X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Світовий туризм"

Завантажити презентацію

"Світовий туризм"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Світовий туризм Підготувала учениця 10-А класу Кошина Анна

Слайд 2

У сучасному світі туризм - це багатогранне явище. Однак жодна з галузей не може повністю і вичерпно схарактеризувати його як об'єкт власних досліджень і жоден з існуючих інститутів не в змозі самостійно розв'язати комплекс його проблем. Визначення

Слайд 3

Визначення Туризм — тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності в місці перебування (за Законом України «Про туризм»). Туризм за кінцевим призначенням та характером діяльності належить до споживчих (невиробничих) галузей господарства.

Слайд 4

Етапи розвитку Сучасна наука поділяє розвиток туризму на декілька етапів залежно від зміни наступних факторів: мотивації подорожей; пособу подорожей і розвитку транспортних засобів; кількості подорожуючих і охоплення туризмом різних верств населення.

Слайд 5

Етапи розвитку Розвитку туризму у світі сприяли політичні, економічні, технічні, культурологічні та соціальні фактори. Інтенсивний розвиток туризму спостерігається в країнах зі сприятливою внутрішньою і зовнішньою політикою, стійким економічним розвитком, високим рівнем культури, соціальною підтримкою громадян.

Слайд 6

Мета подорожей Зараз подорожі починають переслідувати й багато різних цілей: пізнавальна мета, розваги; розвиток культури; пізнання людиною навколишнього середовища, відпочинок, лікування; паломництво, відвідування святих місць, храмів.

Слайд 7

Міжнародні організації В 1947 році розрізнені міжнародні туристичні організації були об'єднані в Міжнародний союз офіційних туристичних організацій (МСОТО). Його дійсними членами стали як державні, так і недержавні офіційні національні організації 116 країн світу. Необхідність постійних міжнародних контактів стала причиною реорганізації в 1969 році згідно з резолюцією Генеральної асамблеї ООН неурядової організації МСОТО в міжурядову Всесвітню туристичну організацію (ВТО).

Слайд 8

Всесвітня туристична організація ВТО - провідна спеціалізована міжнародна міжурядова організація у сфері подорожей та туризму, що діє під патронатом ООН Члени: 139 країн - дійсних членів (початок 2003 p.) Штаб-квартира: у Мадриді. Дата створення: 27 вересня 1970 року, цей день святкується як Всесвітній день туризму (починаючи з 1980 року); Важливі документи, прийняті ВТО та за її участі: Резолюція конференції ООН з міжнародного туризму і подорожей (Рим, Італія); Манільська Декларація зі світового туризму (Філіппіни, 1980); Документ Акапулько (Мексика, 1982); Хартія туризму і Кодекс туриста, ухвалені VI сесією ГА ВТО (Болгарія, 1985); Гаазька Декларація з питань туризму (1989 р.); Глобальний етичний кодекс туриста (Чилі); Україна - дійсний член ВТО з 1997 р. і член виконавчої Ради ВТО з 1999 р.

Слайд 9

Держави-члени ВТО Держави-партнери ВТО Спостерігачі ВТО Не входять до ВТО

Слайд 10

Держави-члени ВТО, відсортовані по регіонам

Слайд 11

Проблеми Як свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Німецьким Інститутом Вивчення Вільного Часу в державах Європейського Союзу, найбільше подорожуючих хвилюють наступні проблеми: війна, неспокій, політична нестабільність (74 %); екологічні проблеми (57 %); хвороби та епідемії (55 %); природні катаклізми та катастрофи (49 %); злочинність (44 %);

Слайд 12

Тенденції Сьогодні необхідно врахувати основні тенденції розвитку туризму на сучасному етапі, які у світовому туризмі характеризуються: тяжінням до незайманої природи, що асоціюється з поняттям краси, і у зв'язку з цим розвитком екологічного туризму; поширенням індивідуальних туристських подорожей; розвитком елітарного туризму (мисливського, наукового, конгресного); розвитком нетрадиційних (екстремальних) видів туризму.

Слайд 13

Туристична індустрія Туристична індустрія - це сукупність виробництв різних галузей господарства, закладів культури, освіти, науки, що забезпечують створення матеріально-технічної бази туризму, підготовку кадрів та процес виробництва, реалізації і споживання туристичного продукту на основі використання природних багатств, матеріальних і духовних цінностей суспільства.

Слайд 14

Туристична індустрія Сучасна індустрія туризму - одна з найбільш швидко прогресуючих галузей світового господарства і розглядається і як самостійний вид економічної діяльності, і як міжгалузевий комплекс. На сьогоднішній день туризм став явищем, що увійшло у повсякденне життя майже третини населення планети. Більше того, на початку XXI ст. туризм за обсягами доходу справедливо посів третє місце серед провідних галузей світової економіки.

Слайд 15

Статистика Обсяги туристичних поїздок та надходжень від туризму по Європі в цілому та в розрізі 10 найбільше відвідуваних країн континенту за 2008-2010 рр. (за матеріалами ВТО)

Слайд 16

Статистика Кількість людей, які подорожували за межі своїх країн в 2012 році, стала рекордною, говориться в доповіді Всесвітньої ради з туризму й подорожей, що базується в Лондоні. Як відзначається, у 2012 році було зареєстровано близько 1 млрд туристів. Варто відзначити, що члени ради, деякі з яких очолюють туристичні фірми, під час підготовки доповіді досліджували багато джерел інформації, включаючи бази даних міжнародних аеропортів.

Слайд 17

Статистика Найпопулярнішими серед туристів країнами в доповіді названа США й Франція. Крім того, відзначається, що потужний приплив туристичного потоку відчули цього року такі країни, як Гватемала, Домініканська республіка й Кот-Д'Івуар. П'ятірку найзатребуваних серед туристів міст склали Париж, Лондон, Нью-Йорк, Анталья й Сінгапур. Однією із причин подібного сплеску глобального туризму експерти Ради називають поліпшення добробуту жителів держав Азії. Так, наприклад, кількість туристів з Піднебесної виросла з 58 млн в 2010 році до 72 млн цього року. Раніше повідомлялося, що Крим потрапив у топ-20 місць, які журнал National Geographic радить відвідати в наступному 2013 році.

Слайд 18

Ейфелева вежа, Франція, Париж

Слайд 19

Ріо-де-Жанейро, Бразилія

Слайд 20

Колізей, Рим, Італія

Слайд 21

Тадж-Махал, Агра, Індія

Слайд 22

Золоті Ворота, Київ

Слайд 23

Парфенон, Афіни, Греція

Слайд 24

Комплекс пірамід у Гізі,Єгипет

Слайд 25

Бранденбурзькі ворота, Берлін, ФРН

Слайд 26

Лондон, Великобритания

Слайд 27

Піраміда в Юкатані,Чічен-Іца, Мексика

Слайд 28

Великий китайський мур, Китай

Слайд 29

Нойшвангштайн, ФРН

Слайд 30

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія