Прості механізми. Момент сили
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
У Єгипті понад 4,5 тис. років тому з’явилися піраміди, що вражали своєю величністю. Скажімо, піраміда Хеопса досягає висоти п’ятидесятиповерхового будинку (147 м). Збудовано її з 2300 тисяч кам’яних плит масою 2,5 т кожна. У Росії в 1645 р. Майстри-ливарники вилили „Цар-дзвін” масою 130 т, який піднімали на дзвіницю протягом 9 місяців. З брухту цього дзвону вилито відомий „Цар-дзвін” масою близько 200 т, що зберігається в Московському Кремлі. Як люди у ті часи могли підняти такі масивні тіла на значну висоту? Які пристрої використоввали люди?
Теорія важеля та інших простих механізмів була розроблена Архімедом. Думку, що за допомогою важеля можна отримати будь-який виграш у силі, Архімед висловив: „Дайте мені точку опори і я підніму Землю”.
т.О – вісь обертання l1 – плече сили F1 l2 – плече сили F2 F1 і F2 – сили, що діють умова рівноваги важеля ВИСНОВКИ 1.Використовуючи важелі, зменшується сила прикладання. 2.Чим довше плече важеля, тим легше підняти тіло 3. експериментальна задача 4.Довший кінець перетягнув короткий, хоч вага обох відрізків однакова, але довжина одного плеча зменшилась у 2 рази. 5.Важіль знаходиться в рівновазі тоді, коли сили, що діють на нього, обернено пропорційні плечам цих сил Добуток сили на її плече – момент сили. .
Відповідь : F=2H . Задача №1. Плечі важеля, який перебуває в рівновазі, відповідно дорівнюють 15 см і 30 см. Більша сила, що діє на важіль, дорівнює 4Н. Визначте меншу силу. Прилади: важіль, 4 важки, динамометр. Перевірка: ; ,
Задача №2. Чи можна застосовувати відоме вам правило рівноваги для випадку, коли сили прикладені по один бік від точки опори і направлені в протилежні боки. Застосуємо одноплечевий важіль. Чому дорівнює сила? Прилади: одноплечевий важіль, 5 важків, динамометр. Перевірка: l1=20 см, l2=40 см, F1= 4Н,
Задача №3. Який виграш в силі дає використання ножиць при розрізанні паперу. Прилади: папір, ножиці. F1 – створюється тиском паперу F2 – створюється тиском руки l1 і l2 – довжини плеч. Відношення показує, який виграш у силі дають ножиці.
Схожі презентації
Категорії