X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Умова рівноваги тіл

Завантажити презентацію

Умова рівноваги тіл

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Умова рівноваги тіл Виконав: Кухар Сергій Петрович вчитель фізики Онопріївської ЗОШ I-III ступенів Тальнівської районної ради

Слайд 2

ознайомитись з умовами рівноваги тіла під дією кількох сил; розглянути застосовування умов рівноваги тіл при розв’язуванні задач; вчитись самостійності та допитловості Мета:

Слайд 3

Людина постійно прагнула полегшити свою роботу, пов'язану з переміщенням і підніманням важких предметів, використовуючи різні механізми.

Слайд 4

Механізми – пристрої для перетворення руху й сили. Прості механізми: колесо, важіль, блоки (нерухомий і рухомий), гвинт, клин, похила площина.

Слайд 5

Ва жіль — тверде тіло (стержень), що може обертатися навколо нерухомої точки (опори). - застосовується для підйому вантажів.

Слайд 6

Лінія дії сили – пряма, що проходить через вектор сили Плече важеля – найкоротша віддаль від точки опори (осі важеля) до лінії дії сили. Зазвичай у важеля два різних плеча: до одного плеча прикладається зусилля, на інше діє вага вантажу. Момент сили - добуток сили на плече 

Слайд 7

Умова рівноваги важеля:

Слайд 8

Умова рівноваги важеля: важіль перебуває у рівновазі, якщо сума моментів сил, що обертають важіль за годинниковою стрілкою, дорівнює сумі моментів сил, що обертають важіль проти годинникової стрілки  

Слайд 9

Три типи важелів: У важелі першого типу точки прикладення сил лежать з різних боків від точки опори. Одна з сил намагається повернути важель за годинниковою стрілкою, інша — проти годинникової стрілки.

Слайд 10

У важелі другого типу обидві точки прикладення сил лежать по один бік від точки опори і тягар має менше плече. Приклади таких важелів — тачка, лом.

Слайд 11

У важелі третього типу обидві точки прикладення сил лежать по один бік від точки опори, але тягар має більше плече. При цьому потрібно прикладати силу, більшу за тягар. Приклад такого важеля — ложка.

Слайд 12

Блок являє собою колесо з жолобом по колу, що обертається навколо своєї осі (жолоб призначений для каната, ланцюга, ременя і т. п.)

Слайд 13

Два види блоків: 1) Нерухомий блок – вісь якого закріплена і при підйомі вантажів не опускається й не піднімається - не дає виграшу в силі, але дозволяє змінювати напрямок дії сили 2) Рухомий блок – вісь якого піднімається й опускається разом з вантажем - дає виграш у силі у два рази

Слайд 14

Умова рівноваги блока:

Слайд 15

Три види рівноваги:

Слайд 16

При стійкій рівновазі після відхилення від положення рівноваги рівнодійна сила повертає тіло в положення рівноваги. При нестійкій рівновазі після відхилення від положення рівноваги рівнодійна сила відхиляє тіло від положення рівноваги. При байдужій рівновазі після відхилення рівнодійна сила залишається такою, що дорівнює нулю.

Слайд 17

Розв'язування задач

Слайд 18

  1) 2) 3)

Слайд 19

 

Слайд 20

 

Слайд 21

 

Слайд 22

 

Слайд 23

 

Слайд 24

ознайомились з умовою рівноваги тіл, видами рівноваги вчилися розв’язувати задачі, застосовуючи формули умови рівноваги тіл Сьогодні на уроці ми:

Слайд 25

Література: Фізика 10 клас. В.Г. Бар’ятар, Ф.Я. Божинова Програма з фізики 10-11 класи

Слайд 26

Дякуємо за увагу

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика