Умова рівноваги тіл
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Умова рівноваги тіл Виконав: Кухар Сергій Петрович вчитель фізики Онопріївської ЗОШ I-III ступенів Тальнівської районної ради
ознайомитись з умовами рівноваги тіла під дією кількох сил; розглянути застосовування умов рівноваги тіл при розв’язуванні задач; вчитись самостійності та допитловості Мета:
Людина постійно прагнула полегшити свою роботу, пов'язану з переміщенням і підніманням важких предметів, використовуючи різні механізми.
Механізми – пристрої для перетворення руху й сили. Прості механізми: колесо, важіль, блоки (нерухомий і рухомий), гвинт, клин, похила площина.
Ва жіль — тверде тіло (стержень), що може обертатися навколо нерухомої точки (опори). - застосовується для підйому вантажів.
Лінія дії сили – пряма, що проходить через вектор сили Плече важеля – найкоротша віддаль від точки опори (осі важеля) до лінії дії сили. Зазвичай у важеля два різних плеча: до одного плеча прикладається зусилля, на інше діє вага вантажу. Момент сили - добуток сили на плече
Умова рівноваги важеля: важіль перебуває у рівновазі, якщо сума моментів сил, що обертають важіль за годинниковою стрілкою, дорівнює сумі моментів сил, що обертають важіль проти годинникової стрілки
Три типи важелів: У важелі першого типу точки прикладення сил лежать з різних боків від точки опори. Одна з сил намагається повернути важель за годинниковою стрілкою, інша — проти годинникової стрілки.
У важелі другого типу обидві точки прикладення сил лежать по один бік від точки опори і тягар має менше плече. Приклади таких важелів — тачка, лом.
У важелі третього типу обидві точки прикладення сил лежать по один бік від точки опори, але тягар має більше плече. При цьому потрібно прикладати силу, більшу за тягар. Приклад такого важеля — ложка.
Блок являє собою колесо з жолобом по колу, що обертається навколо своєї осі (жолоб призначений для каната, ланцюга, ременя і т. п.)
Два види блоків: 1) Нерухомий блок – вісь якого закріплена і при підйомі вантажів не опускається й не піднімається - не дає виграшу в силі, але дозволяє змінювати напрямок дії сили 2) Рухомий блок – вісь якого піднімається й опускається разом з вантажем - дає виграш у силі у два рази
При стійкій рівновазі після відхилення від положення рівноваги рівнодійна сила повертає тіло в положення рівноваги. При нестійкій рівновазі після відхилення від положення рівноваги рівнодійна сила відхиляє тіло від положення рівноваги. При байдужій рівновазі після відхилення рівнодійна сила залишається такою, що дорівнює нулю.
ознайомились з умовою рівноваги тіл, видами рівноваги вчилися розв’язувати задачі, застосовуючи формули умови рівноваги тіл Сьогодні на уроці ми:
Схожі презентації
Категорії