Дослідження океану та Арктики в цілому. Особливості рельєфу дна
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Бліцопитування Із природними особливостями яких океанів ви вже ознайомилися? 2) Який океан Землі найбільший за площею? Найменший? 3) Що називають Арктикою? 4) Що вам відомо про дослідження Арктики?
План урока 1. Географічне положення та розміри Північно-Льодовитого океану. 2. Історія дослідження океану. 3. Особливості будови дна океану. 4. Клімат та водні маси Північно-Льодовитого океану. 5. Органічний світ Північно-Льодовитого океану. 6. Ресурси океану. 7. Екологічні проблеми Північно-Льодовитого океану.
Географічне положення (Робота в парах) За картами атласу самостійно визначте особливості географічного положення Північно- Льодовитого океану.
Робота з атласом За картами атласу визначте: а) моря та найбільші затоки Північного Льодовитого океану; б) де і як Північний Льодовитий океан сполучається з Атлантичним і Тихим океанами. Бесіда Укажіть відмінності географічного положення Північного Льодовитого океану порівняно з географічним положенням Атлантичного і Тихого океанів.
Досліджувати Північно-Льодовитий океан завжди було справою складною й небезпечною . Наприкінці XVІІІ ст. за результатами плавання російської експедиції Вітуса Беринга було складено достовірну карту західної частини океану. Перші відомості про природу навколо-полярних областей було здобуто завдяки дрейфу судна норвезького дослідника півночі Фрітьофа Нансена. Фрітьоф Нансен
У 1932 р. російський учений Отто Шмідт очолив експедицію на криголамі “ Сибіряк ” ,у ході якої було проведено заміри глибин , встановлено товщину крижаного покриву в різних частинах океану, велися спостереження за погодою. Отто Шмідт
Головна особливість рельєфу дна Північно-Льодовитого океану – великі розміри шельфу. Він займає понад половину поверхні дна. Ширина шельфу вздовж берегів Євразії становить близько 1300-1500 км. Шельф океану є колишньою материковою ділянкою. Про це свідчить будова земної кори, а також численні форми рельєфу, які продовжують рельєф материків.
Рельєф Звичайно рельєф переважно рівнинний, але на островах Арктики зустрічаються і гори, як наприклад ці – на острові Врангеля.
Звичайно всім відомо про суворість клімату Арктики. Взимку середні температури коливаються від -20 до -40, а влітку наближається до 0°С.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Опрацювати відповідний параграф підручника 2) Підготуватися до тематичної роботи з розділу “Океани”
Географія материків і океанів:Підруч. Для 7 кл. загальноосвіт. Навч. Закл./ С.Р.Кобернік, Р.Р.Коваленко. – К.: Навч. Книга,2007. – 272 с.:іл Древо познания ст.85-88 Географія світу: Підруч. Для 7 кл. серед шк./ В.Ю.Пестушко, В.О.Сасихов, Г.Є.Уварова. – К.: Абрис, 1995. – 288с.,іл. http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0 Мир географии: География и Географы М 63 Природная среда/ Редкол.: Рычагов Г.И. и др. – М. : Мысль , 1984. Велика ілюстрована енциклопедія географії:Пер. З англ./Авт. Тексту К. Гіффорд. – К.: Махаон-Україна, 2007. – 50с.:іл. Великий довідник школяра:5 -6 класи. – Харків: ВД “ Школа ”, 2003. – 592-593с.
Схожі презентації
Категорії