X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дослідження океану та Арктики в цілому. Особливості рельєфу дна

Завантажити презентацію

Дослідження океану та Арктики в цілому. Особливості рельєфу дна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Північний Льодовитий океан

Слайд 2

Бліцопитування Із природними особливостями яких океанів ви вже ознайомилися? 2) Який океан Землі найбільший за площею? Найменший? 3) Що називають Арктикою? 4) Що вам відомо про дослідження Арктики?

Слайд 3

План урока 1. Географічне положення та розміри Північно-Льодовитого океану. 2. Історія дослідження океану. 3. Особливості будови дна океану. 4. Клімат та водні маси Північно-Льодовитого океану. 5. Органічний світ Північно-Льодовитого океану. 6. Ресурси океану. 7. Екологічні проблеми Північно-Льодовитого океану.

Слайд 4

Географічне положення (Робота в парах) За картами атласу самостійно визначте особливості географічного положення Північно- Льодовитого океану.

Слайд 5

Географічне положення

Слайд 6

Робота з атласом За картами атласу визначте: а) моря та найбільші затоки Північного Льодовитого океану; б) де і як Північний Льодовитий океан сполучається з Атлантичним і Тихим океанами. Бесіда Укажіть відмінності географічного положення Північного Льодовитого океану порівняно з географічним положенням Атлантичного і Тихого океанів.

Слайд 7

Досліджувати Північно-Льодовитий океан завжди було справою складною й небезпечною . Наприкінці XVІІІ ст. за результатами плавання російської експедиції Вітуса Беринга було складено достовірну карту західної частини океану. Перші відомості про природу навколо-полярних областей було здобуто завдяки дрейфу судна норвезького дослідника півночі Фрітьофа Нансена. Фрітьоф Нансен

Слайд 8

У 1932 р. російський учений Отто Шмідт очолив експедицію на криголамі “ Сибіряк ” ,у ході якої було проведено заміри глибин , встановлено товщину крижаного покриву в різних частинах океану, велися спостереження за погодою. Отто Шмідт

Слайд 9

Головна особливість рельєфу дна Північно-Льодовитого океану – великі розміри шельфу. Він займає понад половину поверхні дна. Ширина шельфу вздовж берегів Євразії становить близько 1300-1500 км. Шельф океану є колишньою материковою ділянкою. Про це свідчить будова земної кори, а також численні форми рельєфу, які продовжують рельєф материків.

Слайд 10

Рельєф Звичайно рельєф переважно рівнинний, але на островах Арктики зустрічаються і гори, як наприклад ці – на острові Врангеля.

Слайд 11

Звичайно всім відомо про суворість клімату Арктики. Взимку середні температури коливаються від -20 до -40, а влітку наближається до 0°С.

Слайд 12

Льодовики в океані

Слайд 13

Органічний світ

Слайд 14

Слайд 15

Чистик Кайра Крачки

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Білий ведмідь – цар північних морів

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Види господарської діяльності в океані

Слайд 24

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Опрацювати відповідний параграф підручника 2) Підготуватися до тематичної роботи з розділу “Океани”

Слайд 25

Географія материків і океанів:Підруч. Для 7 кл. загальноосвіт. Навч. Закл./ С.Р.Кобернік, Р.Р.Коваленко. – К.: Навч. Книга,2007. – 272 с.:іл Древо познания ст.85-88 Географія світу: Підруч. Для 7 кл. серед шк./ В.Ю.Пестушко, В.О.Сасихов, Г.Є.Уварова. – К.: Абрис, 1995. – 288с.,іл. http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0 Мир географии: География и Географы М 63 Природная среда/ Редкол.: Рычагов Г.И. и др. – М. : Мысль , 1984. Велика ілюстрована енциклопедія географії:Пер. З англ./Авт. Тексту К. Гіффорд. – К.: Махаон-Україна, 2007. – 50с.:іл. Великий довідник школяра:5 -6 класи. – Харків: ВД “ Школа ”, 2003. – 592-593с.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія