Миколаївщина з найдавніших часів до І половини ХVI століття
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Городище доби пізньої бронзи ДИКИЙ САД Городище Дикий Сад розташовано в історичному центрі сучасного м.Миколаїв у місці злиття річок Інгул та Південний Буг. Площа городища сягає близько 3га. Під час свого існування воно займало високу терасу лівого берега р. Інгул. В плані городище має форму овалу, витягнутого по вісі з південного сходу на північний захід. Відкриті архітектурні споруди розташовані вздовж річці Інгул в три-чотири ряди та практично примикають одне до одного, створюючи таким чином єдиний архітектурний комплекс, який розкинувся у формі дуги.
Кам'яні фундаменти житлових приміщень Культові комплекси містилися в південній частині городища і являли собою напівземлянки з глинобитними стінами. На рівні їхньої долівки знайдено ритуальні ями, розміщені за рухом сонця, заповнені черепами людей, кістками тварин (зокрема черепах), уламками керамічного посуду, камінням. Здебільшого ями були перекриті вогнищами.
Матеріальна культура Матеріальна культура городища Дикий Сад репрезентована такими групами знахідок: основний масив - кераміка (розвали й фрагменти посуду, вотивні предмети), вироби з кісток тварин, кам'яні знаряддя праці, металеві речі.
Керамічні вироби У керамічному посуді городища, з одного боку, виявляються генетичні зв'язки з місцевою „сабатинівською" керамікою, а з другого - відчутний сильний вплив культур фракійського гальштату й синхронних культур лісостепової зони.
Таким чином, матеріальній культурі городища Дикий Сад притаманний синкретизм. В основі її лежать місцеві традиції, але водночас відчуваються культурні впливи й запозичення із сусідніх синхронних культур епохи фінальної бронзи західного, північного й південного регіонів. Отже, городище Дикий Сад можна охарактеризувати як культурно-релігійний і торговельно-економічний центр Степової Надбужанщини, що функціонував у кінці бронзового віку на перехресті транскультурних економічних зв'язків, поки їх не заступили нові зв'язки, пов'язані з потребами наступної доби - заліза. Безперечно, городище Дикий Сад - яскраве явище серед пам'яток епохи фінальної бронзи не тільки степової смуги півдня України, а й Південно-Східної Європи. Воно потребує повного й докладного вивчення та збереження.
Острів Березань Острів лежить на прибережній обмілині, що відходить від мису Аджияск і західного берега Березанского лиману, в 4,1 кілометра на схід від мису й в 12,8 кілометра на захід від Очакова. Північна й східна частини острова обмиваються водами Бугу й Дніпра, західна й південна - Чорним морем. Острів Березань оголошений археологічним заповідником. Археологічні дослідження на ньому були початі наприкінці минулогостоліття, вони тривають і зараз. Тут знайдені докази життя на острові кіммерійців, скіфів, греків, римлян, варяг, турок.
Місто Ольвія Місто Ольвія було засноване вихідцями з міста Мілет у VI ст. до н.е. та проіснувало до IV ст. н.е. Ця пам’ятка є унікальна с точки зору археології, історії, культури. На протязі тисячі років люди мешкали на її території, залишивши після себе унікальні споруди та будівлі. Вся територія поселення та частина некрополю є Національним історико-археологічним заповідником.
Схожі презентації
Категорії