X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Момент сили. Умова рівноваги важеля

Завантажити презентацію

Момент сили. Умова рівноваги важеля

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Момент сили. Умова рівноваги важеля Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Ще давні єгиптяни використали важіль і похилу, щоб підняти важкі кам’яні блоки до вершини піраміди.

Слайд 3

Важіль — це твердий стрижень, що може обертатися навколо нерухомої опори. Причому цей стрижень обертається навколо нерухомої точки опори -віссю обертання.

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Вивчимо умови рівноваги важеля дослідним шляхом. що дорівнюють вагам цих вантажів. Позначимо l1 й l2 плечі сил

Слайд 7

в 1687 році французький учений П. Вариньон надав йому більш загальної форми, скориставшись поняттям моменту сили.

Слайд 8

Слайд 9

Важіль перебуває в рівновазі, якщо сума моментів сил, що обертають важіль в одному напрямку, дорівнює сумі моментів сил, що обертають його в протилежному напрямку. Умову рівноваги в такому виді називають правилом моментів. Одиницею моменту сил є 1 H·м. Якщо ми одержуємо виграш у силі, то ми обов’язково програємо в переміщенні. Можна одержати виграш не тільки в силі, але й у переміщенні — прикладаючи силу до більш короткого плеча важеля. Правда, виграш у переміщенні неодмінно супроводжується програшем у силі.

Слайд 10

Питання 1. Яке призначення простих механізмів? 2. Що таке лінія дії сили? 3. Як знайти плече сили? 4. Наведіть приклади використання умови рівноваги важеля. 5. Як можна за допомогою важеля одержати виграш у переміщенні? 6. Що характеризує момент сили?

Слайд 11

Задачі 1. Запишіть правило моментів для випадків, зображених на рисунках. 2. Плечі важеля дорівнюють 25 см і 40 см. Менша із двох вертикальних сил, що діють на важіль, дорівнює 40Н. Чому дорівнює друга сила, якщо важіль перебуває в рівновазі? 3. До кінців важеля прикладені вертикальні сили 25Н і 15Н. Довге плече важеля дорівнює 15см. Яка довжина короткого плеча? Важіль перебуває в рівновазі.

Слайд 12

Поміркуй 1. Чому ручку дверей розташовують ближче до краю? 2. Яке відношення довжин плечей важеля, що не дає ні виграшу, ні програшу в силі? У яких випадках є сенс застосовувати такий важіль?

Слайд 13

Слайд 14

Джерела: 1. Усі уроки фізики. 8 клас./ Кирик Л. А.— Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 352 с. 2. Сайти: school.xvatit.com, humanities.edu.ru, kraevedenie.chat.ru Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2011

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика