); декоративні. в залежності від довжини волосся: по догляду за довгим волоссям по догляду за коротким волоссям за дозуванням: однодозові пакети; недозовані для багаторазового використання;

Слайд 7

Вимоги до якості шампунів: Повинні володіти високою знежирюючою і піномиючою здатністю Легко наноситися і легко змиватися з волосся, вільно виливатися або вільно видавлюватися із туб. Мати м‘якість. Мати рН у межах фізіологічної норми від 3,5 до 8,5 Забезпечувати легку розчісуваність волосся, освіжати і підтримувати еластичність волосся без надмірного знежирювання. Відповідати цільовому призначенню в залежності від структури і стану волосся. Володіти захисними, живильними, антистатичними властивостями. Відсутність подразнюючих, токсичних і алергічних властивостей. Тривалий час забезпечувати косметичний ефект.

Слайд 8

Речовини, які входять до складу шампунів класифікують на : Сурфактанти (ПАР) Загущувачі Антистатики Регулятори рН Консерванти Антиоксиданти Гідротропи Речовини, які зменшують знежирювальний ефект ПА на волосся Ароматизатори Барвники

Слайд 9

Сурфактанти (поверхнево-активні речовини) є основними компонентами шампунів. Залежно від природи полярної групи і її здатності до дисоціації на іони розрізняють: аніонні, катіонні ПАР, амфотерні і неіоногенні.

Слайд 10

Позитивні властивості сурфактантів: Висока емульгуюча, стабілізаційна здатність. Здатність підвищувати проникність шкіри. Забезпечення піномиючої дії, завдяки високим функціональним властивостям. Прояв знежирюючої, кондиціонуючої і бактерицидної дій.

Слайд 11

Негативні властивості сурфактантів: Можливість появи подразнюючої дії. Можливість цитотоксичної дії деяких катіонних ПАР. Поява контактних дерматитів викликаних застосуванням високих концентрацій аніонних ПАР. Прояв кумулятивного ефекту.

Слайд 12

Карбонові кислоти і їх солі (мила) R-COOM ( M-метал); Алкілсульфати R-O-SO2-OM; Алкіларилсульфонати R-Ar-SO2-OM; Інші ( фосфати, тіосульфати)

Слайд 13

Класифікація: Солі алкілзаміщених амонієвих основ Солі первинних, вторинних і третинних амонієвих сполук.

Слайд 14

Похідні імідазоліну є складовою частиною дитячих шампунів і шампунів з низькою подразнюючою дією завдяки дерматологічній м'якості.

Слайд 15

Жирні кислоти або їхні ефіри з етиленгліколем і пропіленгліколем, знаходять застосування як «перламутрові» і регулюючі компоненти у складі шампунів, ополіскувачів, пінних препаратів для прийняття ванн і душу.

Слайд 16

Як речовини, що забезпечують загущення водних рецептур, найчастіше використовують солі електролітів: натрію хлорид, амонію хлорид, магнію хлорид, натрію сульфат у концентраціях - 0,1-2,0 %.

Слайд 17

Консерванти, які використовуються в складі шампунів класифікують за хімічною структурою: спирти (етиловий, бензиловий спирт, 2-феноксіетанол і інші); кислоти і їхні солі (бензойна, саліцилова, ундециленова кислоти); складні ефіри (парабени, метилпарабени, гліцеринмоноглаурат); альдегіди і речовини, які їх виділяють (формальдегід, параформ, глутаровий альдегід і інші); галогеновміщуючі речовини (хлоргексидин, дихлофен, хлороформ і інші.) Концентрація консервантів, що рекомендується від 0,01 до 0,5 %.

Слайд 18

лимонну, молочну, оцтову, винну, ортофосфорну, аскорбінову, глюконову, сорбінову, етилендіамінотетраоцтову кислоти Концентрація регуляторів рН екомендується - від 0,5 %до 1 %.

Слайд 19

Стабілізатори-антиоксиданти Антиоксиданти вводяться в рецептуру косметичних кремів з метою запобігання перекисного окислювання. Як антиоксиданти використовують: лимонну, аскорбінову кислоти, вітамін Е.

Слайд 20

ГІДРОТОПИ Гідротопи застосовують для поліпшення споживчих властивостей шампунів, поліпшення розчинності і змішування компонентів миючої композиції, вони сприяють тому, щоб шампунь при будь-якій температурі і умовах зберігання залишався прозорим. Використовують спирти-гліколі. До них належать пропіленгліколь, дипропіленгліколь, поліетиленгліколі, етилкарбітол, гексипенгліколь, карбамід, сорбітол, гліцерин і інші в концентрації 5-10 %.

Слайд 21

Речовини, які зменшують знежирювальний ефект ПАР на волосся В шампунях використовують: жири й олії натурального походження: ланолін і його похідні, норковий жир, маслинову олію, цетиловий і олеїновий спирти (до 2 %, так як вони зменшують очищуючу і піномиючу здатність шампунів), яєчний жовток або яєчний порошок і інші.

Слайд 22

Ароматизатори Кількість ароматизаторів у рецептурах шампунів складає до 2 % (для дитячих шампунів від 0,2 до 0,5 %).

Слайд 23

Слайд 24

Небезпеку при недбалому використанні становлять навіть звичайні порошки для прання білизни. До складу цих миючих засобів входять ПАР, фосфати та ін. Чим вищий вміст ПАР, тим ефективніший порошок. Але в цьому і полягає основний парадокс: чим кращий порошок, тим більша кількість шкідливих речовин залишається на одязі і білизні. І тим гірший вплив виявляється на організм. Відмиваючи забруднення, активні речовини адсорбуються на поверхні тканини, і видалити їх украй складно. ПАР можуть викликати лущення і сухість шкіри, іноді провокують алергію, особливо схильні до такого впливу діти. Кількість ПАР має бути зазначена на етикетках. Але, на жаль, це практикують далеко не всі виробники. Але якщо кількість все ж зазначено, то краще купувати миючі засоби з часткою ПАР не більше 5%.

Слайд 25

Ретельності полоскання треба дотримуватися і при використанні миючих засобів для посуду. Частина ПАР потрапляє в організм з тарілок. Синтетичний миючий засіб після разового ополіскування не змивається. Для того, щоб його цілком змити, потрібно промивати посуд не менше 15 секунд у проточній воді. При використанні 500 мл засобів для миття посуду в рік, 3 мг фосфатів у день осідає на шкірі при неправильному поводженні з засобами побутової хімії. Небезпека такого контакту очевидна. Через шкіру і дихальні шляхи речовини можуть всмоктуватися в кров і чинити негативний вплив на організм людини.

Слайд 26

Правила обережності при використанні миючих засобів - при покупці миючі засоби порошки на справжність; - віддавати перевагу миючим засобам без яскраво вираженого запаху; - ополіскувати посуд від миючих засобів не менше 15 секунд у проточній воді; - ретельно полоскати одяг і білизну після прання; - ніколи не змішувати кілька миючих засобів; - звертати увагу на вміст шкідливих речовин у складі миючих засобів. Віддавати переваги засобам з вмістом ПАР та фосфатів не більше 5%.

Слайд 27

Дякую за увагу ! {

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія